Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nevěděl by prosím někdo něco o této minci? Zdá se to být na první pohled šrot, ale něco mi říká, že to není úplně běžná záležitost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Chtěl bych požádat o určení následujících 3 mincí. Antiku nesbírám a leží mi bez určení v albu mnoho let. Ta první by měl být dle mého pátrání denár Antonia a Kleopatry (ANTONI ARMENIA DEVICTA / REGINAE REGVM FILIORUM REGVM CLEOPATRAE). Rok 34-32 před n. l., mincovna Alexandria? Ano, je v hrozném stavu a portréty dost otřesné, ale domnívám se, že asi nebude moc běžná? Děkuji moc za pomoc a omluvte mě prosím, neznalého a zbloudilého v antických mincích.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...ano, v prvom prípade pôjde o denár Antonia a Kleopatry.
Ale ja by som pomohol s tou druhou mincou: ide o follis Constantina I. Veľkého (307-337), av.: IMP CONSTANTINVS PF AVG, rev.: SOLI INVICTO COMITI, Sol stojí doľava, pravá ruka zdvihnutá, v ľavej drží guľu. Po stranách postavy S(vľavo), F(vpravo). Minc. zn. asi RQ...mincovňa Rím v r.315....RIC VII Roma 33 ?
Tretia minca bude asi Grécka razba a to to mimo môj záber...
Registrovaný uživatel
Otazka, zda je ta prvni prava. To by byla extra vykorodovana.

Treti, i kdyz je to mimo muj obor, by mohla byt Kartago - Zeugitania.
Registrovaný uživatel
Děkuji oběma za pomoc! Dělám si tak trochu pořádek a přesné určení je prostě základ. Všechny 3 mince jsem zakoupil najednou v roce 2003 v městečku El-Jem ve východním Tunisku na trzích kousek od kolosea (amfiteátru). Otázku pravosti v tento moment neřeším, neboť cena byla dost nízká a tak je to spíše záležitost jakési nostalgické památky, která má u mě své pevné místo. Prodejce mi tehdá bohužel EET účtenku nevystavil. :-) Zajímavostí El-Jemu je, že bylo založeno na troskách římského města Thysdrus a poblíž ještě dřívějšího punského města. Ještě jednou díky!
Moderátor
Tak moderní padělky nízké kvality jde nakoupit v libovolném množství a není třeba kvůli tomu jezdit do Tuniska. :)
Cena byla nízká, proč asi? Když tenhle denár i v šrotovém stavu na aukci udělá několik tisíc Kč?
Moderátor
Misak: no jisty typ bych mel, ale bylo by dobre aspon uvest rozmery a vahu. Jinak se ale obavam, ze vzhledem ke stavu bude nejzajimavejsi na te minci ta kontramarka..
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Pomůže někdo s určením.
Tu první minci jsem asi našel, ale potřebuji potvrdit Alexander Severus ?
Druhá velikost 18 -19 mm na reversu to vypadá jako by měla helmu, je to ale žena s drdolem , výraznou bradou Faustina, Lucilla,Crispina ?
Panovník bych tipoval vzhledem k dlouhému krku Claudius , Antonius pius?
Nikde jsem takovou nenašel, předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ta první je pravděpodobně správně a ta druhá je podle mě stejná jako tato:
https://www.acsearch.info/search.html?id=1905681
Registrovaný uživatel
SYSEL napsal
ta první je pravděpodobně správně a ta druhá je podle mě stejná jako tato:
https://www.acsearch.info/search.html?id=1905681


Moc děkuji , je to ona :) Jako by ji z oka vypadla. Mám docela radost, koupě za 50 Kč,- jako šrot a vyklubal se z ní Caligula a Agrippina.
Registrovaný uživatel
Troppau napsal
SYSEL napsal
ta první je pravděpodobně správně a ta druhá je podle mě stejná jako tato:
https://www.acsearch.info/search.html?id=1905681


Moc děkuji , je to ona :) Jako by ji z oka vypadla. Mám docela radost, koupě za 50 Kč,- jako šrot a vyklubal se z ní Caligula a Agrippina.


za 50 Kč je to super mince, jen pro upřesnění, je ražená za Caliguly, ale portrét na ní je jeho otec Germanicus
Registrovaný uživatel
Dobry den,priatelia.Chcel by som vas poprosit o identifikaciu tejto pani na rimskej minci,priemer-16mm,pripadne ohodnotenie.Dakujem vopred.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) William v 24. 4. 2017, 8:32. »
Registrovaný uživatel
Faustina Minor, denár, Římská mincovna, FAVSTINA AVG PII AVG FIL / CONCORDIA, RIC 502a
Registrovaný uživatel
Ingelri napsal
Faustina Minor, denár, Římská mincovna, FAVSTINA AVG PII AVG FIL / CONCORDIA, RIC 502a

Dakujem za informaciu,tym padom vieme aj manzela Marcus Aurelius :)
Registrovaný uživatel
Vilko napsal
Ingelri napsal
Faustina Minor, denár, Římská mincovna, FAVSTINA AVG PII AVG FIL / CONCORDIA, RIC 502a

Dakujem za informaciu,tym padom vieme aj manzela Marcus Aurelius :)


...to áno, ale táto minca bola razená ešte počas vlády jej otca, Antonina Pia ;)
Registrovaný uživatel
drkelt napsal
Vilko napsal
Ingelri napsal
Faustina Minor, denár, Římská mincovna, FAVSTINA AVG PII AVG FIL / CONCORDIA, RIC 502a

Dakujem za informaciu,tym padom vieme aj manzela Marcus Aurelius :)


...to áno, ale táto minca bola razená ešte počas vlády jej otca, Antonina Pia ;)
Ahoj, zdravim ta :) dakujem za informaciu,ano precital som si aj o tatovi ale nevedel som ze bola razena za jeho zivota.Material je Ag a m-3,45g,ktovie co sa za to dalo kupit? Male pivo ? 2 dcl vina ? Kazdopadne teraz som rad,dalsia do zbierky ;-)
Registrovaný uživatel
Myslim, ze v te dobe to byl litr dobreho vina, nebo 2 litry vina "pro prazaky" :)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Myslim, ze v te dobe to byl litr dobreho vina, nebo 2 litry vina "pro prazaky" :)
:D
Registrovaný uživatel
Zdravím,

prosím o pomoc s určením mince. Dle mého ohledávání jde zřejmě o drobnou minci císaře Constantinuse II. či Constance. Vzadu je zobrazen voják porážející barbara na koni. Problém je, že část s titulaturou panovníka je zanesena. (Netušíte čím to odstranit a zda to vůbec odstraňovat?) Snažil jsem se to vyfotit co nejlépe pomocí digitálního mikroskopu. Děkuji za případnou pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo ještě mince má průměr kolem 18 mm.
Registrovaný uživatel
Bude to
Constans pf avg
Registrovaný uživatel
Spíš to bude Constantius II, DN CONSTAN-TIVS PF AVG / FEL TEMP-REPARATIO, mincovnu nevím, ale pod hlavou koně je možná L, takže třeba Alexandria ;)
Registrovaný uživatel
Prosím o určení,Traján?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Presne tak, denar Traiana. Bohuzel nemam ted cas na presne urceni, snad nekdo doplni.
Registrovaný uživatel
Reverz by mohol byť COS V P P SPQR OPTIMO PRINC s Fortunou...teda RIC 121? - mne to vychádza ako najprijateľnejšie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1