Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak postupovat při prodeji většího množství skla a porcelánu

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak postupovat při prodeji většího množství skla a porcelánu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rád bych prodal asi 50 kusů skla a porcelánu převážně z 19. a začátku 20. stol., doporučili byste mi nějaké pražské starožitnictví, které by to vzalo do komisního prodeje, nebo aukci? (Přikládám ukázku, komplet je to na https://ulozto.cz/tamhle/HXXbCq9JwuMg#!ZGHjMwR0MwyyBTWxAmtjLGAwBQAaGKI3nmEHHaWTJRZjZQL= ) Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkus to tady - stačí poslat fotky (nebo odkaz na ten zip): https://www.artkabinet.cz
Registrovaný uživatel
Máte tam dost věcí dost poškozených, ale jsou tam i pěkné kousky, i když vše spíš jednotlivosti. Počítám, že slušný starožitník si z toho vybere to nejcennější a dá Vám tak 10 až 30 % reálné tržní ceny, pokud bude hodně solidní. :-) Nestojí to za to. Nechte si to, zjistěte si o každé věci víc, dobře nafoťte (včetně značek vespod), změřte, určete realistickou prodejní cenu a dávejte postupně na aukro. Budete mít dobrou zábavu, vyděláte násobně víc a třeba Vás to nakonec i chytne a začnete spíš doplňovat než prodávat.
Registrovaný uživatel
Díky všem za odpovědi. Já některé věci na Aukru prodávám, ale u skla a porcelánu mám obavy z přepravy, jaké s tím máte zkušenosti? Jinak jsem samozřejmě počítal s tím, že za aukční/komisní prodej přijdu o 20 až 40 % z ceny pro kupujícího, ale jestli píšete že o 70 až 90 %, tak to mi tedy moc slušné nepřijde, vážně je to oborový standard?


nataradza napsal
Máte tam dost věcí dost poškozených, ale jsou tam i pěkné kousky, i když vše spíš jednotlivosti. Počítám, že slušný starožitník si z toho vybere to nejcennější a dá Vám tak 10 až 30 % reálné tržní ceny, pokud bude hodně solidní. :-) Nestojí to za to. Nechte si to, zjistěte si o každé věci víc, dobře nafoťte (včetně značek vespod), změřte, určete realistickou prodejní cenu a dávejte postupně na aukro. Budete mít dobrou zábavu, vyděláte násobně víc a třeba Vás to nakonec i chytne a začnete spíš doplňovat než prodávat.
Registrovaný uživatel
U komisního prodeje jde o prodej za "aktuální tržní cenu" a 10% z ceny je pak odměna pro prodejce (+ uzavírá se smlouva).
U výkupu se pak výkupní cena pohybuje maximálně na 50% tržní ceny.

Pokud si někdo myslí, že je to zlodějna ať si otevře vlastní starožitnictví (živnost).
Registrovaný uživatel
Sazby, které uvádíte, jsou velice solidní, za komisní prodej bych byl ochoten zaplatit i násobek. Ovšem výše nataradza uvádí, že starožitníci si strhávají 70 až 90 % z ceny. Tak jak to tedy je?

gorila napsal
U komisního prodeje jde o prodej za "aktuální tržní cenu" a 10% z ceny je pak odměna pro prodejce (+ uzavírá se smlouva).
U výkupu se pak výkupní cena pohybuje maximálně na 50% tržní ceny.

Pokud si někdo myslí, že je to zlodějna ať si otevře vlastní starožitnictví (živnost).
Moderátor
peg napsal
Sazby, které uvádíte, jsou velice solidní, za komisní prodej bych byl ochoten zaplatit i násobek. Ovšem výše nataradza uvádí, že starožitníci si strhávají 70 až 90 % z ceny. Tak jak to tedy je?

gorila napsal
U komisního prodeje jde o prodej za "aktuální tržní cenu" a 10% z ceny je pak odměna pro prodejce (+ uzavírá se smlouva).
U výkupu se pak výkupní cena pohybuje maximálně na 50% tržní ceny.

Pokud si někdo myslí, že je to zlodějna ať si otevře vlastní starožitnictví (živnost).

