Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » jak prodat sbírku

Vykupminci.cz
Numisargo

jak prodat sbírku

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
můj dotaz bude asi hloupý ale přesto zkusím, získat nějakou radu.
Podědil jsem dost pěknou sbírku mincí, převážně stříbrných, z let 1500-1920
Celkem asi 90 mincí. Jakým způsobem byste mě doporučili mince prodat?
Pokoušet se prodávat jednotlivě na tomto foru, nebo např na Aukru? Nejraději bych prodal celou sbírku pohromadě. Může mě někdo doporučit nějakou firmu, se kterou má dobré zkušenosti ?
Díky za rady
Moderátor
Napište mi na email
milan.heczko@yahoo.com
Registrovaný uživatel
Vsetky moznosti predaja maju nieco do seba. Ked máš predstavu O cene tak ich môžeš ponúknuť aj tu. A keď nemáš predstavu tak sem pár minci vloz A daj si ohodnotit. A uvidiS.
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
skúste odfotiť trebárs 5 kusov na jednu fotku, aby sme mali predstavu a potom sa to dá riešiť, či do aukcie alebo v menšom po kusoch.
Registrovaný uživatel
Buď si to tu nechte veřejně ocenit, nebo to dejte do aukce, kde si to udělá cenu samo dle zájmu sběratelů. Vyvarujte se soukromým nabídkám, vždy vás někdo bude chtít odrbat ...
Registrovaný uživatel
odrbat, fuj..
Moderátor
kacuro napsal
Buď si to tu nechte veřejně ocenit, nebo to dejte do aukce, kde si to udělá cenu samo dle zájmu sběratelů. Vyvarujte se soukromým nabídkám, vždy vás někdo bude chtít odrbat ...


Pane kolego není nic lehčího v případě jakýchkoliv nabídky si cenu ověřit, proto nerozumím vaší poslední větě.... Vždy vás někdo bude chtít odrbat...Myslím, že vašem případě a to vás vnímám jako sečtěleho sběratele takové řeči nejsou na místě...
Registrovaný uživatel
Pane kolego, nemyslel jsem to na nikoho konkrétního, byla to jen dobrá obecná rada, jak nenaletět. Je proto zajímavé, že jste se ozval. Že by potrefená husa ... Sorry, ale sám jste si naběhnul.
Moderátor
kacuro napsal
Pane kolego, nemyslel jsem to na nikoho konkrétního, byla to jen dobrá obecná rada, jak nenaletět. Je proto zajímavé, že jste se ozval. Že by potrefená husa ... Sorry, ale sám jste si naběhnul.


Potrefenou husu nechte husou,pokud to tak vnímáte.. Spíš se jedná o zbytečně nevhodné reakce. Myslím, že každý prumerně inteligentní člověk, si takové věci dokáže zhodnotit a rozhodnout se sám...
Moderátor
Doporucil bych postup jako kacuro, tj. nechat si mince ocenit a pak prodavat jednotlive v aukcich, 90 minci nafotit a prodat neni tolik prace. Pri prodeji vcelku obchodnikovi pocitejte v lepsim pripade tak s 50% realne ceny. Dalsi ev. rady ohledne prodeje poslu mailem (mam v profilu), ale oceneni prenecham kolegum a kupovat mince nebo se primo zapojit do procesu prodeje nechci. Tudiz ani odrbat...
Napiste i barbarovi - cim vice informaci budete mit, tim lepe.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Buď si to tu nechte veřejně ocenit, nebo to dejte do aukce, kde si to udělá cenu samo dle zájmu sběratelů. Vyvarujte se soukromým nabídkám, vždy vás někdo bude chtít odrbat ...


Díky za odpověď. Jak mám rozumět "dejte to do aukce". Nabídnout nějakému obchodu zabývající se numismatikou ? Dát to tady veřejně ocenit bych samozřejmě také rád, ale jak to uskutečnit ? Vložit na forum 90 obrázků se žádostí o ocenění ?
Omlouvám se za neznalost (či spíš nechápavost)
Registrovaný uživatel
Vložte sem foto pár mincí čo myslíte že má vacsiu cenu. Z fotiek bude hneď jasné či to má význam dávať napríklad do veľkej aukcie ( AUREA, atď ) alebo bude stačiť predaj tu alebo na aukre.
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jak napsal kolega Jano, možností je vícero. Buď po nacenění zde v sekci prodej mincí, nebo aukro, kde draží velké množství lidí, nebo nějaké aukční firmě, která si však oproti aukru strhne větší poplatky za zprostředkování prodeje. Tam se vyplatí poslat jen ty lepší kusy.

Můžete to fotit i po více kusech a mince očíslovat, on vám to tu jistě někdo ocení. Pokud tam bude něco ozvláště cenného, budete na to upozorněn a můžete pak tuto minci nafotit detailněji.
Registrovaný uživatel
numis42 napsal
Nabídnout nějakému obchodu zabývající se numismatikou ?.

