Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ďakujem za odpoveď stator.......zjavne robil Honza, no moje znalosti v tomto obore sú takmer nulové, preto som vďačná, že som tu našla tieto informácie :)
Registrovaný uživatel
Poradí mi někdo s tímto? Mám je po tetě, ale nic o nich nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyadá to na Sandrik, punc tam není. 90 bývá síla postříbření a 36 to nevím To asi odpoví Stator. O Sandriku více předcházející příspěvky v tomto vlákně. Písmenka v dolní části značky nepřečtu, pokud je tam A.S. tak je to postříbřená alpaka.
Registrovaný uživatel
SANDRIK N.P., v strede rozeta v kruhu. Silne postriebrená alpaka. Sila postriebrenia je tu pre Sandrik nezvyčajne vyznačená číslicou 90 v kruhu, čo znamena postriebrenie 90 gramami striebra na 24 dm². Význam číslice 36 nie je známy. Možno je to číslo modelu. Vyrobené v rokoch 1946-1948. Po znárodnení v roku 1946 mal podnik názov SANDRIK – spojené závody na výrobu strieborného a kovového tovaru, n.p. Bratislava.
Registrovaný uživatel
Ahoj, dokázal by mi prosím někdo dát jakékoli info k této lžíci? Stáří, materiál, cokoli dalšího... Díky :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Značka veľmi nekvalitná, treba si dať viac záležať na fotografii s makrom.

Pravdepodobne erb obce Salins, Francúzsko.
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem, prosím vedel by niekto pomôcť s určením veku a materiálu tejto tácky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte jedna značka by ma zaujímala, pani ale bohužiaľ nevie dodať lepšiu fotografiu, ledva urobila toto. Na tácke je jediná značka - koruna v strede spodnej časti. Moc ďakujem za každú radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
můj názor je, že se nejedná o značku výrobce ale o patent, jak by tác vyroben. že se jedná o nějakou galvanickou technologii možná kombinaci dvou e.m a druhé e.p.c. K písmenům EPC viz odkaz.

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.925-1000.com/silverplate_E.html&prev=search

snad se vložil správně.
Registrovaný uživatel
Tady máš ještě jeden odkaz, třeba ti pomůže, je to mimo jiné i na značky galvanického pokovení.

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.silvercollection.it/silverplatehallmarkse.html&prev=search
Registrovaný uživatel
Ďakujem za radu:-) Predávajú totiž obe tieto tácky ako celostrieborné a mne sa to ani na jednej tak nezdá. Ešte sa skúsim dopátrať ku značke tej korunky, ale podľa mňa ani to nie je striebro.
Registrovaný uživatel
To SiniorFreddy: Jedná se o pánské pečetní prsteny, ten třetí (s kulatým kamenem) je nejspíš s modročerným sardonyxem. Chtělo by to lepší fotky, zkusit to bez blesku za denního světla
Registrovaný uživatel
Získal jsem do sbírky dva pěkné kousky nádobí, ale bohužel opět mimo moji oblast vědomostí. Na netu jsem našel značku podobnou značku výrobce, Hester Bateman a možná i Jonathan Bateman, ale v encyklopediích mají u sebe i puncovní značky a to u mě není. Navíc by to byl konec 18 století a to už by byl opravdu "úlovek". Uvedená rytina se jmenování odkazuje na 28. octobra 1825, ale to nevím zda je datum narození toho komu je darováno, nebo datum daru (a to se nikdy nedovím). Možná je to také fake. Materiál vypadá plně homogenní, tzn. není tam kde je to poškrábáno neprosvítá jiný kov než je na povrchu, zoxidovaná černá vrstva velmi dobře reaguje na čistič stříbra, při čištění Sitolem je hadr stále černý, ale lesk jako psí k..le :) . Na vnitřní straně je jasně vidět ruční tepání, vnější strana perfektně vyleštěná. Dokáže mi někdo pomoci s potvrzením či vyvrácením výrobce a s určením materiálu? Chemickou reakci na stříbro jsem nezkoušel, zatím nemám testovací sadu.
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen pár poznámek - rytý datum vypadá hodně amatérsky, navíc nikde tam nevidím 1825. Navíc 1825 není osmnácté, ale devatenácté století.
Registrovaný uživatel
právě proto říkám jestli to není fake. To rytí se mi také nezdá. 18. století odvozuji z encyklopedie na netu, kdy mnou zmíněný možný výrobce žil a má uvedenu produkci iniciály HB 1777 - 1789, JB jen 1790. rok 1825 je čitelný z misky, kde je jen vyrytý rok a zbytek zase ne. Nechtěl jsem sem dávat zbytečně moc fotek, takže přikládám i tu další pouze s rokem. Jinak samozřejmě století ještě číslovat umím :)

toto je odkaz odkud jsem čerpal

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.cz&sl=en&sp=nmt4&u=http://www.silvercollection.it/bateman.html&xid=17259,15700021,15700124,15700149,15700186,15700191,15700201,15700214&usg=ALkJrhhzybhN9a8nbzaX1ycOGem3qcUKdw

