Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bankovka 200,-Kč, Pěkná z oběhu, r.v. 2018,serie H69 165432- sestupná postupka.

Zajímlo by mě, zda by zběratelé o takovou bankovku měli zájem a případnou cenu

Pokud se tady nedočkám odpovědi , případný zájem na meil :
konesova.eva@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) EvaKon v 22. 8. 2021, 14:42. »
Registrovaný uživatel
zajimava by byla H87 654321 mozna i Hxx 654321 ... nabizena ma cenu nominalu ..
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám soubor ruských rublů,
5 rublej UB 407 1909
5 rublej UA 015 1909
3 rubleja BZ 088395 1905
10 Desjat rublej LB 522498 1909
25 Dvacat pjat rublej EB 335128 1909
Dávám sem jen jednu fotku, vizuálně stejné. Jen rozdíl v nominálu. Cena?
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě tuhle 50 kopjejku
50.kop 50 kopjejek 1915- 1917

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký den, prosím pěkně, mám bankovku v hodnotě 1000 Kč, F. Palacký má na obličeji tečky, jako pihy. Asi chyba tisku... Poradíte mi, jestli může mit bankovka nejakou cenu, je z r. 2008.Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, poprosil by som o ocenenie 100 forintu. Nie je to nahodou len obchodny kupon??? Aj o ocenenie dolarov 1899 a 1923 v tomto stave... dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Dolare a to posledne su kupony? Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Maďarsko je asi nějaký prastarý reklamní letáček v podobě bankovky. Dolary jsou i v tomto zasloužilém stavu ještě prodejné; spodní (Washington) v řádu jednostokorun, horní (P-338 ) cca. 40+ USD. Spodní je blok "Kerenského" dvacetirublů z roku 1917, cena za kus do 50 Kč; nerozřezaný blok o něco víc, než prostý součet.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 25. 11. 2021, 12:27. »
Registrovaný uživatel
dakujem pekne Frantig. Zbieram len nase uzemie, preto si necham poradit. Mam este MOZNO cennejsie, ale bankovky v zlom stave ....
Na internete som nasiel rozne ceny, preto si necham poradit a ohodnotit. Dakujem za kazde info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
např. https://www.ebay.com/itm/304129565169?hash=item46cf88e1f1:g:6VIAAOSw7v1hL9eD cena je možná trochu nadsazená, ale rozhodně se jedná o tisíce Kč i v tomto stavu
Registrovaný uživatel
Velka vdaka, toto ma prekvapilo asi najviac vzhladom na stav
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím o sdělení, za tento chybotisk ochranného proužku, který je posunutý o 6 mm k levému okraji je normální, či nikoliv. Děkuje Fajt

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejedná se o chybotisk, umístění proužku má z výrobních důvodů záměrně ponechanou dost širokou toleranci
Registrovaný uživatel
Dobry den, dostala jsem tyto bankovky a zajima me, jestli jsou nektere zajimave a o urceni. Poznam dirham, syrskou liru a slovenskou korunu. Pry je tam i jedna falesna, ktera by mela mit i snad hodnotu jako unikat. Kdyztak vlozim lepsi foto konkretnich bankovek. Dekuji a hezky den

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na většině bankovek je země vydavatele uvedena latinkou. U těch tří, kde neni, se jedná o Čínu (1 fen, 1 jiao a 1 jüan). Padělek je téměř jistě 100 jüan s Mao-Ce-Tungem. Hodnotu má zde jen jako kuriozita, v domovské Číně pak několik let odnětí svobody nepodmíněně-jedná se o stále platnou bankovku :-)
Registrovaný uživatel
Vzhledem k oběhovým stavům mají dosud platné bankovky hodnotu blízkou nominálu (1 dirham UAE je cca 6,10 Kč, SGD cca 16,50 Kč). Ty již neplatné nebo s nízkým nominálem a v salátovém stavu (Pakistán, Indonésie, Brazílie, Turecko) pak doslova korunovou. "Nejcennější" je asi slovenská stovka, za kterou dostanete určitě aspoň nominál...
Registrovaný uživatel
Zdravím , prozradí mi místní znalci co je tak zajímavého na této bankovce : https://aukro.cz/bankovka-500-kc-stahovana-serie-d-52-7001045633
500,. Kč serie D52 ?
Registrovaný uživatel
Jedná se o vysokou sérii. D29-D56. Je jich v oběhu velmi málo.
Registrovaný uživatel
Díky , to jsem měl vědět dříve :-)
Registrovaný uživatel
Ahoj mám bankovku hodnoty 2000kč. Rok tisku 2007. Série F01. Stav mírné přehnutí a na rubu menší flíčky, nejsem si jist ale řekl bych že jde o krev zajímavé protože jsem to dostat z bankomatu. Co asi není nic příjemného že .
Registrovaný uživatel
A chtěl byste identifikovat bankovku nebo určit krevní skupinu? Jinak, je skvělé vědět, že máte dvoutisícovku. Gratuluji. Když ji rozměníte, budete mít spoustu jiných bankovek. ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
existuje u českých oběžných bankovek nějaký přehled cennějších sérií, např. jako je tomu u oběžných mincí? Mám nějaký katalog z roku 2007, ale ten už celkem neaktuální a navíc ty série nepopisuje. Musím si kvůli tomu koupit nový koatalog nebo se dá něco najít i na netu... já tedy nic bohužel nenašel a z cen docílených na aukru moc moudrý nejsem.
:)
Registrovaný uživatel
berserk napsal
Dobrý večer,
existuje u českých oběžných bankovek nějaký přehled cennějších sérií, ....


Nejnovejsi katalog urcite dobry zaklad ;)

Jinak obecne: 100Kc Z, 50Kc Z, 500Kc Z, 2000 E, 500 I (nasobky nominalu) To jsou jedine serie, ktere jsou nejak vzacnejsi. Pak podle stari a serii od nejnovejsi po nejstarsi (XYNKJIHGFEDCAB) cena stoupa.

Edit: 200 B 500 D treti desky jeste vybocujou ;)
_______________
If it is too good to be true it probably isn't.
Registrovaný uživatel
berserk napsal
Dobrý večer,
existuje u českých oběžných bankovek nějaký přehled cennějších sérií, např. jako je tomu u oběžných mincí? Mám nějaký katalog z roku 2007, ale ten už celkem neaktuální a navíc ty série nepopisuje. Musím si kvůli tomu koupit nový koatalog nebo se dá něco najít i na netu... já tedy nic bohužel nenašel a z cen docílených na aukru moc moudrý nejsem.
:)



Dobrý den, můžete použít tento web: https://www.papirovaplatidla.cz/bankovky/platidla-cr

pro jednoduchý přehled dostačující, ale ceny už moc neodpovídají, doporučuji vynásobit 50%.
Registrovaný uživatel
PasikCz napsal
berserk napsal
Dobrý večer,
existuje u českých oběžných bankovek nějaký přehled cennějších sérií, ....


Nejnovejsi katalog urcite dobry zaklad ;)

Jinak obecne: 100Kc Z, 50Kc Z, 500Kc Z, 2000 E, 500 I (nasobky nominalu) To jsou jedine serie, ktere jsou nejak vzacnejsi. Pak podle stari a serii od nejnovejsi po nejstarsi (XYNKJIHGFEDCAB) cena stoupa.

Edit: 200 B 500 D treti desky jeste vybocujou ;)


Určitě bych ještě doplnil 50 Kč 1993 série A45, 100 Kč 1993 série A71, které se prakticky nevyskytují. Dále pak nedoceněnou 200 Kč 1993 s proužkem Kč, které se v UNC rovněž moc nevyskytují.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1