Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace mikroskopu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace mikroskopu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zatím neprodávám , ale nevíte někdo jakou to má hodnotu ? :D
Fotky jsou dole. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Turbo_Slug v 27. 9. 2020, 18:06. »
Registrovaný uživatel
A Vy si vážně myslíte, že Vám to z těchto fotek někdo ocení?
Vždyť není možné ani přečíst výrobce, ani hodnoty zvětšení, rozsah příslušenství atd.
Vypadá to na vědecký mikroskop ze 70. let 20. století, i se speciálním fotoaparátem na makrofotografii. Tyto mikroskopy se prodávají ve specializovaných aukcích, kde se dá jejich přibližná cena najít, ale je k tomu nutné mít alespoň základní údaje a nejen několik fotek z nichž se nedá moc poznat.
A také je nutno vědět v jaké je to zachovalosti, zda je to funkční, kompletní, není poškozená optika atd. Občas majitel chtivý peněz vezme kus hadru, přejede objektivy i okulár a při troše štěstí to někde škrábne, a hned je o pár tisíc lehčí.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Takže pár tisíc xD Dík A ne že vážně myslím Já nemám tušení Proto se ptám :/
Registrovaný uživatel
Já bych se přesto pokusil. Jedná se o nejvybavenější a nejdokonalejší mikroskop, jaký Meopta Košíře v první půli 60. letech vyráběla, označení je C36 Bi (binokulární hlava). Je pěkné, že k němu máte origo bednu, okuláry a objektivy. Odhadní cena by měla být okolo 5 tisíc, ale reálná prodejní je dneska asi tak poloviční, sběratelé se dnes o tyto věci bohužel moc nezajímají a málokdo je dneska prakticky používá, vítězí současná mikroskopická technika. Pak tam máte ještě bedničku obsahující dva mikrofotografické fotoaparáty, jeden je typu "U" na formát 6x9 cm a druhým je kazeta na kinofilm, ta se připojovala ke "Speciální automatické fotokomoře AFM-1", viz foto. Já osobně bych to hodil na aukro....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den.měl bych o mikroskop zájem.Můžete mi prosím odepsat na moji adresu cejpis@centrum.cz.Děkuji moc!
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám jeden ve své sbírce, měl bych velký zájem.
Děkuji za odpověď a hlavně přeji vše nejlepší v roce 2021.
Antonín Reitschmied
+420 776 226 497
tonda@reitschmied.org

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace mikroskopu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1