Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravim,potřeboval bych radu od nejakého hradčanáře. kolik maximálne zaplatit za arch hradčan 1h svěží - ministerske zuby ?/arch je přeloženy na polovic/ moc diky za váš čas.
Registrovaný uživatel
ani priblizne nikdo nevi? jde mi jen o to abych nepřeplatil.
Moderátor
Dobrý deň, cena sa bude odvíjať od rozmeru ministerského zúbkovania. Podľa katalógu Pofis stoja 1 hal známky:
A 13 3/4:13 1/2 - 350.- CZK, D 11 1/2 - 40.- CZK a L 10 1/2 - 300.- CZK . Vyjadriť sa k celému archu je dosť problematické, cenu vo väčšine týchto prípadov určuje trh.

Ja osobne by som za takýto arch nezaplatil nič, iní sa by oň možno pozabíjali...
Registrovaný uživatel
no ja nejsem hradcanar takze pro me je to spanelska vesnice .ale mel jsem asi dodat ze je to zub 11 1/2 1TD. dekuji za ospoved.
Moderátor
A jaká je u toho archu záruka že se jedná o ministerské zoubkování? Perforačku takového rozměru měla každá druhá tiskárna. A jak to tak poslední dobou vypadá, Grafická unie neměla nic jiného na práci než vyrábět ministerská zoubkování.
Registrovaný uživatel
koldrex napsal
no ja nejsem hradcanar takze pro me je to spanelska vesnice .ale mel jsem asi dodat ze je to zub 11 1/2 1TD. dekuji za ospoved.


Proč tedy chcete tento arch kupovat? Kupujte pouze to, čemu rozumíte a k čemu máte nějaký sběratelský vztah. Navíc s největší pravděpodobností nelze bezpečně určit, zda se skutečně jedná o ministerské zoubkování. Pokud ano a bylo by to prokázáno, pak by byla cena vyšší. Myslím, že za ty peníze by šly ale koupit mnohem zajímavější položky, než je toto.

Toto je pouze můj názor.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 13. 4. 2018, 12:13. »
Registrovaný uživatel
Vysvetleni je jednoduche vysedavat v hospode me nebavi :)jiste mate pravdu,ze tomu ne zcela jeste rozumim,ale kdyz se budu zajimat budu rozumet mnohem vice :) procital jsem tuto problematiku,nekdo uznava nekdo ne,prukaznost jasna nejasna, no pro zichr jsem ho za dobrou cenu koupil :)
a samozrejmne vas nazor respektuji koneckoncu vetsinu doposavadnich vedemosti mam pouze diky tomuto foru.
k Panu Blazkovi jistotu nemam zadnou krom vlastniho zoubkomneru bohuzel.
Registrovaný uživatel
Doporučuji sehnat si Filatelii č.2 a 3/2018, kde jsou velké články o ŘZ 11 1/2, použitém u vydání Hradčan.
Většina tehdejších tiskáren měla k dispozici perforovačku stejného rozměru a zoubkoměrem naměříte jen, že jde o ŘZ 11 1/2, nic víc. Musíte porovnat skutečné rozmístění PO podle archu, který byl prokazatelně perforován v tiskárně Unie.
Moderátor
No jo, ale známky se mají kupovat až jde o jistotu, vyhnete se pak mnohému zklamání při jejich eventuálním prodeji.
Moderátor
Shodou okolností jsem na Aukru měl dnes takový zážitek. Když jsem se prodávajícího zeptal zda si je jistý tím, že prodává známku s ministerským zoubkováním, dočkal jsem se takové odpovědi: "Jako ministerské zoubkování jsem ji koupil, tak ji jako ministerské zoubkování prodávám". To přesně vystihuje to, co už výše napsal doddie - já osobně bych za takovou známku/arch nezaplatil nic. Musím znovu opakovat to, co jsem napsal výše - vzhledem k záplavě známek s "ministerským zoubkováním" na Aukru nebo na jiných aukcích asi opravdu Grafická unie neměla nic jiného na práci než zoubkovat, až se jí z perforaček kouřilo.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 18. 5. 2018, 18:48. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1