Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mato111 napsal
a este by som sa chcel spytat na cenu tejto bankovky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Taliansko 5 lir 1944, cena asi 8 eur?
Registrovaný uživatel
chtěl bych se zeptat, zda má tato bankovka sběratelskou hodnotu: 500Kč z r.1993, serie A51, přehnutá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Při troše štěstí nějakých 25-50% nad nominál byste "trhnout" mohl, pokud se Vám s tím bude tedy chtít vystavovat. Na Aukru už se prodaly exempláře v mnohem horším stavu. Na nějaké to zbohatnutí by ovšem byla jen série "Z" :-).
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dnes jsem měla tuhle bankovku v obchodě. To je nějaká novinka vpravo nahoře a vlevo dole?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jestli má něco z toho nějakou vetší hodnotu? Je to z dědictví a vůbec tomu nerozumím. Ty české bankovky podle serii asi nic moc, ale radši si to potvrdím. Pak tam jsou nejake zahraniční peníze a dva papíry o kterých absolutně netuším ani co je :roll: =)

Snad jsou z fotek dobře patrné čísla sérií, jestli ne dopíši to

Přemýšlím že to dám na aukro od koruny a děj se vůle boží :lol:

Moc děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celeste napsal
Přemýšlím že to dám na aukro od koruny a děj se vůle boží :lol:

To bude jediná schodná cesta ako to predať. Použiteľný je podľa mňa len ten 1 USD (stále platná bankovka) a 20 Sk je zameniteľných v NBS za 66 centov... Nevyberal by som ich, dvíha to "potenciál" predajnosti ostatného šrotu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit o jaké bankovky se jedná a jakou mají cenu.Předpokládám že to jsou bankovky zajatecký tábor, ale nejsem si jistý. Stav UNC. Díky za odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hadifogolytábor = Kriegsgefangenenlager = vojensky zajatecky tabor

ceny su v EUR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky moc za info.
Registrovaný uživatel
Zajímá mě hlavně cena té spodní bankovky s hvězdičkou...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je bez ohybu, v úcty hodném stavu na svuj věk.
Registrovaný uživatel
Ahoj, procházím sbírku bankovek a narazil jsem na toto. Prosím, o jako měnu se jedná a je to alespoň tematicky jeden okruh? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rakúske hellery. Núdzovky
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
vcelku pěkné obrázky jsou na některých nouzovkách. Napište taky něco do ostatních oddělení, ať to tu nezaplevelují nějací "výrobci" dokladů ?
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 9. 2. 2020, 15:56. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím o info zda bankovky v hodnotě 2000Kč z roku 1999 serie B01 až B26 nejsou pro někoho zajímavé?
Registrovaný uživatel
Pokud nejsou Unc cena nominálu. Snad jen ta B01 by i v obehovem stavu mohla mít pro někoho hodnotu pár desetikorun nad nominál.
Registrovaný uživatel
Viete mi prosím poradiť či táto séria Hc spadá pod papier Haase ?
Katalóg uvádza ?b - ?c. Venuje sa niekto tomu kde to začína a kde to končí ? Alebo je tu na to nejaká špeciálna skupina kde sa to rozoberalo ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Openroad, skuste tu, síce dáv sem nikto nič nedal, ale je to špeciálne o tejto bankovke:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/20-kc-1926-typologie-a-zajimavosti-3557x5
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Podle obrazku uz toto neni papir Haase ... Papir Haase + Tiskarna NBC se vyskytuje mezi Eb az cca Uc (na vyssi jsem ho uz nevidel), ale rozlozeni je nepravidelne, tedy tady je treba Hc, kde neni tento papir, ale treba na Oc ho mam potvrzeny, Uc taky, nedavno jsem mel Fc a nebyl ...
Registrovaný uživatel
Zdravím Openroad. Pro zajímavost dávám Hc o jedno číslo nižší. Také jsem zkoumal,
zda se se jedná o papír Haase. Při porovnání s jednopísmenkovou - V - a - Sa -
je vidět rozdíl jak v barvě papíru, Hc je světlejší a také má světlejší hnědý podtisk.
Při porovnání s Xd, což už je papír TB NBČ, to vypadá podobně. Podle mého názoru
se jedná o papír TB NBČ. Bohužel seriové rozhraní nikdo zatím neurčil, jak píše Jirka 72
tak to možná ani nejde za sebou. Docela mne také překvapil rozdíl velikosti tiskového obrazce rubu, jak je vidět u s. Hc a Xd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ja bych tipoval, ze Haase predalo TBNBC nejake zasoby papiru a tam je postupne pouzivali ... a asi ne uplne presne tak, ze nejdriv tento papir a pak jejich, jsou tam zrejme nejaka pouziti jednoho, pak druheho, zas prvniho ... az ten prvni definitivne dosel
Registrovaný uživatel
Ďakujem za pomoc :-)
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Nedávno jsem dostal balík německé inflace a narazil jsem tam na několik bankovek, které měly razítko / Colon. / Nikde jsem o tom nic nenašel, tak prosím , zda někdo na podobnou věc nenarazil, nebo o tom něco ví. Dostal jsem to od jedné staré paní, která to měla doma celý život, takže to není nějaká uměle vyrobená rarita. Díky za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
domácí tiskárnička...jako děcko jsem taky orazítkoval kdeco a těchto bankovek se po půdách válely mraky :-)
Registrovaný uživatel
mohu poprosit o radu, zda tyto bankovky mají nějakou cenu? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1