Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosil by som ešte identifikovať túto tácku. Podľa označenia by to mal byť J.L.HERRMANN. Váha 1537g. Aká by bola jej približná hodnota. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Táto tácka bude myslím alpaka, viď link:

http://www.ascasonline.org/windowAPRIL59.html

Hodnotu netuším, ale bude niekde úplne inde ako tej predošlej nádhernej striebornej tácky:-)
Registrovaný uživatel
Firma J. L. Herrmann bola menšia viedenská c. a k. dvorná továreň, založená v roku 1819 na veľkosériovu výrobu stolového riadu v štýle historizmu. Firma sa špecializovala hlavne na alpakové a postriebrené výrobky. Vyrábala aj výrobky z lacnejších kovov a tzv. hotelové striebro pre hotely reštaurácie, parníky a pod. Zo striebra nevyrábala. Viedenskú továreň J. L. Herman kúpil v roku 1910 Sandrik.

Na tácke je značka výrobcu J. L. HERRMANN a cisárska dvojhlavá orlica. Nie sú tam punce.
Registrovaný uživatel
Tiež som myslel že taká hodnotná nebude, kedže som punce nenašiel.

Hodnotu tej prvej mi vie niekto odhadnúť aspoň približne? Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Do tretice, pridávam ďalšiu mänšiu tácku, poprosím o identifikáciu, ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto by mala byť značka alpaky, výrobca firma Sandrik.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Toto by mala byť značka alpaky, výrobca firma Sandrik.


Sandrik áno, či je to alpaka je otázne. Je to pravdepodobne značka majstra alebo tovaryša.
Registrovaný uživatel
Ďakujem, nič viac som na tej tácke nenašiel, takže ak nemá punc, pravdepodobne to bude alpaka...
Registrovaný uživatel
kashel napsal
pravdepodobne to bude alpaka...


Už sa opakujem, to nie je isté. Sandrik vyrábal aj čínskeho striebra (biela mosadz), niklu, cínu, hliníka, pocínovaného železa a nakoniec z nerezu.
Registrovaný uživatel
Každý materiál se chová určitým způsobem. Podle toho mizerného vyčištění (došlo i k poškrábání) bych si tipla na alpaku.
Registrovaný uživatel
Zdravím. mám prosbu o pomoc s identifikací výrobce. Jedná se o lžíci na zákusky z alpaky v rozích je ještě patrno původní stříbření. Značka výrobce je dle mě vyražena dvakrát, jakoby se jim to nepovedlo na poprvé. Myslím si že se jedná o K&Co a dále N-O. Značku K&Co má výrobce porcelánu, což zjevně není, pak nějaký Antik v Dánsku. Více jsem na netu nenašel ač jsem po několik večerů po něm brouzdal a projížděl všechny možné encyklopedie. Jo ještě u nějakých hodinek a řetízků na hodinky je taková značka. nikde však není uváděn výrobce. Na rukojeti je dále vyražen symbol paroží a rytina asi iniciál. Čtu je jako RO, ale taky to může být úplně něco jiného. Díky za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Daniel Straub (1815-1889) roku 1853 spolu s bratmi Friedrichom a Ľudovítom Sweitzerom založili v roku 1853 továreň Metallwarenfabrik Straub und Schweizer, Geislingen. V roku 1866 firma bola premenovaná na Straub & Sohn. V roku 1880 sa firma zlúčila s nemeckou firmou Ritter & Co z Esslingenu a vytvorili spoločnosť pod názvom WMF Württembergischen Metallwarenfabrik Geislingen.

Parohy v značke, z erbu kráľovstva Württemberska, sa používali podľa Annete Denhardt od roku 1880 do roku 1903 na príboroch z alpaky v 1. triede. Bola to prvá značka WMF pred značkou pštrosa.

V roku 1900 WMF získala rakúsku firmu Alberta Köhlera AK & Cie, ktorá ale vyrábala a distribuovala svoje výrobky na rakúskom trhu naďalej pod svojou značkou až do roku 1914. Albert Köhler používal aj značku K & Co.

N = alpaka, základný kov
O = 1. trieda, extra silné postriebrenie (malo by byť v kosoštvorci)
Registrovaný uživatel
Stator, díky za nesmírně vyčerpávající odpověď. Velice obdivuji tvoje znalosti. Všechna čest. Tvoje příspěvky velice rád čtu i u jiných dotazů a "čumím" jak máš velký rozhled. Díky, díky.
Registrovaný uživatel
Mám dovolenou a tím mám i chvíli čas na koníčka. A s čím už si nevím rady tak otravuju okolí ;). Když se mi něco líbí v antiku tak si to koupím a pak zjišťuju co jsem to koupil, (teda mimo Bíbuse a Sandrik, ty si sbírám a možná i díky Statorovi o nich něco vím), ale často se najde kousek, kdy se dá o něm spousta věsí zjistit na netu, ale ne vždy je to úplné. Prosím doplní mi někdo následující informace k značce 1847 Rogers Bros? Na netu je spousta informací o tom že děla ze stříbra, potom postříbřené zboží, to mělo dalším značku IS, ale nikde jsem nenašel značku AI a za ní v kolečku něco. Je to punc? poznáte to někdo. Pokud by to bylo stříbro, tak by tam měl být punc, alespoň na netu to tak píšou, ale já se svým slabým zrakem v tom punc moc nevidím. Abych to vůbec vyfotil tak jsem musel vytáhnout po dětech mikroskop.

