Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Holandske dukaty

Vykupminci.cz
Numisargo

Holandske dukaty

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtel bych se zeptat zda by jste mi nekdo nedoporucil nejakou literaturu stran holanskych dukatu. Dekuji.
Registrovaný uživatel
https://goldducats.com/product/dariusz-f-jasek-gold-ducats-of-the-netherlands-vol-1/
Je to nádherná kniha ale má dvě nevýhody,
jednak je drahá a potom je to jen první díl, na dalších se teprve pracuje.
Registrovaný uživatel
Ještě mám tyto dvě, bohužel obě v Holandštině.
Obě se dají čas od času najít na eBay. Ta druhá jen jen taková brožůrka kterou vydala nizozemská mincovna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za nasměrování, pokusím se něco z toho sehnat.
Registrovaný uživatel
este Delmonte - Golden Benelux.
Ale je tiez draha a tazko sa zhana.
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Zdravím, dostal se mi do ruky od kamaráda tento holandský dukát. Tuto variantu neznám a nikde na internetu jsem žádný podobný nedohledal. Váha mince je 3,47 gramů. Za případnou identifikaci předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci malovat čerta na zed,ale nejsem si až tak jist zdali je dukát"košer"...už dle provedení.
Postava rytíře na aversu patří zcela jistě Braniborsko-Ansbašskému markraběti Jáchymu Arnoštovi (1603-1625)..viz foto.
Nic podobného zřejmě raženo ofic nebylo.
Zkoušel jsem tedy dohledat dle legendy v rámečku na reversu,jehož znění je:

...MO ORD IA T M F IMR CC V IMPER ...

..jež mi vyhodilo odkaz na ražby Giacoma III.Mandelli 1618-1645 z Maccagna v Itálii (ongaro 1623 -III. typ)bez fota,kde zase nesouhlasí lícní strana.

http://www.rhinocoins.com/ITALY/SEC1/MACC2.HTML

No,třeba někdo objasní,či doplní....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Váha je asi cajk
Registrovaný uživatel
No tak to je tedy záhada..
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Lopezem. Buď je to falsum, asi nejspíš dobové a nebo to bude mít původ někde v Italii. Tam to není neobvyklé, že se nechali inspirovat známějším dukátem. Každopádně by to chtělo lepší ostřejší fotky.
Registrovaný uživatel
Velmi zajímavé, mnohokráte děkuji předem i za případné nasměrování k příslušné literatuře. Ještě jsem zapomněl dodat mince má 23 mm v průměru, bohužel od kamaráda disponuji pouze těmito fotografiemi. Mohu se ještě zeptat, jde-li tedy o dobový padělek v jaké cenové relaci by se tato mince mohla případně cca plus mínus pohybovat ? Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Když přistoupíme na to, že se jedná o dobové falsum (což není vůbec jisté), tak cena u těchto věcí je dost subjektivní a každý sběratel to má jinak. Já vystřelím nějakou cenu, která nemusí odpovídat realitě toho kdybych měl nakonec minci v ruce a nebo se o ní dozvěděl víc informací napíšu cca 10 tisíc. Hodně by pomohly lepší fotky a další informace např. jak byla mince získána.

mrazeksimonzavinacseznam.cz
Registrovaný uživatel
Falzum to nebude
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
vypada to zajimave, ten pyj co mu leze z kalhot :-D Dovolim si domyslet ze by to mohla byt obdoba napodobeniny ruskych holandskych dukatu. Byla to znama a oblibena mince, nekdo mohl potrebovat zhodnotit zlato tak vytvoril hybridni napodobeninu holandskeho dukatu a zmincoval pagament.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Holandske dukaty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1