Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím zdvořile o identifikaci příborových nožů, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PS: Může to být puncovní značka Ag 800/1000 z období Protektorátu?
Registrovaný uživatel
Ano.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Ano.


OK, díky. Poslal jsem dotaz dříve, než jsem sám pořádně zapátral.
Registrovaný uživatel
Přeji krásný den. Prosba - rozezná a určí někdo snad punc na " snubním " prstýnku . Snažil jsem se o co nejlepší foto , ale punc či značka jsou dost opotřebené.Připadá mi , že na konci je číslo 16 . Předem moc děkuji za jakékoliv info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

požádal bych o určení materiálu prstýnku (nejsem schopen přečíst punc, čitelné je pro mne pouze "5" a "E" možná p.ú. Krakov? ) a možné stáří. Pokud by byl někdo schopen určit brus kamene.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Může prosím někdo pomoci s bližším určením příboru? Může jít o rak. punc pro menší zboží 800/1000? Případně původ podle značky? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Miķelis napsal
Dobrý den,

požádal bych o určení materiálu prstýnku (nejsem schopen přečíst punc, čitelné je pro mne pouze "5" a "E" možná p.ú. Krakov? ) a možné stáří. Pokud by byl někdo schopen určit brus kamene.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Centrálny kameň brus ovál/diamant, kamene po obvode starý diamant brus s pred roku 1920.
Nejakú serioznu odpoveď či sú kamene prírodné, alebo umelé odpovedať neviem hoci malé kamienky je celkom možné, môžu byť aj prírodné diamanty nižšej kvality??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Alexandros napsal
Může jít o rak. punc pro menší zboží 800/1000? Případně původ podle značky? Děkuji


RU - punc hlava chrta striebro 800/1000 Viedeň (asi, značka mizerná)

MG - Maximilian Gedlitzka Viedeň

Gedlitzka Maximilian bol viedenský striebrotepec. Bol synom striebrotepca Josefa B. Gedlitzku, ktorý bol zakladateľom firmy v roku 1857 vo Viedni na ulici Hauptstrasse 229. Josef/Joseph Gedlitzka v roku 1877 vlastnil firmu Gedlitzka Josef B. s továreňou na výrobu strieborného tovaru vo Viedni VII. na ulici Mariahilferstrasse 76. Josef Gedlitzka zomrel v roku 1883. Firma Gedlitzka Josef B. sa po roku 1883 presťahovala do Viedne VI. na ulicu Sandwirthgasse 4.

Maximilian Gedlitzka v roku 1887 zaprotokoloval na tej istej adrese firmu Gedlitzka Max, obchod so zlatýn tovarom. Firma Gedlitzka Josef B. sa v roku 1891 premenovala na Gedlitzka’s Josef B. Söhne. Obidve firmy sídlili na adrese Sandwirthgasse 4. Vlastnili ich Max a Karl Josef Gedlitzka. Firmy vyrábali a predávali strieborný stolový riad, čajové a kávové súpravy, podnosy, žardiniéry, košíky, poháre, príbory, toaletné potreby a iné. Firma mala valcovňu a zariadenie na ražbu.

Gedlitzka Maximilian bol aktívny v rokoch 1882-1913. V roku 1914 firmu Gedlitzka’s Josef B. Söhne vlastnili Karl Josef Gedlitzka a Ida Gedlitzka. Josef Gedlitzka značil výrobky s viacerými značkami s iniciálami JG v ovále, v obdĺžniku so zaoblenými rohmi, so zrazenými hranami, alebo aj bez kartuši. Maximilian Gedlitzka značil výrobky s iniciálami MG v obdĺžniku a značkou s kovadlinou v ozubenom kolese v kruhu.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Alexandros napsal
Může jít o rak. punc pro menší zboží 800/1000? Případně původ podle značky? Děkuji


RU - punc hlava chrta striebro 800/1000 Viedeň (asi, značka mizerná)

MG - Maximilian Gedlitzka Viedeň

..


