Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
minimum je samozrejme cena kovu + 10%,
cokolvek navyse je na dohode medzi kupujucim a predavajucim.

na dobru cenu (z pohladu predavajuceho) je treba dlho cakat,
a najst spravneho zaujemcu.
toto sa dnes nepreda rychlo.

ja osobne by som si tu misu nechal,
urcite v pripade ak je to pozostalost alebo ulovok.

maly priklad:
tiez Ag misa z Hanau,
aj ked z umeleckej stranky menej zaujimava.
predavajuci, bohuzial, dostal v aukcii prakticky ledva cenu kovu :

https://www.ebay.com/itm/Antique-German-Hanau-Silver-Footed-Bowl-230g-52236-/232958471859?hash=item363d682eb3%3Ag%3AIGUAAOSw6M9bvAg6&nma=true&si=yef%252BgF%252BNpCodM3H1Iaezj0yo6Q8%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
_______________
Registrovaný uživatel
Poutnik52, je to pekný kúsok. A hlavne zo striebra viac ako 100 rokov starý. Cenu je ťažko stanoviť len od oka z tých fotiek. Hodnota tejto misy sa podľa môjho názoru bude pohybovať v tisícoch Kč. Min. 3-4000 Kč. Treba ju prevážiť aká je jej hmotnosť. A skúsiť na nete pohľadať podobné nemecké striebro z konca 19. storočia. Vo svete sa toho dosť predáva. Pokiaľ je to dedičstvo po predkoch, taký exemplár by som osobne nepredal.
« Poslední úpravu provedl(a) TONY-KK v 14. 12. 2018, 23:09. »
Registrovaný uživatel
Áaaa ... všimol som si až po dopísaní. Tocomabyt ma predbehol. :D No nezávisle od toho vidím, že máme podobný názor.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Nemecký punc pre striebro rýdzosti 800/1000. 1888-1909
Výrobca Weinranck & Schmidt - Hanau.


....ahoj, ozvi sa mi prosim na dyha@centrum.sk
Dakujem
Registrovaný uživatel
Dobrý den..Našla jsem ve věcech po mamce..tuto malou lžičku...asi je ruského původu..ale, znaky mi nic neříkají..je to alpaka a nebo stříbro? Mám plno starých ruských alpakových příborů..A mezi nimi byla i jedna velká lžíce..s jiným značením..Bach Mann..AS 1863 (Druhý obrázek)..neporadil by mi prosím někdo z vás?..Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AS ako Alpacca silber, viac info o firme nájdete tu:

http://www.925-1000.com/forum/viewtopic.php?t=35107&start=20
Registrovaný uživatel
jarkaand napsal
Dobrý den..Našla jsem ve věcech po mamce..tuto malou lžičku...asi je ruského původu..ale, znaky mi nic neříkají..je to alpaka a nebo stříbro? Mám plno starých ruských alpakových příborů..A mezi nimi byla i jedna velká lžíce..s jiným značením..Bach Mann..AS 1863 (Druhý obrázek)..neporadil by mi prosím někdo z vás?..Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Dejte, prosím, i foto celého předmětu. Toto je sběratelské forum a rady se tu udělují zdarma. Většinu z nás nebaví čučet jen na značky či signatury.
Registrovaný uživatel
Na prvom obrázku.

Strieborné kávové lyžičky označené švédskym puncom pre striebro, vyrobené v roku 1973 vo firme Persson Aktiebolag C O, Haparanda..

Firmu založil Carl Oskar Persson v roku 1908. So značkou COP je to zložitejšie, pretože práva na ňu boli udelené dva krát a používalo ju viacero firiem.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Na prvom obrázku.

Strieborné kávové lyžičky označené švédskym puncom pre striebro, vyrobené v roku 1973 vo firme Persson Aktiebolag C O, Haparanda..

Firmu založil Carl Oskar Persson v roku 1908. So značkou COP je to zložitejšie, pretože práva na ňu boli udelené dva krát a používalo ju viacero firiem.


Starore, předchozí příspěvek jsem napsal hlavně kvůli vám, protože si vašich znalostí "v kovech" nesmírně vážím. Pokud vám ale nevadí odpovídat do zblbnutí každému, kdo si nedá ani práci s pořádnou fotkou. Omlouvám se! a užijte si to.
Registrovaný uživatel
Obracím se na vás s prosbou Příspěvek "805"
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stolni-medaile-a-plakety_post_-516230#post516230
Je tam replika s ryzostí a puncem a nemůžeme se hnout dále s tím, kdo a kde jí vyrobil.