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Honza_CR v 25. 9. 2018, 11:25. »
Registrovaný uživatel
ještě k tomu druhému vyrytému jménu. Překvapilo mě, že by někdo napsal Schmidt jun. a k tomu ještě háček na S. Faktem ale je, že obě nádoby jsou ručně tepané, není to lisované ani vytlačované dřevem přes soustruh a nikde, hlavně u rytin to není "proleštěné" všude je jednolitý materiál.
Registrovaný uživatel
Omlovám se, asi jsem vás špatně pochopil. Neberte si mě do hlavy, kovům vůbec nerozumím.
Registrovaný uživatel
není zač se omlouvat ;). Já jsem první dotaz zkrátil, zdál se mi dlouhý a asi to nebylo nejlepší. teď už je tady vše co o zatím vím. :) věřím, že mé nedostačené znalosti tady někdo doplní a předem děkuji.
Registrovaný uživatel
Hans Balßer bol nemecký zlatník. Vyrábal stolový riad. Činný bol okolo rokov 1769-1841. V roku 1847 sídlil na Grotzestrasse 40 v meste Flensburg. V jeho remesle pokračoval jeho syn Christian N. Balßer. Hans Balßer používal majstrovskú značku s iniciálami HB, písané HB v ovále, alebo meno Balzer v obdĺžniku. Christian Balßer používal majstrovskú značku CB v ovále. Majstrovské značky boli doplnené erbom mesta Flensburg. Flensburg je samostatné mesto na severe nemeckého štátu Šlezvicko-Holštajnsko.

Fake to nie je.
Registrovaný uživatel
Stator, já když čtu jakýkoliv příspěvek od vás tak jen valím oči nad znalostmi. Hledal jsem dva večery po internetu a našel jsem jen toho Batemana a nikde mi Balßer nevyběhl. Kde čerpáte ty znalosti. Fakt obdiv.
Teď k nádobí. Nikde na nich není žádná jiná značka než to, co jsem již nafotil. Ani punc ani žádný městský znak. Je nějaký nedestruktivní způsob jak určit materiál? Spektrální analýzu nezaplatím a ani nevím kdo by ji udělal :) V té době ještě alpaka a jí podobné slitiny moc nebyly, alespoň dle mých informací, bývalo to stříbro, cín, měď případně olovo. Cín ani olovo to není. Může to být stříbro bez punce ? nebo úplně něco jiného?
Díky
Registrovaný uživatel
Chci touto cestou poděkovat Statorovi. Velice si vážím jeho vědomostí a na základě jeho poslední poznámky, že se nejedná o Fake tak jsem si poprvé v životě došel na Puncovní úřad a mám osvědčení, že se jedná o stříbro 670/1000 u obou předmětů. První větší kousky stříbra do mých pěti alpakových vitrín. Díky Stator.
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem:-) Mala by som záujem kúpiť si tento prsteň, ale neviem sa odraziť či sa jedná o striebro a aké sú to značky. Predávajúca poskytla len takéto fotografie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím komunitu sběratelů i znalců různých starožitností. Prosím o identifikaci mísy z bílého kovu (zřejmě na ovoce). Původně byla černá "jako bota", ale podařilo se mi ji alespoň takto vyčistit. Zajímalo by mě z jakého je kovu, stáří a případně i výrobce. Její rozměr je 42x25 cm. Vedle čísla 800 je značka ve tvaru srdce s iniciálami W. S H., i když s tím S si nejsem stoprocentně jistý, není to moc čitelné a zrak mi už tolik neslouží. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemecký punc pre striebro rýdzosti 800/1000. 1888-1909
Výrobca Weinranck & Schmidt - Hanau.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 14. 12. 2018, 20:11. »
Registrovaný uživatel
Statorovi děkuji a má smysl ptát se zde na její přibližnou hodnotu?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1