Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jak je důležité míti speciální katalog

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak je důležité míti speciální katalog

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Koupil jsem kdysi od jedné kolegyně v práci malou část známkové pozůstalosti, co jí zbylo po zesnulém tatínkovi - vášnivém sběrateli. Tatínek skutečně "netroškařil" a měl obsáhlé partie z řady zemí celého světa počínaje předválečným Rumunskem přez protektorát BuM a konče italskými koloniemi. Všechno tak známky v řádu korun až desetikorun, výjimečně stokoruna.

Já jsem odkoupil jeho německé známky (Deutsches Reich a Bayern, Danzig, plebiscitní a obsazená území, aj.), které měly na první pohled dokopy tak cca
2-3 000 Kč respektive cca 1 000 MiM.
Jaké však bylo překvapení, když jsem na některé mrknul speciálně, neboli prověřil průsvitky, porovnal barvy a také přeměřil zoubkování. A bác ho - našel jsem asi 10 známek u kterých šlo o speciální varianty, značně vysoko katalogově ceněné.
Nebohý zesnulý tatík, jak měl těch známek a známkových zemí skutečně kopy, tak evidentně neměl příslušné speciální katalogy, anebo nestíhal vše prověřit.

Jaké s tím máte zkušenosti vy? Já se teda poučil a co není Německo, Španělsko (občanská válka), kteréžto země mám posichrované speciály, tak mi "nesmí do bytu" :-) Výjimku tvoří jen aršíky celého světa, ovšem jen vždy ty první z té které země.

Zde jedna z těch nalezených vzácnějších variant, kde druhá fotka je dělaná s bleskem, aby bylo vidět, že to není žádný bezzubý mrzáček ;-):
Bayern 150 A, ražená

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjem vyzera to pekne 26:17 Zahnungslocher katalog 400 €.Ano to je prvy krok s tym sa neuspokoj.To ako ked opries rebrik o ceresnu-z prveho stupna oberes dve ceresne z druheho 10 a ked vides az hore tak oberes cely strom.Treba hladat dalsie prirucky/HANDBUCH/ktore su este podrobnejsie.Napr.-Michel special polozka P V ab 5Pf 2000€.hotovo nic viac.Otvorim HANDBUCH popis z obrazkami na niekolkych stranach a tabulky z cenami dalsie strany a nasa polozka 5X Michel to je 10 000 € a to uz nie je sranda.len pre vysvetlenie to MP znamena Katalogova cena Michel a napr.40X,20X pri polozke37 e,f znamena 40 respektive 20 X katalogova cena.Takze special je lepsi ako nic ale ani zdaleka postacujuci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Sorry, m1234, že jsem přehlédnul Tvou repliku. Zdejší server je, žel bohu, příliš často zaplavován balastem, takže našinec, který sleduje "Kde to žije" si často sofistikovanou odbornou odpověď příliš neužije...

Ano, na úrovni nad specializovaným katalogem se určitě lze často "kochati" nálezem skutečných perel filatelistických. Leč, domnívám se, že se to týká skutečně speciálních oblastí, kde odborná literatura výrazně pokročila nad standardy katalogu Michel (Scott, SG, atd...). Nevím, nevím, jestli zrovna u toho Bavorska lze nalézt podobné paralely jako jsou Německé kolonie (dejž jim PánBůh věčnou slávu)...
Mne samozřejmě na dotyčné výše uvedené přetiskovce zaujalo zjištění, že Ludwigshafen sice administrativně patřil do Bavorska (až do r. 1945), nicméně fakticky se nalézal a nalézá mimo toto historické území. Ale je to mimo moje filatelistické zaměření, takže tuto známčičku "odkládám" do sektoru zajímavostí, které sice nesbírám, ale určitě neprodám (nanejvejš vyměním za něco podobně zajímavého z mého filatelistického zájmu (Pofis 111 Heydrich, aršíky Španělské občanské války, DDR aršíky Schiller aj do r. 1964, světové aršíky Mi. Nr. 1).
Moderátor
Wjem kolko harcekov Ti este chyba? zbieras aj PL?
_______________
Moderátor
babygulka napsal
Wjem kolko harcekov Ti este chyba? zbieras aj PL?