Nevim, jak je to u skla/porcelanu, ale setkal jsem se s poplatkem 30% za komisni prodej starozitnosti v cene desitek tisic korun za jednotlive kusy. U drobnosti v antikvariate i 40%, je s tim vic prace.
Moderátor
peg: talirek druhe foto E - jakou ma znacku? Muzete vyfotit? Dekuji.
Registrovaný uživatel
Můžete to zkusit i např v eantik.cz,
tam je provize 20% s dodatkem:
Předpokládá se, že minimální cena
položky je 4000 Kč. Pokud prodávající vloží
do nabídky položku s cenou nižší, musí akceptovat
minimální provizi 800 Kč, kterou bude provozovatel
po dokončení prodeje nárokovat.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
peg: talirek druhe foto E - jakou ma znacku? Muzete vyfotit? Dekuji.


Vkládání fotek zrovna nějak nefunguje, ale je to Davenport. Tenhle talířek je ale bohužel zrovna rozbitý a slepený. Má vůbec smysl zkoušet tyhle poškozené věci prodávat?
Registrovaný uživatel
numismat napsal
peg: talirek druhe foto E - jakou ma znacku? Muzete vyfotit? Dekuji.


Vkládání fotek zrovna nějak nefunguje, ale je to Davenport. Tenhle talířek je ale bohužel zrovna rozbitý a slepený.
Registrovaný uživatel
Mám zkušenosti ze starší doby, třeba teď už je situace jiná. :-) Neberte mě směroplatně. :-) Doporučovaného starožitníka neznám, ale pokud to nechcete prodávat sám, určitě ho můžete zkusit, za to přece nic nedáte. Uvidíte sám, co Vám řekne, a jestli ty ceny sedí.
Jinak vyčistit to, vyfotit to, popsat to, vystavit, držet v nabídce, vyúčtovat – pokud si za to u těchto drobností někdo vezme míň jak 50 %, tak to není byznys, ale charita. Tzn. rozhodně jsem nenaznačoval, že by to byla zlodějina.
Co se týká méně cenných kousků, které jsou navíc poškozené, tak pochybuju, že Vám je vůbec v nějakém starožitnictví vezmou, ale uvidíte. Na aukru se ale podle mé zkušenosti prodá (téměř) vše.
Vidím, že jste na aukru nováček, takže pokud se rozhodnete prodávat sám, tak si dovolím pár rad.
Nespěchejte, něco třeba prodáte až za rok, dva nebo tři. Nikdy neprodávejte od koruny. Dobře si zjistěte, co prodáváte, a jaké jsou realizované ceny. Prodejní cenu pak vždy nadsaďte klidně i dvojnásobně nebo i víc a čekejte a jenom pomaličku snižujte. Máte sice jednotlivosti, ale pokud někomu zrovna bude do sady chybět konvička, kterou máte, bude za ni ochoten dát násobek běžné ceny. Dobu aukce nastavte co nejdelší. Vložte dokonalé fotky ze všech stran, přesné rozměry všeho a podrobný a pravdivý popis. Předměty foťte čisté a na čistém pozadí bez jiných nesouvisejících předmětů. Do popisu zkuste vložit e-mail (zvláštní pro tento účel), aby Vás případný zájemce mohl kontaktovat napřímo. Nabídku vložte i na sbazar nebo jinam, kde se neplatí provize. Cenu za dopravu radši nadsaďte, započítejte i balné a čas strávený balením a posíláním. Na sklo a porcelán si pořiďte velkou roli bublinkové fólie a používejte pevné krabice. Bublinkami nešetřete, zásilky pojistěte.
A hlavní rada – zkuste prodat jen ty poškozené věci, ty cenné si nechte, neprodávejte a začněte sbírat. :-)
Registrovaný uživatel
Nataradza: Děkuji za obsáhlou odpověď. To, co se mi líbí, si ponechám. Což neplatí třeba pro figurální porcelán - v té souvislosti by mne zajímalo, jestli opadá zájem o jeho nakupování s tím jak se změnil vkus lidí (o kterém mám možná zkreslené představy :), podobně jako opadl zájem o sbírání známek?
Registrovaný uživatel
Numismat: Aha, nahrávání obrázků koliduje s citování, takhle to snad půjde. Ještě jsem k tomu dohledal, že by mělo jít o produkci z let 1815-50. Škoda toho poškození...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
