Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak od sebe dostat spoustu slepených známek?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak od sebe dostat spoustu slepených známek?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

rozhodl jsem se, že bych chtěl něco udělat se známkami, které už mám nějakou dobu doma po strýcích, dědovi, pradědovi a dalších příbuzných. Začal jsem tedy prohledávat obálky, kde se spousta známek nachází. Problém je v tom, že jak to léta leželo někde ve sklepě, kde je vlhko, tak z těch obálek často tahám jeden velký útvar, který se skládá třeba z 50 návzájem slepených známek na sobě. Jaký je prosím nejlepší způsob, jak to všechno dostat od sebe?

Děkuji za rady
Registrovaný uživatel
někdy pomůže jen vyndat a nechat dýchat , ale jinak je problém . Další možnost je pára , nezaručuje nepoškození lepu . Potom následuje koupel - to je průšvih a potom ---- vzpomínka na ty , kteří to zanechali
Registrovaný uživatel
jestli jsou ražené tak rovnou do koupele ..... do nějaké misky co nejmín kusů(cca po 10) fialové nech na konec a hlídej zda se ti nebarví voda...vodu vlažnou
Moderátor
Osvědčilo se na chvíli za okno na sluníčko, pokud nejsou silně přilepeny k sobě, začnou od sebe odskakovat. Stejně tak se osvědčilo i na radiátor, třeba na talíř nebo do fotomisky.
Registrovaný uživatel
Viz také zde.
Moderátor
Pokud jsou známky slepené, pak jakýkoliv pokus o odlepení (zejména suchou cestou) zanechá na známkách nějaké větší či menší stopy. Především se v místě slepení známek sedře barva, která zanechá stopu na druhé známce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak od sebe dostat spoustu slepených známek?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1