Jen pro zajímavost, při hledání na netu jsem našel stránky amerického muzea o této firmě a měli tam uvedeno, že je možno se u nich zeptat. tak jsem to zkusil, no zatím žádná reakce. :)
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže po dalším hledání to možná není AI, ale A1 a pokud jsem to pochopil tak se jedná o postříbřené nádobí. Značku v kolečku mají i některé obrázky na netu, je stejně nečitelná jako ta u mě, takže kdyby jste mi ale někdo potvrdil že se jedná o nějaký punc, tak by jste mi udělali radost :D :D
Registrovaný uživatel
Amerikou sa nezaoberám.

V kruhu hore MERIDEN, dole B. COMPANY, alebo B Co, v strede váhy s hviezdičkou v štíte. Punc to nie je.

Rogers Bros bol v roku 1847 pod Meriden a vyrábal príbory.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 23. 8. 2018, 17:11. »
Registrovaný uživatel
Stator velice díky, já k tomu taky přišel tak, že se mi to líbilo a bylo to levné :-). Dostane to svoji krabičku a půjde do poličky a třeba vnuci z toho budou mít nějaký užitek. Uvidím jestli bude reagovat to muzeum :-). Pokud ano tak to sem dám. jinak je to pěkný dekorační předmět. Prosím prozraď mi, pokud to není osobní tajemství, jak dokážeš vyluštit to kolečko, pro mě to je jen něco špatně vyraženého. Ještě jednou dík.
Registrovaný uživatel
vkládám jen zajímavost, kterou se mi podařilo letos získat. Na první pohled dvě sady (tedy sada je honosný výraz, přesněji jedna větší a jedna menší mléčenka) stejných konviček, ale zajímavé na nich je to, že jedna "sada" byla vyrobena pod značkou SZANDRIK tj., za Rakousko-Uherska druhá úplně stejná již za První republiky pod novou značkou SANDRIK, asi pro syna. Možná se s tím setkáváte častěji, třeba Stator, kterého si velice vážím pro jeho znalosti, ale mě to udělalo radost :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu možno iba špekulovať. Generačný rozdiel ani nemusí byť. Kanvice mohli byť vyrobené aj v jednom roku 1918, keď sa používali obe značky. Kanvice sú tzv. hotelové striebro. Pomohlo by, keby si zistil kto bol Brandejs. Mohol to byť napr. Hotel "Esplanade", J. Brandejs, nájemce, Praha II., Beethovenova čp. 1600, znárodnený v roku 1948. Tým sa ja ale nezaoberám.
Registrovaný uživatel
Antonín Brandejs vlastnil Hotel Paříž Praha.

V roce 1991, byl Hotel v rámci restituce vrácen zpět do rukou rodiny Brandejsů, vnukovi původního majitele a zakladatele, p. Antonínu Brandejsovi, který tak pokračuje ve více než 150 leté rodinné hoteliérské tradici.

http://www.hotelsprague.cz/paris-prague_c.php
Registrovaný uživatel
Hoteliér Brandejs - viz. Josef Abrhám ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále :)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, vedeli by ste mi prosím pomôcť s identifikáciou tohto dezertného príboru? Je to dedičstvo po prastarých rodičoch a jediné čo neviem rozlúštiť, je prvý znak puncu 6-cípy lístok.

Vopred ďakujem za odpoveď:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sandrik, Dolné Hámre v rokoch 1930-1940, striebro 800/1000.
Registrovaný uživatel
Patří to k Hotelu Esplanade, sbírám vzory tzv. hotelového stříbra, Převážně Sandrik, a pak Bíbuse, a když se mi něco líbí. :) Letos jsem se dostal antiku, kde právě vykoupili a prodávali takové kousky. Na jiné konvičce je právě znak hotelu Esplanade. Koupil jsem tam také, z mého pohledu nádherný popelník z hotelu SIA, dnes je to mám dojem Continental (pokud by byl zájem mohu vložit fotky). Výrobce Gebruder Hepp Pfrozheim.

Sbírám převážně alapku, kterou jednou za čas, abych vyklidil vitrínky v kanceláři pro nové kousky, naskládám do krabiček s popisem co je, dám do skříně a věřím, že pro vnuky nebo i další to bude mít hodnotu buď historickou, nebo finanční, ale to už nebude můj problém :) :)

Ještě k příspěvku ka3n. Sandrik dělal i ze stříbra? Faktem je že značka a punce tomu odpovídají. Já byl přesvědčený, že dělal převážně z Alpaky. Musím se zaměřit i na stříbro, abych od něj doma něco měl :)

Stator jaká je tvoje specializace, prosím.
Registrovaný uživatel
Sandrik dělal ze stříbra i aplaky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1