Dík za vyčerpávající odpověď. Je podle tvých zkušeností běžné, že příbor vypadá takhle netknutě?
Registrovaný uživatel
..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Miķelis napsal
Dobrý den,

požádal bych o určení materiálu prstýnku (nejsem schopen přečíst punc, čitelné je pro mne pouze "5" a "E" možná p.ú. Krakov? ) a možné stáří. Pokud by byl někdo schopen určit brus kamene.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Centrálny kameň brus ovál/diamant, kamene po obvode starý diamant brus s pred roku 1920.
Nejakú serioznu odpoveď či sú kamene prírodné, alebo umelé odpovedať neviem hoci malé kamienky je celkom možné, môžu byť aj prírodné diamanty nižšej kvality??? :roll:

Děkuji za odpověď , kameny jsou přírodní ;)
Registrovaný uživatel
Rád bych poprosil o radu, zda jsem správně identifikoval u dámského náramku punc RU lev 750/1000 1866-1921, puncovní úřad Praha? Nebo je to něco jiného? Mistrovská značka RL? Pokud byste někdo věděl výrobce, budu vděčný. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Miķelis napsal
grofik napsal
Miķelis napsal
Dobrý den,

požádal bych o určení materiálu prstýnku (nejsem schopen přečíst punc, čitelné je pro mne pouze "5" a "E" možná p.ú. Krakov? ) a možné stáří. Pokud by byl někdo schopen určit brus kamene.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Centrálny kameň brus ovál/diamant, kamene po obvode starý diamant brus s pred roku 1920.
Nejakú serioznu odpoveď či sú kamene prírodné, alebo umelé odpovedať neviem hoci malé kamienky je celkom možné, môžu byť aj prírodné diamanty nižšej kvality??? :roll:

Děkuji za odpověď , kameny jsou přírodní ;)


Dobrá správa pre Vás, apropo centrálny kameň je tiež prírodný? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
punc RU lev 750/1000 1866-1921, puncovní úřad Praha? Nebo je to něco jiného? Mistrovská značka RL?


Punc a rýdzosť správne, obdobie s kódom puncového úradu 1872-1921,
(po otočení monitora hore nohami).

Kód úradu pravdepodobne C6 Čáslav.

RL pravdepodobne Rudolf Emil Langer, Lanškroun.

Pochvala za kvalitné obrázky.

Moja špekulácia je tu:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/naramek_post_-409517#post409517
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 9. 12. 2021, 14:56. »
Registrovaný uživatel
Děkuju moc za určení! Posílám ještě otočené správně vzhledem k puncu. To číslo „6“ té filiálky je před tlamou lva v puncu? Lepší fotky mi bohužel mobil už neudělá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nataradza napsal
To číslo „6“ té filiálky je před tlamou lva v puncu?


Vyzerá to tak, že tu áno. Kódy filiálok sa značili samostatnými značkami. Takých je veľmi málo a nie je s čím porovnávať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji moc za pomoc s určením!
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
rád bych touto cestou poprosil o určení značek na pravděpodobně stříbrné lžičce. Budu moc vděčný za jakékoli informace o výrobci, stáří ...
Předem moc děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Punc předpokládám protektorát 800/1000.
Registrovaný uživatel
Za protektorátu boli v Prahe s iniciálami VB zlatníci:
Benešovský Vojtech XI., Karlova 61
Bergmann Viktor II., Lazarská 11
Registrovaný uživatel
Dobrý den, moc Vám děkuji za identifikaci. Nevěděl byste, kde se dají dohledat značky těchto dvou zlatníků?
Děkuji a hezký den
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
řeším problém s puncovní značkou předmětu, který jsem koupila. V popisu prodejce uvedl, že se jedná o punc s liškou, nicméně jsem si poměrně jistá, že je to čajka (už na první pohled je punc ovál). Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaký způsob, jak určit, jestli jde o prvorepublikovou výrobu nebo tu pozdější do roku 1993? Všimla jsem si, že třeba naušnice, u kterých vím bezpečně, že jsou vyrobeny po 1949 mají vedle puncu čajky také ryzostní značku. nicméně zakoupený prsten má jen čajku a značku zlatníka. Byla nějaká povinost uvádět ryzostní značku od 1949 nebo se podle toho nelze orientovat?
Přidávám foto značky zlatníka, pokud by tu značku někdo poznal (čtu iniciály KR nebo KA). Předem děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotografie napr.
https://www.925-1000.com/forum/viewtopic.php?t=56092
alebo
https://www.smpub.com/ubb/Forum7/HTML/000244.html
alebo sa nepýtať.
Registrovaný uživatel
Fotky sú mizerné, možno aj horšie. Ale snáď si tu nebudeme navrávať, že budú vyzerať takto... ;)
Koľkí z nás to takto dokážu?
Ach jaj... :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1