Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak pokračovat ve sbírání???

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak pokračovat ve sbírání???

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Honza
Host
Dobrý den, mám doma sbírku známek po dědovi a chtěl bych ve sbírání pokračovat. Jsou to většinou předválečné známky a neúplné série z Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, ale najde se i Řecko, Turecko,Indie apod. Chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaký katalog z tohoto období, který by zahrnoval povícero zemí, nebo je nutné pořizovat si pro každou zemi katalog zvlášť, také jestli někdo nemáte nějaký tip na co se v tomto období zaměřit aby ta sbírka byla aspoň něčím zajímavá (abych nezůstal jak říkáte jak jsem si všimnul u "známek pro děti na hraní"), také jestli nevíte někdo o nějakém obchodě v Praze kde by se dali pořizovat známky do jak jsem již zmínil neúplných sérií, nebo zda je člověk odkázán jen na handlování po internetu. A pslední dotaz, jestli už se moc nevykecávám,jestli když je na nějaké známce ještě nálepka po starém způsobu sbírání, nechat ji tam, nebo se ji pokusit odstranit, popřípadě jak. (pára?) Předem díky za odpovědi
katalogy
Host
Co se tyce katalogu omrkni si MICHEL nabidku zde http://eshop.infofila.cz/polozky.php?r1=3&r2=1&r3=2 mel by sis urcite vybrat. Na tomto Eshopu je i mnoho dalsich lahudek pro filatelisty. Doporucuji vsem!
Registrovaný uživatel
nejlepší jsou podle mně katalogy Michel. sbírání známek je absolutně na Vašem rozhodnutí, když předpokládám, že chcete mít katalogovou zbírku, tak bude asi nelepší Rakousko nebo Německo. Zámky s nálepkou by sem nechal tak, protože by se při odstaňování nálepek pomocí páry mohl zničit lep (při neražených)
maximálně mužete odstřihnout část nálepky, prostřednictvím které byla známka nalepena na albovém listu...
Honza
Host
Abych řekl pravdu tak ty nálepky jsou jen na ražených, takže u těch to asi takový zásah není když se to sundá... Ještě jsem se chtěl zeptat jaký názor máte na internetové aukce... Když různé projíždím najdu na jedné stránce známku za řádově tisíce a na další stránce tu samou v tom samém stavu za stokorunu. Myslíte že to ty lidi jen zkoušej a nebo je v tom nějaký háček do kterého nevidím (podle toho že ani u jedné varianty nebyl ani jeden příhoz tak podle mého názoru to jen zkoušej, ale nejsem odborník:-)) Vím že obecně se k tomu asi nelze přesně vyjádřit, jen mě zajímá váš názor... Jinak děkuji za předešlé odpovědi!
aukce
Host
Nemyslim si, ze jsou takove rozdily v aukcich na netu. Pokud ano jsou ty rozdily i v normalnich aukcich pisemnych ci salovych. Spis jde o to jestli treba ta za stokorunu neni jina nez ta za tisice. V zoubkovani, papiru, barevnosti, kvalite ...atd. Je vice faktoru.
Honza
Host
Jsem si vědom toho že na cenu známky má vliv plno faktorů které jste zmínil, ale když jsou ty známky obě popisovány úplně stejně....? Je tedy možné že ty již zmíněné faktory se v aukcích neuvádějí a je to tedy jen v důvěřě kupce, že ta dražší co koupí bude lepší než ta samá kterou tam nabízí za polovic?
dejte priklad
Host
tak sem hodte priklad at to muzeme porovnat sami kde jte to videl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak pokračovat ve sbírání???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1