peg: diky, zajimave.
nataradza: skvely navod na prodej, ktery by se mel zaramovat. Jenze neni vzdy mozne vse dodrzet. Vyklizim byt po rodicich a rozprodavam pozustalost, do bytu se mi vse nevejde a specha to. Takze porusuji prakticky vsechny uvedene zasady. Nabytek si odvezl starozitnik, uzitkove sklo a porcelan rozdavam, neco jsem odlozil k pozdejsimu zkoumani. Knihy po vetsich mnozstvich davam na aukro od koruny (a vetsinou za korunu "prodam"), fotek delam minimum, na delsi vystavovani nemam cas a trpelivost a nektere typy veci (napr. stare vysivane a hackovane ubrusy apod.) me ani nebavi. Nechci tim stravit zbytek zivota...
Myslim, ze v podobne situaci je mnoho lidi, kteri potrebuji rychle vyklidit byt. Vim i o pripadech, kdy se likvidace pozustalosti resila pristavenim kontejneru na vse. Ja radeji prodam za korunu nebo daruji, i kdyz je s tim vic prace nez vyhodit.
Registrovaný uživatel
numismat: Jsou to jen moje postřehy, ke kterým jsem došel po nemálo přešlapech, kdy jsem třeba prodal krásných šest moserovek za korunu. :-) Ale taky se toho vždy nedržím. Taky jsou věci, co nechci, a tak je klidně pustím za levno, ať má zas radost někdo jiný. Naštěstí mám půdu, tak mě čas tak netlačí.
Pozůstalosti prý ještě v devadesátkách bývaly terno – vyklízeči si nechali zaplatit za vyklizení a vyklizené věci za pěkný balík prodali starožitníkům. Tak tam byla marže i přes 100 %. :-)
Kde ten Váš nábytek ten starožitník nabízí? V žádné nabídce jsem ho neviděl.
peg: Co se týká vývoje zájmu o porcelán a cen, tak můj laický názor je, že obojí dost kleslo. Vyprávěl mi jeden starožitník, že byl v USA nějaký miliardář, co byl posedlý starožitnými dózami na tabák, posílal agenty po světě a vše skupovat, na ceně nezáleželo. Když umřel, jeho dědicové dali všechny dózy na trh. Cena se zhroutila. Někdy tak může cenu ovlivnit jediný člověk. :-) Tipoval bych, že cena se nejvíc a nejdéle udrží u těch nejcennějších věcí.
Jinak ty hrníčky D, E a F na fotce DSC01747 pasují k podšálkům D, F na fotce DSC01757 a E na fotce DSC01758, řekl bych.
Moderátor
nataradza: Nabytek je pravdepodobne ve fazi restaurovani, ale pro me je to uzavrena kapitola. Mam take nejake sklo a porcelan, mozna casem pozadam o radu zde na foru.
Registrovaný uživatel
Na Ebay, když to někdo střílí od eura, tak to vždycky prodá všechno a za víc, než za euro.
Bohužel ČR je malej trh a když se dává něco od koruny, tak je docela velké riziko, že se to i za tu korunu prodá.
Pak je možnost si ještě naládovat cenu poštovného. Na příklad jsem viděl, že někdo prodává něco za korunu a má k tomu poštovné 350,- Kč.
To mi přijde ale blbé vůči kupujícímu, protože každý ví, kolik stojí poštovné.

Pokud se toho člověk chce rychle zbavit a je mu jedno, že na tom třeba i prodělá, tak od koruny je nejlepší možnost. A kolikrát se to ani za tu korunu neprodá. Bohužel jsme malý trh.
Registrovaný uživatel
Jo, malý trh jsme, ale na aukru záleží taky na historii prodejů a kolik lidí si Vás uloží jako oblíbeného prodejce. Zavedené prodejce sleduje hodně lidí, proto i když dají něco od koruny, většinou dosáhnou na celkem slušnou cenu. Ovšem když dá od koruny něco někdo se 4 realizovanými obchody jako tady peg, a to ještě jen na sedm dní, tak to nemusí dopadnout dobře...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak postupovat při prodeji většího množství skla a porcelánu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1