Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Hodnota obrazu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Hodnota obrazu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, chcem sa spýtať, aká je približná hodnota tohto obrazu. Rozmery cca 44,5x31cm. Vďaka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Výtvarník Laluha,
na Slovensku ho mají v nabídce až za 20 tisíc eur,
fm
Registrovaný uživatel
Ak je pravý,tak je dosť drahý.
Rozmer platí pre celok aj s rámom,alebo len pre ten pastel,alebo čo to je..
Môj prvý dojem je,že nie je "čistý"..
-s-
Registrovaný uživatel
Vďaka za názory. Rozmery platia iba pre maľbu, teda bez "bieleho okolia" a bez rámu.
Registrovaný uživatel
https://www.webumenia.sk/katalog?author=Laluha%2C+Milan&page=10
Nemôžem si pomôcť.Obrazy aj signatúry pôsobia úplne ináč.
Pár malých pastelov a kresieb som mal,veľa iných som videl.Tak preto som si dovolil.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Odkaz moc nefunguje,ale napíšte si Laluha... ;)
Biele okolie sa volá pasparta. :)
Nebude to maľba,skôr kresba.Teda mala by byť.Keby to bola kresba pastelom od MH tejto veľkosti,tak by bola drahá.
-s-
Moderátor
stani napsal
https://www.webumenia.sk/katalog?author=Laluha%2C+Milan&page=10
Nemôžem si pomôcť.Obrazy aj signatúry pôsobia úplne ináč.
Pár malých pastelov a kresieb som mal,veľa iných som videl.Tak preto som si dovolil.. :)
-s-


Nemůžu si pomoct, ale řada jeho obrazů je dělána stylem, který odpovídá obrazu, co tu vystavuje kolektor17. Včetně signatury.
Kresba to nebude, signují se obvykle jen tužkou.

Nicméně, ať je to orginál čili nic, mě Laluhovy výtvory moc neomračují...
Registrovaný uživatel
Ja som si myslel,že pastel je kresba.Prečítal som si,že je to na rozhraní medzi kresbou a maľbou.Zas som múdrejší. :)
Kresby sa signovali sa aj tým,čím sa tvorili.Laluha to min 1x urobil..
Ja prajem kolektor17-ovi aby mal originál,na Slovensku sú Laluhove diela v obľube.Len mám obavy,či to vôbec je pastel.Olej by bol lepší,ale pod sklom?
A to zarámovanie.Kristova noho!! Ale to samozrejme nesúvisí s tým,či to je Laluha,alebo nie.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto je Stani z vašeho odkazu - obraz je tam ale bez signatury
https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_3976
Registrovaný uživatel
packa nevykaj mi pls.Sme na fóre a tu sa to vraj nemusí.Alebo aj ja zmením rétoriku.. :)
Ak som to správne pochopil,tak odkaz nefunguje.Či?
Napíš hore Laluha a vyskočí Ti ich tam snáď 200.
Alebo pozri na webumenia v google..
-s-
Registrovaný uživatel
https://www.webumenia.sk/katalog?search=laluha
-s-
Registrovaný uživatel
packa napsal
Toto je Stani z vašeho odkazu - obraz je tam ale bez signatury
https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_3976


rozměry: výška 68.0 cm, šírka 45.4 cm
a je ve Slovenské národní galerii
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ach, ja blbec.... :P
No tak sú dva originály,čo iné?
-s-
Registrovaný uživatel
Ktery je asi original???:-)))
Registrovaný uživatel
kolektor17,nekupuj to ani za euro,ak si to už neurobil..
-s-
Registrovaný uživatel
Ďakujem za informácie. Obraz mám, získal som ho s tým, že zrejme nejde o originál, takže až tak netrpím. Ak by bol na 100% originál, bol by som samozrejme veľmi rád. Ako je možné spoľahlivo zistiť, že v tomto prípade ide o reprodukciu? Stačí to, že takmer identický obraz je v národnej galérii aj keď nie je viditeľne signovaný? Je možné, že by autor Laluha vytvoril takmer rovnaký duplikát?
Nie som znalec, preto ma to zaujíma a rád by som sa niečo dozvedel.
Registrovaný uživatel
kolektor17 napsal
Ďakujem za informácie. Obraz mám, získal som ho s tým, že zrejme nejde o originál, takže až tak netrpím. Ak by bol na 100% originál, bol by som samozrejme veľmi rád. Ako je možné spoľahlivo zistiť, že v tomto prípade ide o reprodukciu? Stačí to, že takmer identický obraz je v národnej galérii aj keď nie je viditeľne signovaný? Je možné, že by autor Laluha vytvoril takmer rovnaký duplikát?
Nie som znalec, preto ma to zaujíma a rád by som sa niečo dozvedel.



