Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak odlepit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak odlepit?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat zkušených, nemají-li nějaký fígl, jak pomoci dolů z ústřižku starým rakouským známkam, Franz Josef 10h a spol. Zkoušel jsem vlažnou vodu, horkou, no většinou drží jako přibité. A druhý dotaz - jak sundat "samolepící" známky? Přepokládám, že klasicky ve vodě to nepůjde, nebo snad ano?? A když ji nějak sundám, co s ní, abych ji mohl vložit do zásobníku (a ještě ji někdy taky dostal ven;) Děkuji
Moderátor
Samolepicí známky se už tady probíraly. Jednoznačná odpověď neexistuje, jsou používány různé druhy lepu. Např. známky SRN jdou odlepit celkem snadno, USA jde trochu hůře a Francie dost špatně. Takže nejlepší je asi neodlepovat :). A v případě, že jsi ji odlepil a chceš ji dát do zásobníku tak, abys ji ještě někdy vytáhl, je asi nejlepší dát pod ni podkladový papír ze samolepek.
Registrovaný uživatel
Tohle je současné Rusko. Odlepovat jsem ji zatím nezkoušel, zatím to teda radši nechám tak..
Registrovaný uživatel
Německé známky samolepky Sehenswürdigkeiten z roku 1991 jde odlepit ve směsi lihu a benzínu, a to mnohem lépe než v samotném benzínu, lihu, vodě nebo směsi vody s lihem. Barvy se nerozpouští.

Obrázek vložený uživatelem

P.S.: U jiných vydání Německa to asi neplatí.
« Poslední úpravu provedl(a) dědek v 20. 4. 2012, 0:22. »
Moderátor
Pozor na španělské samolepící známky - ve vodě se smyje barva a zůstane vám pouze bílý papír.
Registrovaný uživatel
Je-li jde o nynejsni Rusko nedoporucuju davat to do vody.
Rusky material je moc spatny, proto lepidlo doporucuju derzet nad parem.
Jestli to nalepeno nejakem evropskym dobrym lepidlem to tady uz problem.
a doporucuju zustavit to na obalce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak odlepit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1