Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Hľuzovky-Lanýže

Vykupminci.cz
Numisargo

Hľuzovky-Lanýže

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Serge Nubret ; tému som založil v roku 2008 na cca 5 rokov som ju uložil do šuflíka.

Našiel som hluzovky jak letné tak aj zimné pomocou zvierat ,ale aj pomocou metody tzv. mušej.

Niekde v začiatkoch tohto vlákna aj uvádzam možný sposob hladania hluzoviek.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že u nás sú zákonom chránené. Kamarát sa pokúšal jeden čas sními obchodovať, ale ani s dovezenými nemohol.
Ale o jednom mieste viem kde rástli biele, ktoré nie sú tak zaujímavé.
Registrovaný uživatel
Když se na onom místě vyskytují ty "speciální mušky", neznamená to, že jsou lanýže červivé?
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
Když se na onom místě vyskytují ty "speciální mušky", neznamená to, že jsou lanýže červivé?


Pokial sa na onom mieste vyskytujú mušky je to znak dozrelej hľuzovky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V Lidli som videl salámu s čiernou hľúzovkou za 1,49€. Už ste to niekto ochutnal ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A kolik procent to obsahuje? řekl bych hľuzovkové aroma, v lepším případě pikogram lanýže na tunu rozemletejch kopyt. Neboli onehdá jsem se oblizoval, že si koupím tuším telecí párky (nebo jehněčí... no nějaký mládě), ale když jsem si přečetl, že uvedého masa je tam 5% a zbytek vepřové, kuřecí, separát a kopyta... toto bude jistě něco podobného
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsi na mouku, té je v párcích minimálně 25 procent.
Registrovaný uživatel
pravda, mouka a voda
Registrovaný uživatel
Reklamny letak znesie vsetko. :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jaa-chym napsal
A kolik procent to obsahuje? řekl bych hľuzovkové aroma, v lepším případě pikogram lanýže na tunu rozemletejch kopyt. Neboli onehdá jsem se oblizoval, že si koupím tuším telecí párky (nebo jehněčí... no nějaký mládě), ale když jsem si přečetl, že uvedého masa je tam 5% a zbytek vepřové, kuřecí, separát a kopyta... toto bude jistě něco podobného

Tak jak vyplynulo i z tehle diskuse, ne vsechny lanyze se vyvazuji zlatem.. syr i pastika s lanyzi co jsem ochutnal mely tusim 2-3% (tedy realne gramy ;) ) cernych lanyzu a cena nebyla vyrazne vyssi nez u jinych kvalitnich pastik a syru (do 500 Kc za kilo).
S temi telecimi parky je to zajimave, to by se vubec nemelo prodavat. Nebyl to spis nejaky trik typu "parky s telecim masem" ? Teleci parky v 90. letech zmizely prave proto, ze byly prijaty nove normy ktere pozadovaly 50% masnych produktu z telete (ale realne tehdy mely tusim 20-25% teleciho masa).
Na druhe strane, unijni zakony v pohode umoznuji prodavat kachni pastiky, ktere obsahuji 8% kacenich jater a zbytek veprovy odpad a chemii. Hlavne ze marmelada musi byt ovocna pomazanka (zrejme aby neslo poznat kvalitni marmeladu od skutecne nejake pochybne pomazanky s par procenty ovoce).
Registrovaný uživatel
Pokiaľ sa nenájde politická vôľa riešiť problém a potravinám vrátiť aj obsah napísaný na obale v únii bude ešte aj horšie. :'(
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tenzor: ruku do ohně bych za to nedal , ale skoro jsem si jistý, že to byly telecí párky. Trik "párky s telecím masem" bych asi prohlídnul, co se týče žrádla jsem primárně podezíravý;) Nevím, jak to v současné době s těmi procenty je, jen vím, že složky musí být uvedeny sestupně podle % zastoupení ve výrobku. Ale mlhavě si pamatuji, že kdesi ukazovali šunkovou pizzu (mraženou), kde byly asi 4 nudličky šunky. A jinak teď jsem zběžně koukal na net, zda nenajdu nějaké telecí párky vč obalu a vypadl na mě odkaz na Vaňkovo peklo na talíři, kde - světe div se, pranýřuje telecí párky s 2% telecího masa... doma si to pustím.
Registrovaný uživatel
Kúpil som a ochutnal som. V saláme je čierna hľúzovka a určite ju nie je treba hľadať mikroskopom. Obsah hľúzovky v saláme je 2% (2g hľúzovky na 100g výrobku). Saláma je chuťovo dobrá, ale pri jedení nevnímam žiadny kulinársky orgazmus :) Až po dojedení sa v ústach objaví zvláštna chuť, ktorá tam po iných salámach nie je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Prajeme dobrú chuť , je možné salám obsahuje stopové prvky aj hľuzovky nižšej kvality.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
3,8 % soli, to je skoro jednou tolik ne té hľúzovky :shock:
Registrovaný uživatel
Asi takto se to vyrábí !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock: :x :x :x škodič

