Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 20 hal modrozelená - DV 78/III

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany 20 hal modrozelená - DV 78/III

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím ,chcem pomôcť so známkou Hradčany 20h. bodka v štítku a holubica bodky
neviem dohliadať ,ale niektoré DV ukazujú ,že by to mohlo byť I.TD/ 84TP, pomôže niekto . *Mne to príde ,ako veľa barvy? Za názor ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Popularni Postovni pouziti emise Hradcany 20h (a) hledane DV / Td2/78 (tecka za cislici)nebo DV,15+25 (voda) na Celistvostech postovne prosle v prvnim tarifnim obdoby😃
1× dopis do 20g mistni tarif 20h firemni obalka razitko Karlin.a. 20.3.19 zaslano do Karwin (Karvina) DV 78/2
1× Uredni obalka postovne pouzita jako psani neosvobozeno od postovnich poplatku zaslano Rekomando R--r,1 Moravska Ostrava 3.3.19 prichozi Karwin 4.3.19 spravne porto v 1to 20h+25=45 (DV 15+25 /2 )
Hezky vecer👌😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pár poznámek k celistvosti z Moravské Ostravy (nechť mi sběratelé deskových vad emise "Hradčany" prominou, z poštovně-historického hlediska možná daleko zajímavějších...).

Denní razítko poštovního úřadu „Moravská Ostrava 1“ s označením „3d“ bylo „znárodněno“ zajímavým způsobem.
Původně bylo v německo-českém provedení „MÄHRISCH OSTRAU 1 – MORAVSKÁ OSTRAVA 1“ (takto se poštovní úřad jmenoval od 30. listopadu 1898, kdy byla na území Moravské Ostravy zavedena rozlišovací čísla poštovních úřadů), přičemž rozlišovací písmeno „3d“ bylo umístěno v dolní části razítka.
Po odstranění německého textu bylo v levé části mezikruží patrné, že původní „dominantní“ text chybí. Na poštovním úřadě to vyřešili tak, že obrátili datumové a hodinové údaje v razítku, a tak je určujícím textem český název města (byť je v horní části razítka patrné obrácené písmeno „3d“).

Obdobně to bylo řešeno u několika dalších poštovních úřadů (např. Přívoz), kde tak byla dávána přednost teď již dominantnímu "českému" textu a tak demonstrativně i novému čs. státu.

Malá poznámka na závěr, i když kupříkladu ve Znojmě to krátce po převratu poštovní úředníci viděli naprosto opačně!
Registrovaný uživatel
Zdravim Pane Neumann Diky za info jsem moc rad za jakoukoliv informaci 👍😉 jeste zpatky k tematu pokud jsem to spravne pochopil? Tak zde pisete o rozlisivacim pismenku 3d.
Mam zde na ukazku razitka z mnesice v Unoru (soubezna frankatura RU+CSR) kde se nachazi rozlisovaci pismenko 3.a. tedy pokud se napletu ??
A jeste jedno razitko Moravska Ostrava 1 bez hodinoveho udaje ? 24.II.19.---- ( zde nemuzu 100% urcit rzlis.raz) predem diky za info😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rad bych se zde omluvil za me hrubky v Cestine napr,slove mesic samozrejmne vim jak se to pise a napisu mnesic (mesic) nebo vceera jsem napsal v prispevku Mnesto prelozim Mesto😄 nerozumim tomu sam kdyz si to pak prectu 😫 mozna ze Cesky jsem psal kdysi davno na zakladni skole a to je spousty let tak oppravdu prdon vsem Cechum.✌✌
Registrovaný uživatel
Nevim ale podle mne to jedno razitko je 3a a to druhe je 3.d. ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podle mne jsou obě razítka 3a. Pouze kresba známky 20 h působí při čtení trochu rušivě.
Registrovaný uživatel
Zdravim dejvy mate pravdu je to 3a. ale bude to rozmazane v tisku razitka a ne asi rusive pusobeni tisku Uherske znamky samozrejmne to nebylo tak dobre videt ze scenu co jsem zde poslal tak posilam lepsi foto 👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny nadsence emise Hradcany dnes zde poslu neco velice zajimaveho z hlediska studie retusi DV tecka za cislici n 78 zp.kde je uvadeno z monografie ze vada v teto podobe byla znama jiz v Lednu 1919 zatimco retuse se objevily az v Cervnu tehoz roku 👍 a proto zde posilam na ukazku DV- retus na 19zp td/2 na celistvosti RU+ Csr razitkem Brno 1 .jiz s datumem 9.5.19 tedy o mnesic drive nez uvadi zaznam monografie.Votocek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Donnovan priznám sa, že nie celkom chápem spojitosť DV na 78 ZP a na 19 ZP.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith nevi jestli jsem to spravne pochopil ? Ale není ta ZP 19 retus té 78 ZP tecka za cislici? 😁
Registrovaný uživatel
Asi jsem to špatně pochopil 👍😜
Moderátor
Donnovan napsal
Smith nevi jestli jsem to spravne pochopil ? Ale není ta ZP 19 retus té 78 ZP tecka za cislici? 😁


