Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápoje » Hlíněná láhev

Vykupminci.cz
Numisargo

Hlíněná láhev

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

pomohl by prosím někdo určit o jakou láhev se jedná. Bohužel ta značka v kruhu (dle mě) "F R M O D H I N A." mě nedokázala nikam navést. Láhev je vysoká 28 cm, průměr dna 9 cm, objem 1 l. Oproti kameninovým lahvím na minerálku je lehčí a pod oprýskaným povrchem připomíná červenou hlínu k vypálení cihel. Láhev byla nalezena v 70. letech ve stodole pod senem. Dům a stodola (postavené nejspíše už v 19. století) byly po sudetských Němcích.

Děkuji za jakýkoliv názor.

IveVa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ide o kameninovu flašu na minerálku. Pravdepodobne stredové S označuje miesto výroby Schampaupten, hrnčiar pravdepodobne z rodiny Einweg, prameň Oberpfälzer Brunnen v Großalbershofe.
Dodas


Dobrý den,

pomohl by prosím někdo určit o jakou láhev se jedná. Bohužel ta značka v kruhu (dle mě) "F R M O D H I N A." mě nedokázala nikam navést. Láhev je vysoká 28 cm, průměr dna 9 cm, objem 1 l. Oproti kameninovým lahvím na minerálku je lehčí a pod oprýskaným povrchem připomíná červenou hlínu k vypálení cihel. Láhev byla nalezena v 70. letech ve stodole pod senem. Dům a stodola (postavené nejspíše už v 19. století) byly po sudetských Němcích.

Děkuji za jakýkoliv názor.

IveVa

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápoje » Hlíněná láhev

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1