Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dik za reakci. Myslel jsem ze toho ma byt na prstynku vyrazeno víc.Dokazala by jsi odhadnout jestli se takto znaci dnes a nebo je to starší?
Registrovaný uživatel
Ok.Dik.
Registrovaný uživatel
Číslo 925 vyražené je punc, ale není platný, je to pomocné číslo vyjadřující ryzost a může ho vyrazit kdokoli k matení zákazníka. Mívají ho i bulharské "zlaté" prsteny, prodávané opálenými "spoluobčany" u silnic, kdy předstírají, že nemají peníze na benzín a s těžkým srdcem prodávají rodinnou památku. Chybí státní punc, který je směrodatný a jak říkala Máňa i směroplatný. Jak píše Gorila - zlatník rozhodne, ale jen v případě, že se nejedná o silné (!) zlacení pro zkoušku prubířským kamenem.
Moderátor
925 je nejpouzivanejsi ryzost stribra, u zlata by to snad byla ryzost velmi neobvykla.
Registrovaný uživatel
1925

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numismat napsal
925 je nejpouzivanejsi ryzost stribra, u zlata by to snad byla ryzost velmi neobvykla.


Ale vzhled je "zlatý". Neobvyklé je i značení zvenku, takové amatérské.
Registrovaný uživatel
[quote=stator]
1925

Ta jednotka by byla dost vzdálená od ostatních čísel a spodek má tvar J. To asi letopočet nebude.[/quote=stator]
Moderátor
stepe: podle fotek mi to připadá jako stříbro + slabé pozlacení, částečně setřelé
Registrovaný uživatel
A ještě jeden detail - jako by na tom razidle bylo těch znaků/číslic více a razič měl evidentní snahu vyrazit tam jen ty poslední tři. Soudím tak z umístění číslic, nahromaděných k pravé straně a úhlu razidla, které muselo být postavené na prsten ve velkém a záměrném sklonu vpravo. Zřejmě sklon byl zvolen po předchozích zkouškách.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
stepe: podle fotek mi to připadá jako stříbro + slabé pozlacení, částečně setřelé


Asi máte pravdu, možná pozlacené, možná jen žluté světlo.
Moderátor
Sklon puncu bych nebral jako záměr - spíš jako důsledek práce "na koleně". Všimněte si také provedení číslic na zvětšené fotce. Podle mě jde o stříbrnou cetku s primitivní napodobeninou puncu - a možná to ani stříbro není.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za matouci fotky. Kov je bily, zadne zlaceni.Punc je vne kroužku, coz mi taky prislo divný. A vypadá to opravdu jako letopocet 1925. Spis jen tedy k zmateni kupujiciho. Asi tedy jen cetka, buh vi z jakého kovu. Za komenty dík.
Registrovaný uživatel
To že na stříbrném předmětu není "státní" punc nic neznamená. To že je ryzostní číslice, punc, dovozní značka, přepuncovací značka, výrobní značka či dřívější mistrovská značka vícerázem, taky nic neznamená.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, je mi nekdo schopen pomoct s identifikací zlatníka "LJ" a stáří tohoto setu čajových lžiček? Našel jsem si, že by měly být vyrobeny ve Vídni.

Děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pochvala za vzorové fotografie, aké by mali byť pri každej otázke.

Diana, rakúsko-uhorský punc používaný od roku 1872 do roku 1921. Rýdzosť striebra 800/1000. Puncované vo Viedni, písmeno A.

Značku LJ neviem. Značka v ovále vzdialene pripomína helmu J. C. Klinkoscha. Registrovaná bola v roku 1888. Potom by LJ mohol byť predajca. Pradajca väčšinou však značil celým menom, Klinkoscha ale predávali aj drobní striebrotepci. Je to iba moja špekulácia. Ak by to bol Klinkosch, potom by časové obdobie bolo 1888-1919.

Značku v ovále bolo by dobré sfotiť aj z inej lyžičky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
LJ - John Leopold, Juwelier und Goldschnied, Gewerbsverleihung (Juli 1921), Wien XII, Oswaldgasse - dle publikace Wiener Gold-und Silberschmiede und ihre punzen 1867-1922
Registrovaný uživatel
Dobryyy potreboval by som nieco zistit o tychto prstenoch mohol by mi niekto poradit kam ist koho sa opytat alebo take nieco ? dik

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím potřebují poradit co je to za punc díky...jetam lyra A C a číslice 18 .
Registrovaný uživatel
Tady je foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, vie mi niekto pomôcť identifikovať túto misu, z akého je materiálu? Značky sú vyrazené zo spodnej strany misi. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kashel: 13 lotové stříbro ?

http://zlatnictvi.net/punc-227-puncovni-znacka-stribro-13-lotu-ag-812/
Registrovaný uživatel
Ďakujem veľmi pekne, vyzerá to byť ono podľa toho popisu.

Vedeli by ste mi dať aj nejaký odhad hodnoty? Váha je 387g.
Moderátor
Mísa je krásná, pokud je to stary original a neni poskozena, muze byt podle meho nazoru cena hodne vysoká.
Urcite se vyjadri nekdo fundovanejsi.
Registrovaný uživatel
Puncované vo Viedni v roku 1835.

Značka výrobcu IW Jakob/Jacob Weiss (1794-1847). Pôsobil od roku 1827 až do svojej smrti v roku 1847, potom pokračovala v podnikaní jeho vdova Emilie. Patril medzi významných producentov striebra vo Viedni v prvej polovici 19. storočia. Jeho výrobky boli z lisovaného a tlačeného tenkého strieborného plechu, často v kombinácií so sklom.

Značka Jacoba Weissa, písmena IW na prsiach dvojhlavej orlice v kartuši, bola autorizovaná v roku 1833 a v cechových záznamoch je uvádzaná v rokoch 1837-1847. V roku 1844 získal Jakob Weiss povolenie na výrobu zlatých a strieborných predmetov a titul Landesfabrik.

V roku 1845 Jakob Weiss požiadal o registráciu firmy. Po jeho smrti registruje firmu v roku 1848 vdova Emilie Weiss ako Jakob Weiss sel. Wittwe, K. K. landesbefugte Gold- und Silberwaaren-Fabrik.

Pochvala za kvalitné fotografie. Značka IW je hore nohami.
Registrovaný uživatel
Ďakujem. Ja som tú značku IW nevedel identifikovať, myslel som, že je to M1 a to že je to orlica už vôbec nie :).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1