Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Informace o počtu ražeb TGM medailí I. republika

Vykupminci.cz
Numisargo

Informace o počtu ražeb TGM medailí I. republika

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes jsem v jedné inzerci narazil u úmrtní medaile TGM (1937) na tuto informaci:
Predám plaketu T.G.M - in memoriam. Výrobca : Mincovňa Kremnica
priemer: 40mm matná,
náklad: 926 kusov /na razbu vyčlenené 27 kg 580 g Ag/
signatúra O. Španiel
váha: 30,2 g – čisté Ag = 29,8 g
Ag 987/1000

Prodejce jsem jž pořádal o informaci. Nevíte někdo odkud mohl čerpat a podělit se o zdroj. Ani ve Flossovi a Novákovi tyto informace nejsou.
Registrovaný uživatel
Dostal jsem odpověď od prodejce, že informaci získal v archivu micovny Kremnice. Nevíte, zda je možno získat přístup? Je mi divné, že výše jmenovaní autoři těchto infomací nevyužili.
Registrovaný uživatel
DD tak toto by mne také zajímalo, opravdu nikdo nic bližšího neví ??
Registrovaný uživatel
taho napsal
Dostal jsem odpověď od prodejce, že informaci získal v archivu micovny Kremnice.

Také je možné že si to vymyslel ;)
Registrovaný uživatel
a hlavně na to jak je to běžná věc je uvedený náklad moc nízký...
pokud to není prodejcem zcela vymyšlené(dost možné a pravděpodobné), pak může jít jen o jednu z mnoha dodávek k ražbě(tedy jen dílcí informaci)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to taho ;informácia môže byť pravdivá nakolko sa pripravovala razba uzákoneného 50 - korunáka ktorý sa mal raziť v roku 1938 - 1939.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nic nového jsem nezjistil. Jen na nějakém blogu .sk jsem viděl ofocené listy z I. republiky z Kremnice, ale tam byly počty ražených medailí v tom roce. Mám dojem, že to byly stránky http://www.burza-minci.com/ a jednalo se o diskusi ohledně počtu Ag medailí k Oživeniu kremnického baníctva. Kdyby to byla dílčí informace, tak musí existovat další (sic!) a nebo je to vymyšlený údaj. Od jednoho sběratele (85), který na Slovensko jezdil a medaile sbíral, mám informaci, že při založení Slov. štátu byly dotyčné dokumenty úmyslně zničeny.
Registrovaný uživatel
Citovat
mám informaci, že při založení Slov. štátu byly dotyčné dokumenty úmyslně zničeny.


Špatná informácia , nič sa neničilo, nakoniec rozhodnutia robilo ministerstvo v Prahe. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mluvím o roce 1939. Ptám se: "Máte někdo možnost to ověřit?". Zničení nebo počty atd.. Mám dojem, že Dracek v jedné diskusi psal, že ani sami autoři nevědí počty v dnešní době.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Informace o počtu ražeb TGM medailí I. republika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1