Fakt nevím, tato produkce mi nic neříká... ale pokud to není originál, tak je to díky podpisu úmyslný padělek. Tedy nikoliv nějaká neškodná reprodukce (!).
-----------------------------
A prodávat podepsaný obraz s tím, že není jisté, jestli jde o originál, to samo o sobě je tak strašně podezřelé, že z toho podvod čouhá na všechny strany.
Registrovaný uživatel
Laluha zvykol robit z jedneho obrazu mnoho verzii (Kompanek napriklad aj podla katalogu, ked mu klient doniesol ukazat, ze toto chce). V tomto pripade sa da takmer s istotou aj podla fotiek usudit, ze obraz je falzifikat (viacere indicie - ledabole farbenie ploch, neiste vyhotovenie sukne, podpis uplne mimo).
Registrovaný uživatel
kolektor17.Je to tak,ako píše pani Kolemjdouci.To nie je ani reprodukcia ale
fake (padělek-my snáď na to ani nemáme výraz... :roll: ),ktorý Laluha ani nevidel a ono (ten obraz) to nevidelo Laluhu.Niekto to proste vytvoril,tak ako vedel,či skôr nevedel..
Žiadny tréning na väčšiu olejomaľbu to nebol.Nenakreslil/nenamaľoval by jej taký hrb,paprču a prdel.Porovnaj si.. :)
Mal rôzne signatúry,ale tá na obrázku tu vo vlákne....
Rozober to,nič nepokazíš a napíš nám čím a na čom to je namaľované/nakreslené.Alebo to potom ešte odfoť.Ale nerob si ilúzie.
Pri mojich sporadických návštevách búrz-1x/rok- som už pár takých "klenotov" videl..

-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dosaM napsal
Laluha zvykol robit z jedneho obrazu mnoho verzii (Kompanek napriklad aj podla katalogu, ked mu klient doniesol ukazat, ze toto chce). V tomto pripade sa da takmer s istotou aj podla fotiek usudit, ze obraz je falzifikat (viacere indicie - ledabole farbenie ploch, neiste vyhotovenie sukne, podpis uplne mimo).

Áno,vracali sa k témam.Ale až v závere svojich kariér,možno aj životov a bolo to pre peniaze..Preto sú cenené hlavne staršie diela.
-s-
Moderátor
stani napsal
Žiadny tréning na väčšiu olejomaľbu to nebol.Nenakreslil/nenamaľoval by jej taký hrb,paprču a prdel.Porovnaj si.. :)


Ovšem ta Laluhova bába má zase pěst jako Cassius Clay alias Muhammad Ali... To na tom "falešném" má zápěstí útlé jako éterická intelektuálka :)
Registrovaný uživatel
Obraz zatiaľ rozoberať nebudem, zrejme ho dám pozrieť priamo niekomu, kto sa do týchto diel rozumie. Ak by som ho rozobral, foto určite pridám. Takisto sem rád pridám názor odborníka.
Registrovaný uživatel
Pridaj,napíš nám ako to dopadlo. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Podarilo sa mi skontaktovať s pánom Laluhom, synom Milana Laluhu. Bol veľmi ochotný a bez problémov identifikoval tento obraz ako reprodukciu. Takže originál to nie je. Ďakujem všetkým, ktorí sa snažili poradiť mi a prispeli svojimi informáciami. Nabudúce to snáď bude mať lepší koniec :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Hodnota obrazu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1