Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Investiční stříbrné 1oz mince zahraničí, Austrálie, Čína atd

Vykupminci.cz
Numisargo

Investiční stříbrné 1oz mince zahraničí, Austrálie, Čína atd

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vsak otázka není zda li se to zhodnotí, také myslím že spíše ne. Koupil bych si to spíš s fanouskovskeho zájmu. Ebay jsem samozřejmě hned prozkoumal. Ovšem nedam 6000,- za mincí ke který je hromada ošklivého plastu který bych měl tendenci vyhodit a samozrejme tím bych mu ještě jakýkoliv investorsky potenciál zabil. Našel jsem to i pgc slabu, ovšem z USA dražší a dráha doprava. Otázka spisznelajak se kdo dívá na všechny ty obaly, etue, certifikáty, krabice, desky ve kterých jsou moderní investiční mince prodávany, vždyť na to aby měl člověk místnost regálů.
Registrovaný uživatel
No to je prave to co obycajni ludia od teba budu chciet. Nie len mincu, ale aj certifikat, pamatny list, krabicku, obaly a ak budes mat aj to vajce, tak to skor predas fanusikom, resp obycajnym ludom. Ak sa nieco predava s plastom alebo papierom, ja odporucam si to nechat. Mam taku skusenost :)
Registrovaný uživatel
Zhodnocení tu je, ale nic moc: kdo shromažďuje stříbro jako investici, tak je úplná blbost kupovat to výrazněji nad současnou cenu fyzického stříbra. Pár uncovek se zajímavým motivem jsem koupil prostě proto, že se mi líbí - ale pak tu jsou šílenosti typu 3000 korun za 31 gramové kolečko s motivem Star Wars.

Obarvené mince už ani nekomentuju mimoto, že je to zvrácenost (hlavně 'upravené' staré mince, které obarví nebo pozlatí = zničí je).
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
swat napsal
Je to minca, nie medaila. Cize legalne platidlo v danom statiku a dany statik musi mat na kazdej svojej minci vyobrazenu kralovnu ako svoju hlavu statu.

Ano, formalne je to mince. Ale prijde mi zvlastni, kdyz treba na investicni minci Cesky lev je napis Ceska republika a pritom je to mince Niue.
Registrovaný uživatel
ČNB asi z nějakého důvodů odmítá zaštítit České lvy, tj. nejspíš by stát chtěl podíl z ražby investičních mincí, a to se mincovně, soukromému kšeftu, nelíbí.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Swat: to jednoznačně, ideální je aby to bylo i v neporusenym celofánu. Nehledě na to že člověk musí zaplatit v pořizovací
ceně právě i tu zbytečnou periferii okolo.
Drakulo taky mám podobný pohled, to je přesně tenhle případ, tady nejde vůbec o kov jako o jeho symboliku a právě o motiv. Kdyby to bylo mirne nad cenu kovu tak neváhám a klidně i to vejce buď uklidim do sklepa nebo to dám někam na policku. Barvení a zlacení, to jde úplně mimo mě, stejně jako bimetalove mince, různě vsazeny kameny do mincí a podobný nevkusny sarady pro kolotočare. Ale nic nemám proti hobocoins a různym šroubovacím mincim nebo z/o pracování mincí do nějakého šperků atp. Ale to už je jiná debata. Zajímal mě právě pohled na tu periferii investičních mincí, nikdy jsem se o to moc nezajímal. A čekal jsem jestli tu nebude někdo kdo by obhájil nebo nám třeba rozšířil obzor okolo oz kovu v plastu s papírem v krabičce nebo deskách opatřenych pořadovým číslem. Zrovna dnes jsem viděl takovou osklivost jak tady zmínil numismat právě českého lva. Jo, reverz většinou nese britskou královnu protože se toho hodně razí v perthu v Austrálii to by nám mohl tyhle vztahy určitě osvětlit turtle. Myslím že mince musí nést symbol země kde byla emitovana a kde je uplatnitelna jako platidlo.
Registrovaný uživatel
Tohle je raketa, asi se tomuhle tématu budu muset víc věnovat :twisted: 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo takove kousky jsou vtipne - z tech uncovek co stoji trochu vic, cca 900-1100, osobne kupuju třeba medaile od Germania Mint, která dělá takové falešné stříbrné "marky", jako kdyby jeste existovala Velkonemecka rise :D

