Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » "Investiční" sběratelství

Vykupminci.cz
Numisargo

"Investiční" sběratelství

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja som doplnil pár kúskov v rádoch stokorún, dve dokonce v dsiatkach,ale aj tak potešili, ak budú naozaj UNC. Napr. 64 a 110.
A na položku 5092 som zvedavý, či nepôjde o home-made, uvidíme.
Registrovaný uživatel
trava napsal
ceny nevydaných bankovek žalostné

Všechny nevydané pocházejí podle čísel z prodeje ČNB. Tedy měly být UNC. (Ty fleky na horním okraji rubu tisícovky jsou ale viditelné i na obrázku v katalogu). Certifikáty ovšem k bankovkám nebyly, ty asi pan investor vyhodil, protože je na zhodnocení investice nepotřeboval. :roll:
Moderátor
nevím, nějak mě uvedená aukce (tedy její celkový obraz) moc nenadchla ... přijde mi, že je z toho až moc cítit právě ten středobod celého dění (tj. investice pro následný prodej) namísto toho, že by to bylo sbíráno s nějakým citem pro sběratelství...

prostě jak kdyby si někdo řekl - tak, mám dost peněz, nasbírám za měsíc ČSR ... hop, tohle beru, tohle beru, tohle beru - aha, špatný stav, perforovaná neperforovaná, to je jedno, hop hop - mám to ... co teď? jdu kupovat známky - šup s tímhle do prodeje ...
Registrovaný uživatel
acme, to je pravda, ale s tím asi nic moc nenaděláme. Prostě takoví lidé jsou a (bohužel) budou. Taky jsem nečekal, že se při prezentaci sbírky pana XY dozvím, pro kolik pojišťoven pracuje a jakou hospodu vlastní...

Co mě ale vyděsilo, byly ty stavy - buď to ten někdo koupil jako UNC (a UNC to přitom nebylo), nebo to při koupi UNC bylo a ten dotyčný to neodborným zacházením zničil (a netušil, co provedl).

Takže:
- někdo koupí jako investici něco, co jako investice nemůže fungovat
- někdo koupí jako investici něco, co sice může jako investice fungovat, co si (ale hlavně nám ostatním!) ale svou vlastní blbostí zničí

Chtěl jsem si dát tu práci a sečíst vyvolávací ceny, dosažené ceny a udělat si přehled o prodaných a neprodaných položkách, ale zatím na to nemám čas. Snad večer.

Každopádně, středem vesmíru v tomto případě byly peníze a (podle mého odhadu) se to celé nějak nepovedlo. Dotyčný to asi finančně přežije, ale já se nemůžu zbavit dojmu, že takovýchto "sbírek" je mezi lidmi hodně - a že v mnoha případech by to finanční přežití bylo hodně diskutabilní. Proto jsem psal (a raději pro náhodné čtenáře "investory" zopakuju: uložte to do kvalitního alba a chovejte se k tomu slušně! Jde vám o peníze, tak se o ně vlastním přičiněním nepřipravujte.)
Registrovaný uživatel
Když sem prohlížel výsledné ceny, tak mě zarazila cena u položky č.20, to je hezký úlet! :shock:
Moderátor
tymto zbohatlickym havadam by som dolamal hnaty, to je iste aj so znamkami, maju peniaze, nakupia drahe serie v ** kvalite a prilepia ich na albumovy list...nechcem si pomysliet, kolko sa takto znicilo zbierok!!!!
_______________
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Když sem prohlížel výsledné ceny, tak mě zarazila cena u položky č.20, to je hezký úlet! :shock:

Jo, to máš pravdu, tato cena ja naprosto mimo (navíc +10%!). Tuto položku jsem nezkoumal, takže nevím, jestli to je opravdu N, v opačném případě by to už bylo na infarkt.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
mischel13 napsal
Když sem prohlížel výsledné ceny, tak mě zarazila cena u položky č.20, to je hezký úlet! :shock:

Jo, to máš pravdu, tato cena ja naprosto mimo (navíc +10%!). Tuto položku jsem nezkoumal, takže nevím, jestli to je opravdu N, v opačném případě by to už bylo na infarkt.

