Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Investice zlato / stříbro 4-5k

Vykupminci.cz
Numisargo

Investice zlato / stříbro 4-5k

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych koupil stříbro / zlato - minci / slitek za cca 4-5.000,- a nechal ležet dalších třeba 20 let pro dceru. Trochu mě ovšem děsí, že vše co koupím za aktuální cenu u prodejců, má ihned 1/2 výkupní cenu. Nevyznám se moc ve výrobcích slitků, koukám, že ceny za stejnou gramáž jsou dost rozdílné. Má někdo zkušenější, radu co, kde a za kolik v této cenové hladině? Nejde mi ani tak o zhodnocení jako o uchování hodnoty. Kupuje tady někdo slitky nebo mince?
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
můj názor je, že pokud jde o prodejnost, tak nejlepší je investovat do mincí. F.J.I. Je to obrovská základna sběratelů a můžete prodat po celém světě. Cena stále stoupá a myslím si že v dobrém stavu nebudete mít nikdy problém s prodejem. Jen nevím zda zrovna novoražby, já bych se držel původních ražeb
Registrovaný uživatel
Dobrý den, s investicí 4 – 5 tisíc do zlata moc možností nemáte. Pokud nemáte žádné znalosti v numismatice zůstal bych raději u investičního zlata. Jaké jsou možnosti s částkou 4 – 5 tisíc? V dnešních cenách, zítra můžou být trochu jiné. Za částku 4650 Kč můžete koupit tři zlaté slitky každý 1 gram, dnešní výkupní cena ve stejné prodejně je 1188 za jeden slitek. Tedy mínus cca 23%. Osobně bych doporučoval nákup slitků až od jedné Oz. Cena slitku 40999 Kč a výkupní cena 37534 Kč tedy necelých 8,5%. Pak jsou zlaté mince. Za částku 4670 Kč můžete koupit minci PHILHARMONIKER 1/10 Oz tedy 3,11g výkupní cena je pouze 3907 Kč tedy téměř 16,5 % mínus. Nejlépe vychází v poměru nákup/výkup novoražba RU 10 koruna 1912. Prodej 4409 výkup 4190 rozdíl pouze mínus 5%. Cena této desetikoruny mohla být před deseti lety poloviční (možná někdo doplní přesnou cenu) tedy nárůst 100%.
Registrovaný uživatel
Děkuji za přínosné řady. Asi se tedy budu držet novorazeb FJI. Našel jsem RU 10 korun 1912 zde, je to hodnověrný obchod? https://www.aurumbohemica.cz/zlata-investicni-mince-desetikoruna-frantiska-josefa-i--1912--novorazba-2/

Koukám, že je celkem problém je sehnat,asi se po nich hned zaprasi.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Ve vaší situaci bych vám neradil koupit novoražbu starší mince (jak budete obdarovanému laikovi vysvětlovat, že mince s letopočtem 1912 ve skutečnosti není z roku 1912...) a také bych doporučil koupit ryzí zlato (999/1000). Kupte vídeňské filharmoniky, kanadský maple leaf, australský kangaroo... podle libosti. Vídeňská bude asi nejlepší:
https://www.aurumbohemica.cz/zlata-investicni-mince-wiener-philharmoniker-1-10-oz/

Toho prodejce osobně neznám, ale vypadá solidně, určitě plaťte hotově při převzetí a bude to pohodě. Osobně mám vyzkoušeno auportal.cz a zlataky.cz ale vypadá to, že tam mají o něco vyšší ceny.
Registrovaný uživatel
Hlavně neplatit za předražené 'sběratelské' edice a podobné kraviny (malované mince, přezdobené blbiny atd.). Natožpak DPH, které je u stříbra skoro všude. Kupovat ty nejběžnější uncové mince (Kanada, Austrálie, Rakousko) s tím nejmenším rozdílem mezi cenou mince a současnou cenou kovu.