Děkuji.
Registrovaný uživatel
Na druhom obrázku:

Wenzel Bachmann (1817-1877), rakúsky priemyselník, zakladateľ Alpacca-und Chinasilberwaren-Fabrik Wenzel Bachmann & Co., A.G. Wenzel Bachmann narodil sa v roku 1817 v Krakovanoch v Čechách. V roku 1842 vo viedenskom okrese Schottenfeld založil továreň, ktorá bola pôvodne určená pre výrobu komodít z bronzu.

Firma bola od roku 1842 c. k. privilegovaná továreň na kovový tovar. Vyrábala z alpaky aj z cínu . Výrobky až do roku 1918 značila cisárskou dvojhlavou orlicou, výrobky z alpaky nápisom ALPACCA, AS a CHS, alebo tiež WB C (W a B sú spojené).

To čo ste nám neukázala bolo vyrobené v roku 1868. V tom čase firma značila alpaku iniciálami AS a rokom výroby v polkruhovej kartuši.
Registrovaný uživatel
packa napsal
Starore, předchozí příspěvek jsem napsal hlavně kvůli vám,


Ja to tiež píšem skoro pri každom príspevku a na viacero som preto ani neodpovedal. Žiaľ ľudia sú pohodlní. Odpoveď chcú, ale s obrázkom, či popisom si prácu nedajú. Teraz som to neurobil, pretože ste to urobil za mňa, za čo Vám ďakujem. Naviac lyžičky som z prvého obrázku poznal.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Je tam replika s ryzostí a puncem


Ľutujem, v minciach sa nevyznám.
Registrovaný uživatel
Taho, ten punc je divný.
- tvar kartuše
- číslo 2 je pro ryzost 925, číslo 3 pro 900
- písmeno J odpovídá Jablonci nad Nisou ale jeho umístění v puncu odpovídá vzniku po roce 1992, ale zase nesouhlasí jeho pozice vůči číslici 2
Registrovaný uživatel
Děkuji všem.
gorila děkuji za vysvětlení, taky to může být falzum, takže asi do zkušebny
Registrovaný uživatel
stator napsal
Na prvom obrázku.

Strieborné kávové lyžičky označené švédskym puncom pre striebro, vyrobené v roku 1973 vo firme Persson Aktiebolag C O, Haparanda..

Firmu založil Carl Oskar Persson v roku 1908. So značkou COP je to zložitejšie, pretože práva na ňu boli udelené dva krát a používalo ju viacero firiem.


Děkuji moc za odpověď..
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať...neviem nájsť v akom roku sa mohlo používalo takéto značenie príboru..ako je na foto. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1918-1940, zrejme..
http://www.ascasonline.org/windowSETTEM88.html
-s-
Registrovaný uživatel
Dobry den, Honzo, nahodou jsem se dostala k teto diskusi skrze vyhledavani veci z hotelu Esplanade.... chtela jsem se optat, zda neni neco z hotelovych predmetu, ktere byste chtel prodat. Rada bych nekomu udelala radost. Dekuji predem moc za reakci.
Registrovaný uživatel
Môžete mi pomôcť z identifikáciou ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo znamená ta prvá značka a tie čísla ?
Registrovaný uživatel
Dobry den mel bych dotaz jakou cenu ma tento retizek ke kapesnim hodinkam dekuji predem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ondrej95 napsal
Dobry den mel bych dotaz jakou cenu ma tento retizek ke kapesnim hodinkam dekuji predem

Už to neopakuj. Vie sa o tom... Čakaj. ;)
Hodinkami "kapesními" myslíš to, čo sem dávaš ako obrázok?
Vidím skôr kompas, či čo to je.
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den našel jsem tu to lžící,,,myslím jsi ,že je to stříbro francouzky značené a že je z dílny Murat, Charles jen by mě zajímalo jestli jsem dohledal správně jestli byla v nějaké sadě, stáři,jestli má nějakou cenu atd,,,děkuji za odpověd ,,,,váha je 95g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím o identifikaci puncu na lžičce.
Děkuji zdvořile

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1