Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Interregnum 1444-1446

Vykupminci.cz
Numisargo

Interregnum 1444-1446

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
krasna mince i bez flicku, natoz pak s nim, gratuluji. a ten flicek je opravdu zajimavy a jasne doklada, ze tyto mince medene neobihaly, ale ze byly pokovene. hezke. pro kacura zesvetluji:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sigur, pekná minca, gratulujem
Registrovaný uživatel
Rad by som nadviazal na mince ktore sme v tomto vlakne rozoberali naposledy konkretne na "mincu kráľovstva uhorského, dalmátskeho, chorvátskeho" ktoru tu pred par mesiacmi prezentoval Sigur. Tieto mince sa su s kompletnymi opismi takmer nezohnatelne preto ma tesi aj tato mala kolekcia. Jedna z tychto minci nesie krasne znaky pokovenie co je podla mna jasnym dokazom ze neobiehala medena. Kazdopadne podarilo sa mi pomerne pracne zhromazdit 3 exemplare a kazda je uplne ina ved porovnajte.

PS: stvrtu fotku pridavam lebo sa mi na nej najlepsie podarilo zachytit zbytky pokovenie mince, je to exemplar z prveho obrazku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Zaroven by som rad poprosil co si myslite o druhej minci na obrazku podla katalogu je to POHL 173-5, Pohl k mincovej znacke nepriraduje ziadne mesto, rad by som si myslel ze I - h bude nieco s Bratislavou, nezachytili ste niekto tuto nepriradenu znacku niekde v literature
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Mám niekoľko typov denárov z tohto obdobia so značkou I-h. Predpokladám, že sa skutočne jedná o Bratislavu.
Registrovaný uživatel
z coho vychadzas?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Pretože bratislavská mincovňa v tej dobe fungovala, ale Pohl ju v tomto období prakticky neuvádza. Ďalej I = Istropolis a "I" bola značka na bratislavských quartingoch Žigmunda. I-h je v Pohlovi neznáma a tak sa kruh uzatvára ;)
Registrovaný uživatel
poprosim vas, vcera mi toto koliecko Matias urcil ako :Pohl -173 Interregnum, vsimol som si, ze 173 moze mat este viacero variant.
Je mozne zistit z tychto fotografii o aky presny typ by mohlo ist?Tiez sa chcem opytat , ci ide o bratislavsku mincovnu. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohol by si dať lepšie a hlavne väčšie fotky. Podľa toho, čo vidím, tak druhú fotku máš naopak, pretože DALMACIE začína na 6.hodine namiesto 12.hodiny. Ak tú druhú fotku teda otočíš o 180, tak značka vyzerá byť K-R, teda Kremnica. Nie som si istý, ale zdá sa mi, že opis nekončí CROACIE ETC ale ET CETERA. Potom by sa jednalo o zaujímavý opisový variant, o ktorej sa Pohl zmieňuje v pravom krajnom stĺpci.
Takže presné určenie vyzerá byť Pohl 173-6 a), kremnická razba Jána Jiskru. ;)
Registrovaný uživatel
takto to je spravne?dik:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Áno, je to Pohl 173-6 a), kremnická razba Jána Jiskru.
Registrovaný uživatel
dakujem velmi pekne:)
Registrovaný uživatel
Stav nič moc, ale podľa mňa zaujímavá varianta denáru z Lendavy, s mincovou značkou A-n s polmesiacom.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dávno tu nič nebolo
obolus H-614 Buda váha 0,29g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dula, to má takú peknú zelenkavú patinu naozaj, alebo je to len fotkou?
Registrovaný uživatel
je to umelým svetlom, je viacmenej strieborný
Registrovaný uživatel
Pekné Kremnické Interregnum s opisom DALMACIE.ET CETERA na averze, varianta ktorá tu už bola spomínaná.
Je z dobrého zvonivého striebra. Má niekto Kremnicu s klasickým opisom?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa opisových variantov bude viacej, Huszár zobral jeden a uviedol ho pre všetky mincovne. Mám Kremnicu a Budín, pri ktorom si nie som istý, či je "ET CET" poskladané zo správnych písmen. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Braňo tá tvoja Kremnica je cuki :-).
Opis vyzerá úplne identicky, snáď aj to isté razidlo.
Celkovo bude asi ako píšeš, viacero variánt. Pri tom Budíne čítam DALMACIE CROCIE.ET.ECT
išlo mi o to že u Kremnice som ešte nevidel regulérny variant DALMACIE.CROACIE.ETC
Registrovaný uživatel
Ahojte,na tomto fore som novy,pred nejakym casom sa mi dostala do ruk tato minca, z jednej strany je pekna ako vidite ale z druhej je to uz horsie( 4 erb, presne taky isty ako tuna vasich minciach)..Poprosim vas o urcenie, myslim ze by to mohlo byt ale Interregnum ,Alzbeta v mene Ladislava Pohrobka.. Moze byt?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Uherské mince » Interregnum 1444-1446

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1