Mě většinou stačí silverum.cz, mají hodně jednoduché stránky a i blog s článkama o investování.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 21. 8. 2021, 19:16. »
Registrovaný uživatel
Jestli se v tom nevyznate, ideální bude zapomenout na slitky, to je díra na peníze, jediný co vám za 5k zbývá je Rakousko Uherska desetikoruna která se nechá koupit za 5k nebo nějaký Ru stříbro.. Jiný historický mince bez zkušeností nedoporučuji
Registrovaný uživatel
Au 10 korunu Rakusko-uhorsko okrem ročníku 1912 novorazby / vzadu orol vpredu veľká hlava /
minci kúpiť v peknom stave a radšej 500-1000 korún doplatiť a táto minca sa určite zhodnotí .
Registrovaný uživatel
V mé situaci těžko kupovat historické mince, když mám nulové numismatické znalosti, na tom mohu jen uletět bohužel, přesně jak píšou ostatní 🤔.
Registrovaný uživatel
Numismatických znalostí je tady k dispozici dost. A i nevětší sbírky začínaly číslem 1.
Registrovaný uživatel
Rád bych koupil stříbro / zlato - minci / slitek za cca 4-5.000,- a nechal ležet dalších třeba 20 let pro dceru.
To je spekulace na růst ceny suroviny. To se dá dělat i krátkodobě na burze. Termínové obchody s komoditami.
Registrovaný uživatel
No však, tak se vyprdni na novorazbu, i nějaký 1/10unce to je všechno k ničemu. Otevři Aukro, zlaty mince, Ru 10 korun tam bude kopa, najdi si prodejce s velkým hodnocením a nějakou si vydraz. Ez
Registrovaný uživatel
přesně jak jsem psal výše: Je těžké najít tu ideální a správnou odpověd. Každý má nějaký názor a tím i přesvědčení. Když koupíte novoražbu je to jen 3,38g zlata ve tvaru mince ale tím to podle mého končí. Přijdete o značnou část sběratelů a budou o to mít zájem jen investoři, kteří samo chtějí levně nakoupit a draze prodat.
Nakupovat na eshopech mince je také většinou celkem předražené. Dát si poptávku zde, kouknout na aukro nebo i Fb skupiny.
R.U. 10 korun krom 1912, ale cena bude o málo víc jak 5 tis.
Registrovaný uživatel
sám jsem koupil před cca 5ti lety novoražbu RU mince 20 korun 1915 za nějakých 5800 Kč dnes se tato mince ve stejném obchodě prodává za 8855 Kč a vykupuje za 8581 Kč. Řekl bych celkem slušné (bezpracné) zhodnocení. Pokud ale chcete investovat pouze 4-5000 jednorázově moc na výběr nemáte. A bude-li zhodnocení 100 nebo 200% z jedné mince stejně nezbohatnete. Já osobně, pokud by se jednalo o dceru bych vzal 5000 a šel koupit hezký prstýnek. Jako investice to bude katastrofa. Z 5 tisíc uděláte rázem maximálně 15 stovek. Ale dcera bude mít na tatínka památku na celý život. Pouze můj názor.
Registrovaný uživatel
Nechci investovat jednorázově a nehledám ani dárek ani vzpomínku, to bych nebyl tady 😁 Dříve jsem kupoval 1oz Ag Rakousko, dnes chci investovat pravidelně 4-5k, proto jsem se ptal na slitky, mince a RU.

Jen info prosím, proč je špatně právě RU 10kč rok 1912?
Registrovaný uživatel
https://silverum.cz/sporeni.html

Jestli 4-5 litrů pravidelně, doporučuji tady stříbrné uncové mince (tady jsou ještě pořád bez DPH, to treba Zlataky.cz už DPH u veškerého stříbra zavedly)
A jestli zlato, tak jednu z 1/10 oz minciček, ty se nyní vlezou pod 5 tisíc.

https://silverum.cz/investicni-mince.html
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
https://silverum.cz/sporeni.html

Jestli 4-5 litrů pravidelně, doporučuji tady stříbrné uncové mince (tady jsou ještě pořád bez DPH, to treba Zlataky.cz už DPH u veškerého stříbra zavedly)
A jestli zlato, tak jednu z 1/10 oz minciček, ty se nyní vlezou pod 5 tisíc.

https://silverum.cz/investicni-mince.html


S nižším (německým) DPH než je 21%.
Registrovaný uživatel
Je prakticky jedno jestli novoražby RU mincí (10K a ekvivalentní hodnoty) nebo 1/10 troy OZ moderních mincí - obsahují stejné množství zlata.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Je prakticky jedno jestli novoražby RU mincí (10K a ekvivalentní hodnoty) nebo 1/10 troy OZ moderních mincí - obsahují stejné množství zlata.


To se obávám, že není pravda. Novoražba 10kč RU 1912 má 900/1000 a Wiener Philharmoniker 1/10 oz má 999/1000

Ale proč se mám vyhnout zrovna tomu roku 1912 to pořád nevím :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) E300 v 22. 8. 2021, 17:45. »
Registrovaný uživatel
Absolutní obsah zlata je stejný.
Registrovaný uživatel
..každej rok touhle dobou kupuji svý vnučce něco zlatýho,jednou slitek jindy minci a sem tam i stříbrný slitky jsem koupil...kup co chceš v jejich osmnácti to bude vždycky dobrá koupě ;) ;) :D
Registrovaný uživatel
no u té R.U desetikoruny je právě nově ražena s rokem 1912 :) 20 koruna 1915, 4 zlatník 1892 atd. Novoražby jsou s tímto rokem
Registrovaný uživatel
Novoražby jsou v podstatě investiční mince. Numismatik sběratel bude vždy preferovat původní ražbu. Krom ceny kovu má ještě cenu sběratelskou a časem může být cena vyšší. Pokud ale bude mince ve špatné zachovalosti, stále jsme u RU 10 korun, cena se bude pohybovat +/- u ceny kovu tedy podobné jako je cena novoražby. Investiční mince 1/10 Oz jsou pod 5000 Kč ale 1 gram vychází na 1500 Kč slitek 1 gram dokonce 1550 Kč. Slitky i mince od 1 Oz vychází 1 gram lehce přes 1300 Kč a to už je docela rozdíl.
Registrovaný uživatel
...lidí na světě je jako sraček a bohatnou ,zlato bude už jenom stoupat,sem tam propad a za pár měsíců nárůst ,ale celkově vždy jenom nahoru :D
Moderátor
ramires napsal
...zlato bude už jenom stoupat,sem tam propad a za pár měsíců nárůst ,ale celkově vždy jenom nahoru :D

Tech par mesicu se ale nekdy protahne na 10-15 let, viz napr. obdobi 1990-2005 nebo 2011-2021 na 2. grafu zde:
https://ceskamincovna.cz/vyvoj-ceny-zlata-2299/
A pri zapocteni inflace zlato jeste neprekonalo cenu z roku 1980, viz:
https://www.macrotrends.net/1333/historical-gold-prices-100-year-chart

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Investice zlato / stříbro 4-5k

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1