Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den

Chcem vas poprosit o pomoc pri identifikacii prilozeneho priboru, ktory som dostal od starych rodicov, podla toho co sa mi podarilo zistit sa jedna o lotove striebro, poprosil by som vas ak viete niekto vyrobcu a rok, pripadne,kde by som mohol hladat, alebo zohnat presne typ tohoto priboru, nakolko by som ho chcel zacat kompletizovat.
Vopred dakujem za vsetky informacie, ktore poskytnete.

S pozdravom Marek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rok je něco mezi 1830-1839, poslední číslice je neurčitelná (dílem neostré fotky, dílem nedoražení).
Registrovaný uživatel
Lyžičiek je sedem ,tak na niektorej bude rok určite vidiet,jedna sa o čislicu v pravo dole,možeš pridat fotku,pre doplnenie.Kompletizovat je takmer nemožne ale skusit možeš.
_______________
Registrovaný uživatel
vie niekto čo znamená toto označenie na príbore?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lubo1 napsal
vie niekto čo znamená toto označenie na príbore?

Uznaj sám, že fotka toho označenia stojí za... nič.. ;)
Možno: Rozeta odvozená ze znaku rodu Gerambů - ochranná známka na výrobcích firmy Sandrik.
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o pomoc s identifikací puncu na přiložené fotce. Jedná se pravděpodobně o ovci, ale nepodařilo se mi zjistit žádné info. Předem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
lubo1 napsal
vie niekto čo znamená toto označenie na príbore?


Pravdepodobne značka továrne SZANDRIK- Gerambovská rozeta a PFG - Packfong.

Packfong - čínska napodobnenina striebra, zliatina 50-60% medi s premenlivým obsahom zinku a niklu.

Zaujímavá značka, ktorú som doteraz nevidel. Možno bude z obdobia roku 1900, keď nový riaditeľ Szandriku Ján Peterka začal s výrobou z alpaky. To je iba moja špekulácia.

Ján Peterka, pôvodom Čech, bol kreslič a výtvarník. Do funkcie riaditeľa továrne Szandrik ho ustanovil zakladateľ firmy Szandrik, rytier Róbert von Berks, ktorý nechal postaviť továreň v roku 1895 na pozemkoch niekdajšieho majiteľa Joanesa Szandrika. Joanes/Ján Szandrik bol krčmár, nie zakladateľ firmy, ako sa nesprávne uvádza aj v odbornej literatúre.
Registrovaný uživatel
rozeta PFG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den viete mi poradit aky ma tento pribor povod popripade hodnotu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Priblizenie znaceni, erby sa opakuju na kazdom len cisla su ine

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klobúk dole, po dlhom čase vidím dobre nafotene značky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Eva83 napsal
viete mi poradit aky ma tento pribor povod


francúzsky

Postriebrený príbor art déco. Číslice značia francúzske značenie postriebrenia v gramoch gr. alebo G. najčastejšie v štvorci. Výrobcom je francúzska spoločnosť Société Anonyme Argental, Coulommiers en Seine-et-Marne, zaregistrovaná v roku 1921. Spoločnosť používala ochrannú známku halapartňu medzi písmenami SA v štvorci. V roku 1968 ju kúpila firma Orfèvrerie Ercuis.

Coulommiers je francúzska obec, ktorá sa nachádza v departemente Seine-et-Marne, v regióne Île-de-France.

Pochvala za vzorné fotografie.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nevíte někdo jaký by mohla mít původ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
holandský

Ak nafotíte kvalitne punce a značky, ako u príspevku vyššie, dozviete sa viac.
Registrovaný uživatel
Jen můj laický pohled:

VK pod půlměsícem mezi dvěma tečkami je značka výrobce J. M. van Kempen & Zonen, se sídlem ve městě Voorschoten v Holandsku, značka se používala v letech 1858-1924.
Lev nad číslem 2 – značka stříbra ryzosti 833/1000, používaná v letech 1814-1953.
Hlava Minervy s písmenem C v přilbě označuje puncovní úřad v Haagu.
Poslední značka písmeno "D", označuje rok 1913.
zdroje:
viewtopic.php?f=5&t=28590#p70305
https://www.925-1000.com/Fnetherlands_Date_Code.html
Registrovaný uživatel
Prosím, co znamenají písmena za puncem "včela" VB C. Nebo možná s trochou fantazie "včela"V8 C?
děkuji
Registrovaný uživatel
miana napsal
co znamenají písmena


Myslím si, že v otázke ste vložil/a príliš veľa informácii. Snáď stačilo iba, čo znamenajú písmena? S trochou fantázie by možno aj niekto odpovedal.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, zde je snímek se "včelou"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bachmann Wenzel

Wenzel Bachmann (1817-1877), bol rakúsky priemyselník, zakladateľ Alpacca-und Chinasilberwaren-Fabrik Wenzel Bachmann & Co., A.G. Wenzel Bachmann narodil sa v roku 1817 v Krakovanoch v Čechách. V roku 1842 vo viedenskom okrese Schottenfeld založil továreň, ktorá bola pôvodne určená pre výrobu komodít z bronzu.

Od roku 1853 sídlila spoločnosť vo Viedni a vyrábala výrobky najmä z postriebrenej alpaky, pre kostoly rôzne ozdoby, riad pre hostince a kaviarne a rôzny luxusný tovar.

Firma Bachmann bola od roku 1842 c. k. privilegovaná továreň na kovový tovar. V továrni mali bohaté skúsenosti na alpakové a postriebrené výrobky. Vyrábala aj príbory z cínu a pocínované železné príbory.

V rokoch 1906 a 1907 firma spolupracuje s hnutím Wiener Werkstätte a s návrhárom Josefom Hoffmannom. Výrobky až do roku 1918 značila cisárskou dvojhlavou orlicou, výrobky z alpaky nápisom ALPACCA, AS a CHS, alebo tiež WB C (W a B sú spojené).

Firmu BACHMANN, získal v roku 1911 Sandrik. Rakúska konkurenčná firma Artur Krupp v Berndorfe skúpila po roku 1917 akcie Sandriku a vznikol nový výrobný koncern: Artur Krupp - Sandrik - Herrmann – Bachmann. Firma však naďalej vyrábala pod názvom Bachmann až do rokov 1927-30.

Treba vkladať obrázok aj celého predmetu.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 17. 7. 2021, 11:53. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
jedná se o stříbro? ITALY 800.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Jedná se o prsten. 585 je jistě 14kt zlato, ale ty ostatní netuším děkuji za rady.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kto mi pomoze s identifikáciou puncov
Registrovaný uživatel
Vedel by mi dakto poradit s týmito puncami. Je to Debrecen Lofkovics. Je to strieborne? Dakujem
Registrovaný uživatel
Prosim o pomoc na zaklade puncov. Ide o Debrecen predajca Lofkovits ael
neviem ci je to postriebrene alebo striebro Vopred velmi pekne dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
diabetolog napsal
Prosim o pomoc


Očakávate aj serióznu odpoveď, potom, čo sem vložíte horizontálne otočené nekvalitné mobilgrafie bez celého predmetu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1