Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Vykupminci.cz
Numisargo

**IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kazdy dotaz tykajici se identifikace bankovek by mel obsahovat nekolik udaju, bez kterych se velmi tezko urcuje jednak co je to za bankovku a druhak, a to zejmena, jeji cena.

Takze v pripade dotazu prosim uvadejte :

- nominal bankovky
- datum vydani
- cislo serie
- pripadnou perforaci
- stav (napr. bezvadna, prehnuta, uspinena..)
- jsou-li na ni nejake pretisky/kolky/neco napsane..
- fotku/scan bankovky (pokud mate obrazek bankovky a nevite jak jej vlozit sem do fora, klidne mi ji poslate mailem a ja ji sem vlozim)

S temito udaji a fotkou by melo jit urcovani mnohem snaz a pokud to pujde, tak se pokusim najit jak katalogovou cenu, tak cenu, za kterou je bankovka drazena v aukcich.
Registrovaný uživatel
Tak jsem tak brouzdal... nevíte chlapi co to je zač ?

http://www.aukro.cz/item214262204__rusko_svastika_1917_.html#photo
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Tak jsem tak brouzdal... nevíte chlapi co to je zač ?

http://www.aukro.cz/item214262204__rusko_svastika_1917_.html#photo

Kouknu se doma a jestli neco zjistim, napisu..

Tak jsem koukal, az z te Ruske hatmatilky moudrej nejsem a katalog moc obrazku nema (ja jsem povinnou Rustinu uz nezazil hec 8) ;) ). Ale zas takovy terno to asi nebude.. viz treba
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 16. 7. 2007, 22:31. »
Registrovaný uživatel
Tiež som to prešiel a našiel som to v katalógu v UNC kvalite - 250 Rublov (4.9) 1917 cena 7,5 USD. Je tam 13 variant podpisov. Tá svastika však žiadna rarita nie je.
« Poslední úpravu provedl(a) Matej v 17. 7. 2007, 10:32. »
Registrovaný uživatel
Podivejte se please nekdo do sekce "Filatelie" na prispevek: "Prosím o ohodnocení znamek (a par bankovek)" od "Ashen".
Ma tam (krome znamek) i fotografie nejakych ruskych rublu..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle napsal
Podivejte se please nekdo do sekce "Filatelie" na prispevek: "Prosím o ohodnocení znamek (a par bankovek)" od "Ashen".
Ma tam (krome znamek) i fotografie nejakych ruskych rublu..


Zkusim, ale asi az o vikendu. Posledni dobou nejak nestiham..
Registrovaný uživatel
ahoj som uplny amater...ale dnes som videl u deda nieco ako matricu alebo ako sa to vola na vyrobu papierovej 10 kcs 1986 tusim....taky strieborny kvadrik s rytinou tej bankovky... neviem ci to je prave .hoci dedo tvrdil ze je...ma to nejaku cenu? jedna sa len o jednu stranu.nie obe
Registrovaný uživatel
jano789 napsal
ahoj som uplny amater...ale dnes som videl u deda nieco ako matricu alebo ako sa to vola na vyrobu papierovej 10 kcs 1986 tusim....taky strieborny kvadrik s rytinou tej bankovky... neviem ci to je prave .hoci dedo tvrdil ze je...ma to nejaku cenu? jedna sa len o jednu stranu.nie obe

Urcite to nejakou cenu ma, jenze u takovych veci je velmi tezke ji urcit, pokud vydrzite, tak pres vikend kouknu do aukcnich katalogu a zkusim zjistit, jesli se neco podbneho nepordavalo, pripadne za kolik (i kdyz to bude potreba brat velmi orientacne). Mate moznost poridit fotku?
Registrovaný uživatel
dik za odpoved...ja ako bude mozne urcite foto dodam....dedo to strazi jak ako v hlave,dnes to totiz odnekal vykopal aj zo vselijakymi nemeckymi vyznamenaniami atd...tak to mozno bude chvilku trvat...
Registrovaný uživatel
Tak Jano ako ?
Registrovaný uživatel
no pracujem na tom.neni to jednoduche.chapes .stary clovek.musim ho nejak oblafnut. ale dufam ze som sa ja neoklamal s tou 10 kcs... ved to tu nikto nepozna.tak asi to nebude prave :(
......opakujem ale ze foto sem urcite dam ked sa ktomu dostanem.
Registrovaný uživatel
to jano789:poznáš to morbídne heslo"Rýchle doopatruj". ;)
Registrovaný uživatel
poznam....ale neda sa...nesce dat a nesce.urcite to zas zakopal nekde na zahrade :) asi mal vtedy slabu chvilku...skoda....ale ved to neutecie...
Registrovaný uživatel
Dedka pohosti,slivovičkov,rumíkom a uvidíš aký bude kamoš z vnúčikom. ;) Potom určite v slabej chvílke povie svoju skrýšu. 8)
Registrovaný uživatel
srandovne je ze ide o vacsiu debnu... ale ked chce nech sa hra...skusal som slivovicku.ale nepomaha :)
budem musiet ist nanho cez babku :D
Registrovaný uživatel
co takhle kacuro
Registrovaný uživatel
chlapci ja keby mozem dam to sem hned...ale mam pocit ze zem este par krat zamrzne kym mi to bude hovorit ''pane'' :(
Registrovaný uživatel
hľadaj stopu,kde je čerstvo kopané :roll: prípadne dovlečiem radar,len a len kvôli Tebe. :twisted:
Registrovaný uživatel
:D a dedo ma vydedi ;) .radsej budem poslusny...inak bedinka by pipala pekne.okrem tej ''matrice '' je plna veci z druhej svetovej vojny.
Registrovaný uživatel
:twisted: :twisted: To nepípa,ale znázorňuje tvar. :shock:
Registrovaný uživatel
ja som myslel na kacura a nie na radar :) :D
Registrovaný uživatel
tak pardon. ;)
Registrovaný uživatel
naco ti sluzi ten radar vlastne? :shock:
Registrovaný uživatel
na meranie rýchlosti. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tak to mam potom na bycikli :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » **IDENTIFIKACE BANKOVEK**

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1