Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 25 hal.

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany 25 hal.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U této známky mne zaujala pomlčka mezi slovy česko-slovenská.
Je jako by obrácená a ne vodorová.
Může se nějaký sběratel mrknout ?
http://www.desetnik.cz/znamky/galerie/pic_4a1956d712c5e.jpg

Barva vypadá jako hnědo-fialová.
Děkuji. Petr.
Registrovaný uživatel
U této červené 10 hal je zase slitý nápis Muchy a čárka nad číslicí 10 :

http://www.desetnik.cz/znamky/galerie/pic_4a1a789b0dd4e.jpg

Všechny sběratele hradčan zdraví Petr.
Moderátor
Obě známky mají zajímavé drobné vady, které mohou být nahodilé.
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji za odpověď. Rozmanitost Hradčan se mi jako začínajícímu sběrateli líbí.

Jen by mne zajímalo, jak nahodilou vadu rozlišit či určit :). U té 10 hal to celkem chápu, ale otočení pomlčky u 25 hal....

No, ještě se musím dosti učit. Je to jako s knihami, sbírám je celý život a někdy zjistím, že nic nevím..........

Petr.
Moderátor
U známky 10h se nejedná o nahodilou vadu, ale o vadu deskovou, vyskytující se na celém nákladu - 62. známkové pole IV. tiskové desky. Jinak - vítám Tě mezi Hradčanáři. Jestlipak víš, do čeho se pouštíš?
Registrovaný uživatel
Pro - blazek007

Dobrý večer.
No teď jsem pročítal obloukové typy Hradčany 25 hal. a stačilo mi to :). Známky jsem podědil a ihned si je zamiloval. Prý mám dobrou pozorovací schopnost, tak jsem si vybral ke sbírání Hradčany, přetisky Pošta čs., doplatit a pod...
A zde je dosti lidí a sběratelů na které se člověk může obrátit. Tak uvidím....
Petr.
Registrovaný uživatel
Kompletní rekonstrukce hodnoty 25 H jsou na www.knihtisk.org
Registrovaný uživatel
Kompletní rekonstrukce hodnoty 25 H jsou na www.knihtisk.org
Najedeš na Hradčany,pak na Hradčany Books,pak na abstract Design v něm na 25 a v individual position si pak můžeš v klidu domova prohlédnout kompletní rekonstrukce této známky.Ve sběrateli máš pak navíc popsány dělové typy a společně se mnou pak můžeš sledovat a studovat přerušený a nepřerušený pravý háček a pak různé provedení levého háčku,kde si můžeš i prohlédnout spojené typy nacházející se v mé studjní sbírce.jinak děkuji za fialové razítko.Pokud by ses chtěl zbavit jakýchkoliv pásek a bloků této hodnoty,tak jsem první zájemce.cenu respektuji.Sbírám totiž spojené dělové typy,spojené redukce pravé holubičky,obloukové typy,příčkové typy,spirálové typy,barvy razítek,tloušťku a strukturu papíru,použití v jednotlivých tarifních obdobích,soukromá zoubkování a perfiny na nich a dohledávám i první data použití jednotlivých tiskových desek v závislosti na druhu zoubkování.
« Poslední úpravu provedl(a) Ladin2 v 11. 6. 2009, 9:28. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany 25 hal.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1