PL nesbírám, kromě výjimek jako např. Slovensko "Dětem", a ČSR "Kde domov můj".
Evropu mám skoro komplet, Oceánii také slušnou, ale velké "díry" zatím v Latinské Americe a Africe. A bral bych i antarktická území.
Moderátor
a sa specializujes len na prve harceky?
_______________
Registrovaný uživatel
šak to píše o 11 cm výše:)
Moderátor
Původně jsem měl větší ambice a chtěl jsem mít od každé známkové země první tři až pět aršíků, ale to je nad lidské síly. Takže sbírám pouze jedničky, případně i další, pokud vyjdou ve stejný den jako jednička. To se týká například aršíků Danzig (Gdaňsk) Mi 1 a 2, které vyšly současně.
Moderátor
dakujem za upresnenie
_______________
Registrovaný uživatel
Prodám tyto spec. katalogy pro německé kolonie.
Stempelkatalog - 17. Auflage 800 kč + poštovné
Katalog der aptierten ..... 2016 - 400 kč + poštovné
Feldpost auf Seeposten .............200 kč + poštovné
Dienstsiegel und feldpostkarten...400 kč + poštovné

email: janamech@email.cz
Tady jsou odkazy.
https://www.ebay.de/itm/Deutsche-Kolonien-und-Auslandspostamter-Stempelkatalog-neu/191811603342?hash=item2ca8dccb8e:g:-2cAAOSwDuJWymm2

https://www.ebay.de/itm/Albert-Koppe-Katalog-der-aptierten-deutschen-Stempel-in-Sudwestafrika-ab-1915/123212667918?hash=item1cb00c1c0e:g:-OAAAOSw-29ZWTlg

https://www.ebay.de/sch/i.html?rt=nc&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Feldpost+auf+Seeposten+1904+-+1907&_sacat=260

http://www.namibiana.de/namibia-information/literaturauszuege/titel/dienstsiegel-und-feldpostkarten-von-deutsch-suedwestafrika-peter-vogenbeck.html

Ještě pár fotek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Katalogy volné + katalog Michel viz odkaz.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prodej-katalogu-michel_post_-495993#post495993
Moderátor
To nesbírám a tudíž nesleduju, ale ten druhý (SW Afrika Stempel) je v podstatě obsažen i v tom prvním nebo je to ve své podstatě něco jiného?
Registrovaný uživatel
Ne,ne , v tom stempelkatalogu jsou všechna dosud známá razítka ze VŠECH něměckých kolonií a německých pošt v zahraničí( Turecko,Maroko Čína). V tom druhém se jedná když němci byly nuceni svoje kolonie opustit , tak Anglie používala jejich razítka ale postupně byly z těchto razítek vylamovány nebo vybroušeny názvy po němcích . Je to vlastně navazující na ten první katalog. PavleIII asi takhle v kostce. Pokud by to uměl někdo lépe vysvětlit tak mu budu vděčný. Právě ten přechod to období je asi málo známé. Nevím. :|
Registrovaný uživatel
Tady jsem dal na rychlo ještě dvě fotky .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak určitě zajímavé. Skoro mám chuť si to koupit, ale přece jen jsou moje příjmy na to slabší a potřebnější jinde. Leda že bych něco zkusil domluvit.
Registrovaný uživatel
Pro PavelIII - ???
Moderátor
No, poslal jsem informaci dál. ;)
Registrovaný uživatel
OK,díky. ;)
Moderátor
Chvíli se toulám u našich sousedů a málem mi uteče tato nabídka. Pokud jsou katalogy ještě volné, vzal bych všechny.
Registrovaný uživatel
Jsou volné.Napiš na email: janamech@email.cz
Registrovaný uživatel
Ještě ten čtvrtý katalog. Fota.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Katalogy zamluvené.
Volný je jen viz foto za 120 kč + poštovné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Katalogy německých kolonií PRODÁNY .
Registrovaný uživatel
Pokud by měl někdo zájem , nabízím k prodeji tento mikroskop.
Cena 350 kč + poštovné.
Kapesní mikroskop 24-53x Carson MP-300 s LED
Kapesní mikroskop Carson MP-300 je velmi lehký a přenosný nástroj, který uplatíte jak při zábavě, tak při práci. Je vhodný jak pro základní školy, tak pro průmyslové použití anebo jen tak pro zábavu.

Mikroskop nabízí 24 - 53x zvětšení a lze jej umístit přímo nad pozorovaný objekt. Díky zkosené hraně lze nastavit pro pozorování nejvhodnější úhel.

Zabudované LED osvětlení poskytuje velmi jasný a čistý obraz zkoumaného předmětu (3 knoflíkové baterie jsou součástí balení).

Pomocí dvou kroužků nezávisle na sobě nastavíte zvětšení (označeno "zoom") a ostrost obrazu (označeno "focus"). Kroužkem "zoom" nastavíte ohniskovou vzdálenost, která určuje zvětšení. Otáčením kroužku zvětšíte objekt 24x- 53x. Kroužkem "focus" nastavíte jasnost a ostrost obrazu. Jednoduše otáčejte kroužkem tak dlouho, až budete vidět pozorovaný objekt naprosto ostře.

Mikroskop je vhodný pro pozorování detailů rostlin, elektronických součástek, tiskovin, známek či mikroskopických prasklin materiálů. Díky tvaru a velikosti propisky můžete mít mikroskop MP-300 neustále u sebe.








email: janamech@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Stan v 9. 7. 2018, 20:06. »
Registrovaný uživatel
blbě jsem odkliknul tak tady jsou fota.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Jak je důležité míti speciální katalog

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1