Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany-60 hal

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany-60 hal

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem Mohl by mi někdo něco napsat o pošt. známce - Hradčany 60. hal (1918-1920)? Tato známka by měla být oranžová,ale já mám úplně žlutou,jakoby při tisku zapomněli přidat do žluté barvy červenou. Zřejmě byla použitá na dopise,protože je razítkovaná. A ještě,jestli někdo může podat informace o aršíku vydaném v r. 1943 k příležitosti výstavy pošt. známek v Londýně ( je velice pěkný) .) Fotky mám,ale nepodařilo se mi je do této diskuse poslat. Díky moc
Registrovaný uživatel
Obrázek nahraj např. sem: http://cz-upload-image.tym.cz/

až se obrázek nahraje, vespod stránky si najdi "přímý odkaz na obrázek" nebo tak nějak a zkopíruj ji sem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Emise Hradčan jsou popsány celkem dobře. Na nějaký nový objev odstínu nevěřím. Nejspíš půjde pouze o známku vybledlou (slunce?) nebo nějak vyšisovanou, což je u spousty těchto známek běžné. . Možná kdysi zapracoval i nějaký "mladý chemik".
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
"Londýnský aršík"
Tento pamětní/upomínkový aršík byl vydán k výstavě českosl. známek, uspořádané k 25. výročí ČSR v Londýně v roce 1943. Rytiny vytištěných známek na tomto aršíku jsou velmi pěkné napodobeniny dřívějších českosl. známek (1Kč Jasmina, 2Kč Velehrad, 3Kč Bratislava a 5Kč Praha). Vydání tohoto aršíku schválila českosl. vláda v emigraci. Aršík je zoubkovaný a zcela vyjímečně se vyskytuje i nezoubkovaný. Aršíky byly na výstavě oráženy příležitostným razítkem ve světlezelené barvě (121x150mm).

Ceny: čistý = cca 200-300Kč, razítkovaný cca 400Kč.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
tuto 60hal znamku mam take ne zlute barve nerazenou
Registrovaný uživatel
Známka 60 H skutečně existuje v barvě žluté.Jen je potřeba zjistit,zda jí nepřebarvilo Sluníčko.To pak má papír hnědou barvu.Další podrobnosti v mém příspěvku chemické padělky.
Moderátor
Po delší době má Ladin pravdu. Známka 60h existuje jak stříhaná, tak i zoubkovaná (A i B) v odstínu žlutá. Ovšem základní odstín - červenooranžová - je velmi náchylný na odbarvení do žluta slunečním zářením a chemicky.
Registrovaný uživatel
Odstín "žlutá" je dost relativní pojem a spousta lidí si pod ním představuje různé známky.
Úplně světlý odstím tzv.citronově žlutá je pouze jako stříhaná a to ještě velmi velmi vzácně(za cca 20let sbírání Hradčan jsem viděl pravé neodbarvené cca 5-10kusů, zoubkovaná v této barvě neexistuje(všechny co jsem viděl byl odbarvené).
Registrovaný uživatel
Citronově žlutou jsem viděl v čistémstavu v Chebu v nabídce pana Miloty v Hz 11 1\4.Právě proto jsem rozjel debatu chemické padělky.Nevím,kdo je schopný to odzkoušet.Rád jí pokud bude pravá umístím na internet.Kdo to odzkouší?Údajně má i čistý čtyřblok Hz 13 3\4 : 13 1\2.Cení si ten 4 blok na 200 tisíc.
Zatím jsem ho neviděl.Už 3 měsíce jsem nebyl v Chebu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » Hradčany-60 hal

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1