Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace a určení antických mincí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Pomohl by mi některý z vás určit minci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Do "Grékov" moc nevidím, ale môže to byť nejaké drobné AE - Ionia, Smyrna, 170-145 BC. Magistrate Metrodo(ros)...niečo podobné: https://www.wildwinds.com/coins/greece/ionia/smyrna/Milne_164.jpg
Možno niekto veci znalejší sa vyjadrí...
Registrovaný uživatel
Je,to sem se o 400 let seknul,typoval sem stejnou oblast,cca 2.stol nl.Ale to je pasé,neuvedl jsem základní info,váha rozměr.Docela by mě zajímal nějaký odkaz s katalogovým vyobrazením mincí,pro jejich zařazení.Jak posuzujete originalitu?Je to má první,antika,co jsem kdy držel v ruce.Průměr šišky je cca 1.5cm,samo bronz
Registrovaný uživatel
Tak ja som to našiel tu: https://www.wildwinds.com/coins/greece/ionia/smyrna/t.html
...pod kat. č."Milne 164"...podľa priemeru by to mohlo byť ono. Ale Grécko fakt nerobím a nemám s ním skúsenosti, u nás je dosť málo ľudí čo to zbierajú...

Niečo by sa možno dalo nájsť aj tu: https://www.acsearch.info/search.html?term=ionia+smyrna&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=
Registrovaný uživatel
Zdravím...prosím zdejší znalce antických mincí o laskavost. Budu prodávat tu hrstku antických mincí ze své sbírky. Můžu poprosit o kontrolu zda je mám správně určené případně jestli ceny nejsou úplně mimo? V klasické numizmatice se vůbec neorientuji tak ať někoho zbytečně neuvedu v omyl..

PS: omlouvám se za fotky - buď to zkusím prodat takto a nebo si holt udělám další fotografický dýchánek :)

1. Maximinus II Daza ae 800Kč
2. Licinius II ae 400Kč
3. Constantinus I ae 350Kč
4. Constantinus I ae 400Kč

6. Maximianus ae 400Kč
7. Probus ae 350Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle me ceny fajn, mince jsou pekne.
Moderátor
Souhlas s Tovym..jen mozna ten Constantin (mince c.3)...rekl bych ze max 200-250 kc.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Zdravím pánové...a moc děkuji za zhodnocení! :D

Toho Constantina č.3 jsem v aukci koupil za nějakých 400Kč+provize, ale je mi jasný, že jsem se při dražbě krapet rozvášnil :) Ve skutečnosti vypadá lépe než na fotce, ale i tak..každopádně ještě jednou díky za info...
Registrovaný uživatel
prosím vás, je to veľmi trúfalé zaradiť toto do antických mincí ? Materiál bronz, priemer 18mm, ďakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pomůže mi někdo určit tuto minci? Děkuji..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hadrianus -(117-138 ..)
Quadrans/nebo semis ..východní provinční ražba snad Caesarea(?)z let 125-128 n.l.
Sydenh:289

AV/RV : Hadrianus/Zeus Ammon
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc ale nějak tu minci nikde nemohu najít.
Registrovaný uživatel
Tyhle mince s Diem-Ammonem jsou většinou přisuzovany Kyrenaice, ale podle jiných hypotéz mohou být i z Kaisareie v Kappadokii.

https://rpc.ashmus.ox.ac.uk/coins/3/12
Registrovaný uživatel
Zdravím tímto znalce tohoto obbobí a poprosím o určení a zhodnocení drobáků, které jsou ve stavu, ve kterém se ke mě dostaly. Pokud by náhodou byl některý zajímavější, mohu rozfotit samostatně. Díky za Váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Římani"se neozývají-tak jen pro představu.
Nahoře jsou dva asy z 1. stol.-Claudius a Nerva.
Pod nimi jsou drobné ražby z pozdního císařství (Gratianus,Licinius,Galienus atp.ve šrotovém stavu + pár mincí obtížně identifikovatelných.Prodávají se na aukcích v lotech po x kusech.
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Zdravím...prosím zdejší znalce antických mincí o laskavost. Budu prodávat tu hrstku antických mincí ze své sbírky. Můžu poprosit o kontrolu zda je mám správně určené případně jestli ceny nejsou úplně mimo? V klasické numizmatice se vůbec neorientuji tak ať někoho zbytečně neuvedu v omyl..

PS: omlouvám se za fotky - buď to zkusím prodat takto a nebo si holt udělám další fotografický dýchánek :)

1. Maximinus II Daza ae 800Kč
2. Licinius II ae 400Kč
3. Constantinus I ae 350Kč
4. Constantinus I ae 400Kč

6. Maximianus ae 400Kč
7. Probus ae 350Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Zdravím, předpokládám, že se vám již podařilo mince prodat. Pokud ne, dejte prosím vědět.

Děkuji.
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás, myslíte, že by šlo určit minci v tomhle stavu? Předpokládám, že se jedná o republikáni denár.
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás, je možné určit minci v tomhle stavu? Předpokládám, že jde o republikánský denár...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.acsearch.info/search.html?term=Denar+460%2F3&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&thesaurus=1&order=0&currency=usd&company=
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Díky moc...to bude ono.
Registrovaný uživatel
Dobrý den prosím,prosím o podrobnější určení tohoto keltského obolu.Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Forpus - kde ty mince prodáváte, měl bych zájem o tu s tím jezdcem a koněm...agentpv@seznam.cz

Forpus napsal
Zdravím...prosím zdejší znalce antických mincí o laskavost. Budu prodávat tu hrstku antických mincí ze své sbírky. Můžu poprosit o kontrolu zda je mám správně určené případně jestli ceny nejsou úplně mimo? V klasické numizmatice se vůbec neorientuji tak ať někoho zbytečně neuvedu v omyl..

PS: omlouvám se za fotky - buď to zkusím prodat takto a nebo si holt udělám další fotografický dýchánek :)

1. Maximinus II Daza ae 800Kč
2. Licinius II ae 400Kč
3. Constantinus I ae 350Kč
4. Constantinus I ae 400Kč

6. Maximianus ae 400Kč
7. Probus ae 350Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení panovníka a legendy mince. Původní určení mince je Commodus (+ Afrika) - ale nemohu takovou podobnou minci nikde vyhledat. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kulový Commodus.
Antoninian Aurelianus ...IOVI CON SER 271/2
Registrovaný uživatel
Ahoj kluci,
po dlouhé době jsem si koupila něco do sbírky...
No, je to šrot, no, ale já jsem tomu prasátku nemohla odolat.... jestli je to vůbec prasátko.
Stylem mi to připomnělo řecko, nebo kelti. Materiál je měď, střížek vypadá, že byl litý (je to vidět nahoře). Snad to není falzum.
Netušíte někdo, oč jde?

Druhá mince přišla s tím (byly v konvolutu). Je to nejspíš nějaký běžný Valens, vypadá to na Siscii, ale nedohledala jsem zbytek. Vedle je snad písmeno D???
Prosím o pomoc s určením, dopíšu si to k tomu. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Identifikace a určení antických mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1