https://www.email.cz/download/i/zzpiAtE7qdcB-bGR3lrXJFCXYCBW51nQGWWHyL6o09W1m_N8w6vUAyM2pXivQjGECk69kO8/10464598_4378352552478_793755374_n.mp4
Registrovaný uživatel
Nedavno jsem byl na pracovni veceri, pricemz kolega si dal na testoviny nastrouhat lanyz. Jelikoz uctuji cenu za gram, pribehli s malou 0.01g digitalni vahou jaka se pouziva mimo jine na mince a platky na ni pro nastrouhani prevazovali:)...
Moderátor
skodic: pokus o trolling? ;) :mrgreen:

xjert: Aspon vite, kam uz nechodit, ne? :) BTW, to je scena jak z Monty Pythonu. Nebyl tam kuchar se zranenim z valky? ;)
Registrovaný uživatel
tenzor: ona to je jinak velmi dobra restaurace zde v Pze, byt trochu drazsi a navsteva tudiz pouze za firemni:)
S lanyzi jinak zkusenost nemam, takze je mozne ze po gramu se to uctuje bezne a toto je pak asi jediny zpusob jak to provest. Bylo to ale v kazdem pripade zajimave...
Moderátor
A kdyz si objednam nejakou drazsi rybu, kde je cena podle vahy, tak mi ji pred tepelnou upravou take prinesou na stul a zvazi? :)
Nevim, jenom se ptam.
V zivote jsem videl uz hodne, jako napriklad 15minutove vykostovani ryby vrchnim jiste Anglicance v restaurci na Muranu (chudak, netusila ze tam budou kosti), ale vazeni koreni (lanyz v podstate nic jineho neni) na miligramy jsem jeste nevidel :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak ja jsem tam mel zrovna rybu, ale prede mnou je neprevazovali. Jinak ty platky lanyze vazili na gramy, pouze k tomu meli 0.01g vahu:)...
Registrovaný uživatel
skodic napsal
Asi takto se to vyrábí !!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock: :x :x :x škodič

https://www.email.cz/download/i/zzpiAtE7qdcB-bGR3lrXJFCXYCBW51nQGWWHyL6o09W1m_N8w6vUAyM2pXivQjGECk69kO8/10464598_4378352552478_793755374_n.mp4

To je ale jeden z těch lepších způsobů,
normálně by nejprve vyřezali všechny lepší kusy masa. :D ;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
A kdyz si objednam nejakou drazsi rybu, kde je cena podle vahy, tak mi ji pred tepelnou upravou take prinesou na stul a zvazi? :)
Nevim, jenom se ptam.


na filipínách to takhle v jednom podniku (nijak luxusní) bylo - vybral jsem si u vchodu rybu, hodili ji na váhu a řekli, kolik to bude stát.
A rizoto s lanýži jsem měl tuhle v Ostravě a tam to tedy bylo postrouhané a nic nevážili (a samozřejmě jsem přemýšlel, kolik tam toho tak asi je:)
Registrovaný uživatel
Na Filipínach ryby plávajú niekedy aj okolo reštaurácie , ale v Ostrave je to ťažšie. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Trochu osvety ku hľuzovkám z Činy ;

Tuber indicum – Čínska hľuzovka
Západný svet ju objavil až v osemdesiatych rokoch minulého storočia, pričom číňania ju konzumujú už niekoľko tisíc rokov.
Jej vzhľad ako aj jej spóry sa veľmi podobajú na T. Melanosporum, veľa krát sa s ňou zamieňa a predáva za tú istú cenu, pričom jej hodnota je niekoľkonásobne nižšia...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Minerály » Hľuzovky-Lanýže

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1