Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Hľadá sa prevádzkovateľ numiz. e-shopu

Vykupminci.cz
Numisargo

Hľadá sa prevádzkovateľ numiz. e-shopu

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahojte.
Mám ideu založiť numizmatický e-shop, len nie som typ človeka ktorého baví fotiť a popisovať mince.
Bol by niekto schopný prevádzkovať takýto obchod? Má niekto skúsenosti koľko času zaberie trebárs "nahodiť" 500 položiek do obchodu?
Je mi jasné, že trebárs polrok by som to musel dotovať.

Budem vďačný za každú radu alebo skúsenosť.
Registrovaný uživatel
Mince cca 5 min, klidně 10...
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
, len nie som typ človeka ktorého baví fotiť a popisovať mince.

Mám radu, za těchto okolností nic nezakládej ;)
Registrovaný uživatel
No, je to otravná práce, hlavně všechno řádně musíš zdanit. Na kolegu chodí kontroly, dělaly mu i kontrolní nákupy na e shopu, musíš evidovat kde jsi to koupil, mít na to licenci, protože obchoduješ s předměty kulturní povahy, staršími 50 let. No a jestli to chceš dělat na Slovensku, tak si rovnou nachystej pyžamo a kartáček na zuby do igelitky...tam budeš fungovat do prvního udání, že máš něco od zlatokopů. Jednodušší je asi určitě aukro nebo to šoupnout do aukce.
Registrovaný uživatel
to sú mi známe fakty, prevádzka by bola v ČR aj vzhľadom na to, že nenakupujem na Slovensku. Na Slovensku som mal už tú česť okúsiť protiústavné konanie pamiatkového úradu :roll:
Registrovaný uživatel
e-shop je hlavně o dobrém nafocení a popsání :D
můžeš si na to samozřejmě někoho najmout ale budeš ho muset platit.
Registrovaný uživatel
to je môj zámer.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
to je môj zámer.

A kolik myslíš že takový eshop na mince vydělá?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
dula77 napsal
to je môj zámer.

A kolik myslíš že takový eshop na mince vydělá?


Vozík zlata!
Moderátor
Aukro je bez starosti, vyjde tě levněji a při férovém jednání si získáš jméno s ní i klientelu.
Při správném uvedení máš i větší pravděpodobnost prodeje prakticky jakýchkoliv mincí, třeba i v podobě lotu. Dnes se neoplati vlastní eschop, bez zavedené kamenné prodejny s dobrým jménem, zázemím a vlastní aukční síňi...
Přesně jak napsal Turtle.. Kolik myslíš, že ti vydělá eschop... , ten kdo ho už má, má to jako součást vícero svých obchodních praktik, zpravidla podobného zaměření...
Registrovaný uživatel
ide o to zbaviť sa šrotu a prebytkov. nečakám zisk.
Aukro je to čo ma nebaví. Mám tam dosť predajov ale teraz ako sa menil majiteľ a nefungovalo na 100% som už predával málo.
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 29. 12. 2019, 16:12. »
Registrovaný uživatel
Až na to budeš potřebovat fotografa dělám produktuvou fotku podobny povahy za 80kc/ks. Nad 500ks 60/ks. Pokud si profík, se studiem, naprogramovanym shopem s ovládáním v malíčku a máš zajety systéme tak věřím 5-10 min kus. Pokud ne, zbláznis se z toho a po týdnu srani s fotkama, popiskama, uploadovanim atp to zabalis a dáš na aukro 😉
Moderátor
Nie som síce numiznatik, ale filatelista. Ja mal som podobné plány, ale veľmi rýchlo som z toho vycúval. Bohate mi stačí aukro alebo delcampe. Dokonca delcampe je len čisto zberateľský portál, nie ako aukro.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Až na to budeš potřebovat fotografa dělám produktuvou fotku podobny povahy za 80kc/ks. Nad 500ks 60/ks..

A počítáš do toho i cestu?
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
ide o to zbaviť sa šrotu a prebytkov. nečakám zisk.

Prodávat bez zisku a platit si k tomu zaměstnance nedává smysl.
A to už vůbec není jisté že ten šrot bude někdo kupovat ;)
Nevím jak ostatní sběratelé ale já jsem v eshopu nakupoval jen velice zřídka a to jen v případech že nabízeli něco, co jsem již dlouho a marně sháněl.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Mám ideu založiť numizmatický e-shop, len nie som typ človeka ktorého baví fotiť a popisovať mince... Aukro je to čo ma nebaví...

Holt, bez práce nie sú koláče. ;)

dula77 napsal
Mám tam dosť predajov ale teraz ako sa menil majiteľ a nefungovalo na 100% som už predával málo... ide o to zbaviť sa šrotu a prebytkov.

Dula, tvoja naivita je nekonečná. Myslíš si, že šrot, ktorý sa nepredá už ani na aukre, tak sa po ňom v eshope len tak zapráši ? :shock:

dula77 napsal
nečakám zisk.

Načo nad tým potom vôbec uvažuješ ? Daruj to deckám a možno z nich vyrastú numizmatici, ktorí raz veľkými peniazmi preplatia tvoju zbierku na nejakej aukcii... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
V takovém obchůdku se nechá vyčistit hodně peněz.
Registrovaný uživatel
Zavést eshop... Kdysi jsem s kolegou uvažovali na nad něčím jako sbazar, bazoš a x dalších, ale hrozně práce a s velmi nejistým výsledkem. Už je u nás dost zavedených. Dle mého je nejlepší na prodej Aukro za těchto podmínek.
Mě je 55+, pokračovatel není, shromáždil jsem a občas ještě shromáždím nějaké konvoluty (chci jednu věc, musím vzít vše), chce to slušné fotky bez úprav a dát to od 1 Kč (dobré věci třeba za pevnou cenu). Chci to prodat!!! a můžu říci, že je to pěkně náročné na čas.
Můžeš to dát do inzerce na těchto stránkách a dát si třeba odkaz apod..
Moderátor
Mohl bych nabídnou docela pěknou minci, je stříbrná a současná. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmanne, Altmanne ty, ty, ty :)
Špatné zařazení. Chybí foto druhé strany. Kde je pevná cena?
Takhle si k důchodu nic nevyděláte :D.
Koukám, že si někdo vyhrál. Kolikrát si říkám, kam na ty nápady lidi chodí.
Radši by to měl někdo přesunout do "Pokecu".
Moderátor
Byl to záměr, tady mně nikdo moc nevynadá. Tu minci jsem našel na ruských numismatických stránkách, zadní strana bohužel není. Je to jen vtípek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Hľadá sa prevádzkovateľ numiz. e-shopu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1