Obrázek vložený uživatelem

Jako u zenskych, nektera je na vazny vztah, jiná jen na zabavu :mrgreen:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Ceska mincovna radeji na svych strankach averz ceskeho lva ani nezobrazuje. Mohla to byt hezka mince, kdyby byla oficialni ceska a tedy nominovana v korunach.
Takhle je to jen jedna z nekolika tisic minci Niue, viz zde ve spolecnosti mnoha ruznych prisernosti:
https://en.numista.com/catalogue/niue-1.html
Evidentne Niue s licencemi nesetri...
Registrovaný uživatel
Bude se ale razit kilová pamětní s motivem Prahy, to už je lepší nápad na investici, i když to asi sotva bude jen za cenu materiálu :D

https://www.cnb.cz/cs/bankovky-a-mince/numizmatika/stribrne-mince/2021/mimoradna-stribrna-10-000-kc-mince-ke-100.-vyroci-zalozeni-velke-prahy/
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Drakulo to vypadá hezky. Pro zajímavost si taky musím koupit dvě uncove mince abych to osahal, záminkou mi bude že je to pro kluky investice takže doma bude klid a já si zase koupím něco zajímavého. Teď jen zjistit co se mi bude líbit.
Numismat máš pravdu, to je neuvěřitelný množství materiálu a některý věci jsou fakt hrozný, asi to bude dáno nějakou oceanskou legislativou typu bez cla/dane. To bude nejbohatší ostrov, všichni domorodci razí mince 🙃 na ty český prdim, napíšu kamarádovi do mechika jak tam jsou se stříbrem, prý je to tam levný. Koukal jsem že v zahraničí chtějí že krugerand cca 700 u nás 990. To je pěkná bída. Mimochodem, dnes jak se hrabu v tom stribre. Jsem si vzpomněl že kdysi kámoš když jsme ještě hledali kopnul fakt podivný velky stříbrný sutr v místě kde se ve středověku tezilo stříbro. Anedavno jsem četl jak se v Jáchymově nacházeli přímo pod mechem valouny stříbra a tohle je nedaleko. Hned jsem mu psal o fotky a jestli to nevyhodil. Myslím že jsme tenkrát kopli surovou hroudu stříbra.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 27. 10. 2020, 17:48. »
Moderátor
Otravnykomar napsal
Numismat máš pravdu, to je neuvěřitelný množství materiálu a některý věci jsou fakt hrozný, asi to bude dáno nějakou oceanskou legislativou typu bez cla/dane. To bude nejbohatší ostrov, všichni domorodci razí mince 🙃

Ale tam nic nerazi, pochybuji, ze nekdo z mistnich nekdy videl minci Niue. Obihaji tam mince N.Z. a zrejme i ty licence vyrizuje centralni banka N.Z.
Mince se razi v Jablonci, Polsku, pobaltskych republikach a zrejme na mnoha dalsich mistech.
Registrovaný uživatel
Aha. Díky za osvětu.
Registrovaný uživatel
Tie kadejake mince s prirazkou idu dobre v nemecku, uk a pod. Tam maju peniaze a ovela vacsi trh, tam je to aj likvidne. U nas je to bieda. USA je zas super na investocne striebro, tam platia dolar nad spot...tam sa tocia ine mnozstva.
Registrovaný uživatel
Hlavně by se hodilo, abychom nemuseli platit DPH za kus slitku. Pár prodejců to obchází u těch nejobyčejnějších mincí, ale to taky beztak skončí. Výjimka furt platí jen u zlata.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
U stříbra by to taky mohlo být. Na ebay je dobře napsat prodejci pokud je mimo EU ať popíše předmět jako jakýkoliv zeton za pár dolarů. Německo a USA má myslím vůbec velkou oblibu ve stříbrných mincich a medailich. Těch motivů je opravdu hodně. A je tady vůbec někdo kdo kupuje stříbrný mince ČNB jako sberatel? Uplne tady chybí nějaká investorska nebo sběratelská kolonka a diskuze k temto věcem. Na světě se pokud vím i dost sbírají AG uncove sliky s nejrůznějšími motivy.
Registrovaný uživatel
ČNB pamětní 200 a 500 sbírám ze sběratelských důvodů, ale s nijak závratnou rychlostí nebo snahou. Některé jsou pěkně hnusné a zavánějí protekční tlačenkou.

Amíci vyloženě milují uncovky s nápaditými motivy od obskurních mincoven, spolu se starou .900 stříbrnou měnou. Pytle čtvrťáků a půldolarů tam lítají z ruky do ruky už od roku 1964 :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Otravnykomar: To není investiční mince, ale sběratelský předmět.
Registrovaný uživatel
Jj junk silver dobře znám, oblíbený termín. Oni měli všechno do roku 64 900/1000 to se to pak loví. Super kanál na yt myslím silver dragon nebo tak nějak.. Gorilo, teď nevím na co jsi reagoval? Myslíš toho trumpa? Doufám že jsem to nezmínil jako minci. A kdyby jo, víme o čem je řeč, ať je to medaile, slitek, mince. Bavíme se o těchto moderních stříbrech. 😉
Registrovaný uživatel
https://www.youtube.com/watch?v=hL_SjVHi54E SpegTacular má taky dobrý kanál: tady se raduje, že sběratelé z Floridy už v tyto dny můžou zase nakupovat zlaté a stříbrné dolary :D krásně jsou tady vidět místní ceny, hlavně od 11. minuty
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Otravnykomar: Na vetřelce...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Investiční stříbrné 1oz mince zahraničí, Austrálie, Čína atd

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1