Našel sem ještě pár úletů + 10%, tak to je síla! :roll:
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
tymto zbohatlickym havadam by som dolamal hnaty, to je iste aj so znamkami, maju peniaze, nakupia drahe serie v ** kvalite a prilepia ich na albumovy list...nechcem si pomysliet, kolko sa takto znicilo zbierok!!!!


proč? to je prostě trh...
Registrovaný uživatel
To je debilita! Nenávratně se tím zničí krásné kusy, které si někdo koupí ne kvůli sběratelství, ale protože neví co s prachama a myslí, že bude druhej Krejčíř...

babygulka: to mě přesně napadlo, doufám, že si nekoupí nějakou krásnou sbírku ** ČSR I a současně s tím balíček nálepek, aby to hezky na těch listech vypadalo. Případně možná rozstříhá hradčanské ST, protože se mu nevejdou do políček nebo tak něco...:(((
Registrovaný uživatel
Voloda16 napsal
babygulka napsal
tymto zbohatlickym havadam by som dolamal hnaty, to je iste aj so znamkami, maju peniaze, nakupia drahe serie v ** kvalite a prilepia ich na albumovy list...nechcem si pomysliet, kolko sa takto znicilo zbierok!!!!


proč? to je prostě trh...

V tom případě je ten trh na dvě věci! Voloda, doufám, že to myslíš jako povzdech!
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Voloda16 napsal
babygulka napsal
tymto zbohatlickym havadam by som dolamal hnaty, to je iste aj so znamkami, maju peniaze, nakupia drahe serie v ** kvalite a prilepia ich na albumovy list...nechcem si pomysliet, kolko sa takto znicilo zbierok!!!!


proč? to je prostě trh...

V tom případě je ten trh na dvě věci! Voloda, doufám, že to myslíš jako povzdech!

Človek, ktorý je srdcom zberateľ a len sa na zberateľa nehrá to vážne myslieť nemôže ... :(
Moderátor
mischel13 napsal
Když sem prohlížel výsledné ceny, tak mě zarazila cena u položky č.20, to je hezký úlet! :shock:

bankovka bez kolku v UNC (12) za 3000CZK nie,
ale s kolkom za 7000CZK uz je OK? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem si dal tu práci a prošel katalog a výsledné ceny.

V aukci bylo 295 položek, z toho 64 zpět, 82 za volačku a 149 nad volačku.
Součet vyvolávacích cen je 1,051.645 Kč, součet dosažených cen je 806.882 Kč, z toho za volačku šlo 372.620 Kč a 434.262 Kč nad volačku. Deset nejdražších položek se vydražilo za celkem 536.000 Kč (tj. 66% dosažené ceny), přičemž jejich volačka byla 446.000 Kč (zhodnocení oproti volačce je 20%).
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 17. 9. 2012, 20:04. »
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
mischel13 napsal
Když sem prohlížel výsledné ceny, tak mě zarazila cena u položky č.20, to je hezký úlet! :shock:

bankovka bez kolku v UNC (12) za 3000CZK nie,
ale s kolkom za 7000CZK uz je OK? :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

numpszi, nedráždi mě s těma kolkama!!! :twisted: ;) Jestli je chceš prodat, pošli mi na mail cenu, ale jinak je tu neukazuj! ;)
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Tak jsem si dal tu práci a prošel katalog a výsledné ceny.

V aukci bylo 295 položek, z toho 64 zpět, 82 za volačku a 149 nad volačku.
Součet vyvolávacích cen je 1,051.645 Kč, součet dosažených cen je 806.882 Kč, z toho za volačku šlo 372.620 Kč a 434.262 Kč nad volačku. Deset nejdražších položek se vydražilo za celkem 536.000 Kč (tj. 66% dosažené ceny), přičemž jejich volačka byla 446.000 Kč (zhodnocení oproti volačce je 20%).

Jako investor určitě spokojenost a ještě nějaké bankovky zbyly! ;) Kdo by to byl řekl! :D
Registrovaný uživatel
Miciko napsal
Ja som doplnil pár kúskov v rádoch stokorún, dve dokonce v dsiatkach,ale aj tak potešili, ak budú naozaj UNC. Napr. 64 a 110.

