Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Identifikace groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, potřebovala bych určit tento groš. Nejsem si jistá, o jaký typ jde.. Předem děkuji za všechny názory, i když koukám, že to tady docela vázne :-/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stačí to sem dát 1x a nespamovat !!! :evil:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale jsem tu poprvé a nevěděla jsem, do jaké kategorie to patří, tak jsem založila nové téma..
Moderátor
Ono se stačilo podívat do toho původního, že už tam je odpověď ;)
Jinak vázne - no já tedy nevím, zrovna u PG se běžně stává, že je tu určení do hodiny (i když teď o prázdninách to není tak žhavé). Tohle je fórum, ne chat nebo facebook..
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat, kde jsi k tomu přišla?
Registrovaný uživatel
osobně bych to určil jako nezdařilou napodobeninu pražského groše z venkovské kovárny..... :mrgreen: ... jistě se nejedná ani o nějaké dobové falsum ... trochu mi to přijde, že strejda kovář udělal dětem penízky na hraní ....
Moderátor
Mě se na tom líbí především ten opis Wencezlavs IV :lol:
Registrovaný uživatel
Já bych to kolečko i za kilo koupil, přijde mi výtvarně zdařilé. Taková numismatická imprese..
Registrovaný uživatel
..a kdyby na tom nebylo z druhé strany něco jako Grosus prage, nebo co :twisted: myslela bych si spíš, že jde o nějakou napodobeninu spíše falckého půlgroše... Tam ti lvi mají také velké hlavičky a divné koruny :mrgreen: Jako zajímavost pro sběratele kuriozit určitě zajímavé ;)
Opakuji svůj dotaz- od kud pak to máš?
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 19. 7. 2011, 20:41. »
Registrovaný uživatel
tak nato jak vypada to bych odhadl 16-17 soleti hodně obyta opotřebovana jako by byla dlouho v oběhu tak jako v dnešni době mice,analiza te mince urči hodnotu i druh materialu s čeho je dělana kdysi se dělalo s praveho zlata krom replik skus antikvariat a hystorie minci určo je to česka mince podle znaku koruny za doby krale a orel znak země.
Registrovaný uživatel
vikiTor napsal
tak nato jak vypada to bych odhadl 16-17 soleti hodně obyta opotřebovana jako by byla dlouho v oběhu tak jako v dnešni době mice,analiza te mince urči hodnotu i druh materialu s čeho je dělana kdysi se dělalo s praveho zlata krom replik skus antikvariat a hystorie minci určo je to česka mince podle znaku koruny za doby krale a orel znak země.

:shock: :lol:
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
:shock:
Registrovaný uživatel
To kulíte oči! Jeden odborník vás všechny strčí do kapsy.
Registrovaný uživatel
Tak to je zatím nejlepší fór jaký jsem letos slyšel. :mrgreen: :mrgreen:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
vikiTor napsal
tak nato jak vypada to bych odhadl 16-17 soleti hodně obyta opotřebovana jako by byla dlouho v oběhu tak jako v dnešni době mice,analiza te mince urči hodnotu i druh materialu s čeho je dělana kdysi se dělalo s praveho zlata krom replik skus antikvariat a hystorie minci určo je to česka mince podle znaku koruny za doby krale a orel znak země.

Silvestr byl před týdnem. Doporučuju se (kromě základů češtiny) trochu vzdělat aspoň v základních věcech ohledně numismatiky.. je to lepší než ze sebe udělat svým příspěvkem naprostého vola.
Abych nebyl jen negativistický, tak: pražské groše se nerazily ze zlata, ale ze stříbra, do roku 1547, opotřebení jako tohle jde vyrobit i za pár minut (a přirozenou cestou v oběhu do 20 let), určování let ražby je možné jen na základě znalosti daného typu. Tohle je jasná moderní fantazie.
Moderátor
Toto bol čistý bigbít! :mrgreen: :twisted:
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: ..... kolega zřejmě jede na houbičkách .... :shock:
Registrovaný uživatel
Konečně komentář, který si ta mince zaslouží. Je to na jedný vlně ;)
« Poslední úpravu provedl(a) elsky v 7. 1. 2012, 17:07. »
Registrovaný uživatel
:-) Já obdivuji, že si někdo dal tu práci a přidal dost opravdu dost fantazie.... Ale také by mne zajímalo odkud se tento poklad vzal?
Registrovaný uživatel
ahoj, chodím s detektorem a našel jsem ho taky...zjistila jsi něco o tom grošíku?..mohla bys mi zaslat lepší fotky? na Rgteplice@seznam.cz..děkuju..mohu oplatit .-)
Registrovaný uživatel
Turistická cetka
Registrovaný uživatel
morf napsal
ahoj, chodím s detektorem a našel jsem ho taky...zjistila jsi něco o tom grošíku?..mohla bys mi zaslat lepší fotky? na Rgteplice@seznam.cz..děkuju..mohu oplatit .-)


jestli je to ten, co byl nedávno na DW, tak tam jsme Ti snad jasně řekli, že je to pouze turistický suvenýr! pokud nevěříš, tak si tu nalistuj stránky s pravými groši a ten rozdíl uvidíš na první pohled ;)
Registrovaný uživatel
Náhodou tyhlety grošíky platí u nás v Kocourkově, a jsou z čistýho "kočičího zlata". :P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :twisted:
Registrovaný uživatel
jo je to on, ale přijde mi to moc hezky udělaný..dneska by si s tím nikdo takhle nemazlil. ..nepatinoval ....nebo je to polák? A kdyby to byl suvenýr...tak z jaké doby? proč jich je tak málo? kolečka co jsou na hradech dneska k vidění...to je nebe a dudy. Jo a jak píšeš o DW...tam mi řekli, že jsem ho vytáhl z šuplíku, ale tak to není...já ho kopnul.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Identifikace groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1