Tak vo svojom príspevku najprv píšeš o retuši DV na 78 a následne o retuši DV na 19

Preto nechápem akú majú spojitosť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
tady to bude hádám spíš o neznalosti retuší 78pole a dalších deskových vad na jiných polích...
Registrovaný uživatel
Ano mate pravdu aspoň jsem určil ZP😁
Registrovaný uživatel
Kouknul jsem na stránky Exponet kde je ukázka exponátů od pana Chudoby zde je popisováno ze retus na 19 ZP /2 je často zaměňována s retusi 28zp sibenicka za číslici 20 , tak aspoň malá oprava ale pořad tedy nevím ( nechápu)o jakou se tedy retus jedna ?? 19zp 😁
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jen pro ukázku z mé sbírky. Zde máte popsány jednotlivé markanty z 28 ZP/II TD retuš + DV šibenička, 70ZP/I TD retuš před tiskem pravé strany nuly a 78 ZP/I,II,III a IV TD tečka za číslicí 20. Tak snad Vám to pomůže v orientaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, dávam ukážku 20h. Hradčany , mala by to byť TDIV/5, máte vedomosť o tejto vade ? Za názor ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer ,poprosil by som o názor k ukážke 20h Hradčany strih nič moc , tá DV a zároveň dávam scan 20 h známky zúbkovanie 13 3/:131/2 mohlo by ísť o
TD II./19,mám problém nájsť razítko .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V pravom hornom rohu to je otlačok upevňovacieho šróbu tlačovej dosky.
A ZP ste určili správne

Alba49 napsal
Zdravím, dávam ukážku 20h. Hradčany , mala by to byť TDIV/5, máte vedomosť o tejto vade ? Za názor ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Myslím si, že v tomto prípade nejde o II/19 pole.
II/19 pole má v hodnotovom štíte "vodu".

Alba49 napsal
Dobrý večer ,poprosil by som o názor k ukážke 20h Hradčany strih nič moc , tá DV a zároveň dávam scan 20 h známky zúbkovanie 13 3/:131/2 mohlo by ísť o
TD II./19,mám problém nájsť razítko .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Žiaľ smith , zmýlil som, sa je to III./19 . Čo to razítko smith ? Tento typ so nenašiel.
Malo by ísť o pohraničnú obec Tisá v Česku.
Registrovaný uživatel
Jen několik poznámek k poštovnímu úřadu "Tyssa":

Aktivován byl 18. ledna 1870 pod názvem "Tyssa", Ještě do roku 1920 používal jednojazyčná razítka původní rakouské provenience s názvem "TYSSA".
Po převratu se název poštovního úřadu změnil na "Tisá - Tyssa", od 15. ledna 1924 na "Tisá - Tissa". Takto fungoval až do září 1938.

Situace se zdramatizovala po projevu Adolfa Hitlera dne 15. září 1938, zejména v pohraničí... a tedy i v Tisé. Jak vyplývá ze slov pamětníků. "Jenže 22. září přepadla jednotka českých Němců, kteří za hranicí Německa tvořili takzvaný Sudetoněmecký Freikorps, se zbraněmi obec Tisou. Zajala dva četníky na zdejší stanici, dva příslušníky finanční stráže, pošťáka a několik místních německých antifašistů. Hodlali je unést do Německa", avšak české úřady se rozhodly obec osvobodit, proto daly dohromady oddíl četníků, financů a vojáků, kterému se po celodenním boji podařilo obec a všechny zajatce osvobodit.

Jistě by bylo zajímavé najít nějaké poštovně-historické materiály z tohoto období, ale tomu moc velkou šanci nedávám. Po Mnichovu byla obec odstoupena v rámci tzv. III. etapy (či třetího pásma) ve prospěch Třetí Říše.
Název se samozřejmě změnil na německý "Tyssa über Bodnbach" v roce 1944 pak na "Tyssa über Tetschen-Bodenbach".
Obec byla osvobozena vojsky Rudé armády, která projela nedlouho po půlnoci z 8. na 9. května 1945, když si tankové jednotky razily cestu do našeho hlavního města.

Od osvobození byl používán u poštovního úřadu již jen český název "Tisá". Poslední změna v bývalém Československu bylo zavedení poštovních směrovacích čísel (PSČ), kdy se k 1. lednu 1973 název pošty změnil na "403 36 Tisá".

A na první pohled by se řeklo "obyčejná pošta"...
Moderátor
Pán Neumann, takéto znalosti by si zaslúžili seriál článkov. Mimoriadne zaujímavé.
Registrovaný uživatel
Plne súhlasím doddie ,tie znalosti , ktoré má pán Neumann sú obdivuhodné ,ďakujem za exkurz ohľadom poštového razítka Tyssa .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 20 hal modrozelená - DV 78/III

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1