Miciko, položka 110 ostala nevydražená, tak neviem či si ju kúpil. Over si to ;)
Registrovaný uživatel
Do Prahy som sa vypravil aj ja. Aukcia celkom zaujímavá.
Ale čo poviete na položky 3694. a 3695. Vzácne návrhy alebo preplatené fotokópie?
Apropos, nikto ste si nevšimli kto vyhral položku 3695. 10 Koruna 1957 - anulát??? Zaujalo ma, že od asi 10.000 to dražili len dvaja ľudia proti sebe a jeden z nich bol p. Karasiewicz. Každopádne neskutočne sa pri dražení tej fotokópie zabával a aj keď ju nevyhral tak sa tešil...nechápem čo za tým bolo??
Registrovaný uživatel
protože sběratelství, to je hlavně zábava :D

Woodhaven napsal
Do Prahy som sa vypravil aj ja. Aukcia celkom zaujímavá.
Ale čo poviete na položky 3694. a 3695. Vzácne návrhy alebo preplatené fotokópie?
Apropos, nikto ste si nevšimli kto vyhral položku 3695. 10 Koruna 1957 - anulát??? Zaujalo ma, že od asi 10.000 to dražili len dvaja ľudia proti sebe a jeden z nich bol p. Karasiewicz. Každopádne neskutočne sa pri dražení tej fotokópie zabával a aj keď ju nevyhral tak sa tešil...nechápem čo za tým bolo??
Registrovaný uživatel
Woodhaven napsal
Do Prahy som sa vypravil aj ja. Aukcia celkom zaujímavá.
Ale čo poviete na položky 3694. a 3695. Vzácne návrhy alebo preplatené fotokópie?
Apropos, nikto ste si nevšimli kto vyhral položku 3695. 10 Koruna 1957 - anulát??? Zaujalo ma, že od asi 10.000 to dražili len dvaja ľudia proti sebe a jeden z nich bol p. Karasiewicz. Každopádne neskutočne sa pri dražení tej fotokópie zabával a aj keď ju nevyhral tak sa tešil...nechápem čo za tým bolo??

Vidím, že jsem nebyl jediný, kdo si všiml toho ďábelsky pobaveného úsměvu neúspěšného dražitele poté, co cena skončila na 25.000 a on těsně před tím dal ruku dolů! Nechtěl jsem to tady zmiňovat, ale když už je to venku - ano, tak nějak to bylo. Kdo vyhrál, jsem si nevšiml - neviděl jsem tam. Je to tajné?

Jinak, diskuse o pol. 3694 a 3695 a souvisejících věcech viz sekce Padělky a podvody, vlákno Věci původem z archivu.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 17. 9. 2012, 21:23. »
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
majkl napsal
Tak jsem si dal tu práci a prošel katalog a výsledné ceny.

V aukci bylo 295 položek, z toho 64 zpět, 82 za volačku a 149 nad volačku.
Součet vyvolávacích cen je 1,051.645 Kč, součet dosažených cen je 806.882 Kč, z toho za volačku šlo 372.620 Kč a 434.262 Kč nad volačku. Deset nejdražších položek se vydražilo za celkem 536.000 Kč (tj. 66% dosažené ceny), přičemž jejich volačka byla 446.000 Kč (zhodnocení oproti volačce je 20%).

Jako investor určitě spokojenost a ještě nějaké bankovky zbyly! ;) Kdo by to byl řekl! :D

Že by to, co zbylo, byl základ další sbírky? :P
Registrovaný uživatel
třeba ano, nějak se musí začít!
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Miciko napsal
Ja som doplnil pár kúskov v rádoch stokorún, dve dokonce v dsiatkach,ale aj tak potešili, ak budú naozaj UNC. Napr. 64 a 110.

Miciko, položka 110 ostala nevydražená, tak neviem či si ju kúpil. Over si to ;)


To vieš, ja pri PC už väčšinou po celom dni spím. Takže oprava. Položka 140 za 110,- Kč.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Tak jsem si dal tu práci a prošel katalog a výsledné ceny.

V aukci bylo 295 položek, z toho 64 zpět, 82 za volačku a 149 nad volačku.
Součet vyvolávacích cen je 1,051.645 Kč, součet dosažených cen je 806.882 Kč, z toho za volačku šlo 372.620 Kč a 434.262 Kč nad volačku. Deset nejdražších položek se vydražilo za celkem 536.000 Kč (tj. 66% dosažené ceny), přičemž jejich volačka byla 446.000 Kč (zhodnocení oproti volačce je 20%).

Ještě jedno doplnění: s volačkou 20.000 a vyšší bylo celkem 16 položek z celkových 295. Součet vyvolávacích cen těchto položek byl 745.000 Kč, součet dosažených cen těchto položek je 485.000 Kč.
Registrovaný uživatel
Zajímavý článek - sice ne přímo bankovkách, ale i tak určitě pro toto vlákno vhodný:
http://infip.cz/clanek/304/michael-trestik-o-sbirani-a-investovani-do-umeni

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » "Investiční" sběratelství

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1