Nabídnout obchodu je vůbec nejhorší možnost.
Prodávat jednotlivě je vždy výhodnější.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Buď si to tu nechte veřejně ocenit, nebo to dejte do aukce, kde si to udělá cenu samo dle zájmu sběratelů. Vyvarujte se soukromým nabídkám, vždy vás někdo bude chtít odrbat ...


Naprostý souhlas.
Nedávejte na soukromé nabídky. Může se stát, že potkáte solidní zájemce, ale i naopak. Navíc u mnohých mincí se cena odvíjí dle momentální poptávky a nabídky. Nejlepší a nejvýhodnější pro Vás jsou veřejné aukce. Tam máte jistotu, že se mince prodají minimálně za cenu, kterou mají. Naopak někdy mohou překvapit.
Je to nejbezpečnější a nejvýhodnější cesta.
Cena je vždy hodně relativní.

Moje vlastní zkušenost je, že za minci v hodnotě osmi tisíc mi jeden rádoby znalec nabídl patnáct stovek. Evidentně vůbec nevěděl, oč se jedná. Takže jsem se zasmála jeho úsudku a minci prodala jinde.
Můžete si mince klidně nechat i zde ocenit, to je další možnost. Třeba někdo koupí kompletní sbírku mincí i tady. Ale musel by jste vše nafotit.

Je to na Vás.
Registrovaný uživatel
Nejlepsi je sem vlozit nekolik hromadnych fotek a predbezne pourcovat.Pokud tam bude neco zajimaveho, tak urcite o nabidky nouze nebude.Urcie ve vasem pripade naprodavat nic z ruky bez toho, aby to tu bylo verejne zverejneno a oceneno
Registrovaný uživatel
numis42 napsal
Jak mám rozumět "dejte to do aukce". Nabídnout nějakému obchodu zabývající se numismatikou ? Dát to tady veřejně ocenit bych samozřejmě také rád, ale jak to uskutečnit ? Vložit na forum 90 obrázků se žádostí o ocenění ?
Omlouvám se za neznalost (či spíš nechápavost)


Jsou společnosti, které se zabývají aukcemi. Pošlete jim mince, oni si je pak vyfotí a dají do aukce. Když se prodají, pošlou Vám peníze. Nejsem si jistá, jak to mají s provizemi. Každopádně je to téměř bez starostí. Tak to funguje třeba u spol. Aurea Praha. Ale nevím, jak to funguje nyní.

Můžete ale tady využít možnost, jak píše Denary (a já bych to na Vašem místě udělala):
Nejlepsi je sem vlozit nekolik hromadnych fotek a predbezne pourcovat.Pokud tam bude neco zajimaveho, tak urcite o nabidky nouze nebude.

Alespoň budete mít představu, co je to za mince a jakou mají hodnotu, zda vůbec nějakou ;)
Pod pojmem sbírka si dokážu představit cokoliv a vzhledem k tomu, že třeba já sbírám samé šroty........... :lol: :lol:
Tedy skoro samé ... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Díky všem za cenné rady. Nakonec jsem zvolil možnost dát na tento web odkaz na stažení celého souboru. Nezaplácnu tím celé forum a kdo má zájem, může si v klidu na svém počítači sbírku prohlédnout. Odkaz bude aktivní do 19.1.2020
https://www.uschovna.cz/zasilka/TN29VUK79FWI5L7N-DU5/
Registrovaný uživatel
Skus ešte niečo zo strieborných nahrať ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Myslím , že můžete s klidem mince nabídnout na Aukru. Vaše sbírka tam najde asi nejlepší zájemce. Nafocené to už máte , prodával bych je jednotlivě , vyjma snad těch pražských grošů , případně korun RU , kde by se nějaký konvolut dal udělat a myslím , že nakonec dosáhnete na relativně slušnou sumu .Jsou tam , ale spíše výjimečně i mince zajímavější –třeba zlatý solidus Valense , ten se jistě prodá přes deset tisíc korun – viz odkaz na daleko horšího https://aukro.cz/valens-364-378-solidus-od-1-kc-6951100480 , ale jinak je vidět , že sbírka byla tvořena spíše příležitostně a s omezenými zdroji .Nicméně jako celek to prodáte vždy výrazně levněji než jednotlivě .Takže když si s tím dáte tu práci , přeci jenom nějaké zajímavé a v rámci možností i největší peníze které můžete získat získáte .
Registrovaný uživatel
Ty stříbrné nejsou většinou stavu nic moc (u některých bych měla strach, zda jsou pravé), ty zlaté bych dala na Aureu, tam je alespoň budou moci v klidu prohlédnout- pravost a lépe zařadit.
Jen můj názor.
Registrovaný uživatel
Aha, tak ono je tam vyše 80 súborov 😂 :)
Sorry jako 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Je to poměrně různorodé. Nejlépe tedy prodat jednotlivě. O jeden zlaťák bych měl případně taky zájem
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Celé vám to můžeme zpracovat a prodat v aukci /čns Hradec Králové/ dostanete aukční cenu a různí zlatokopové vám z toho nebudou vyzobávat rozinky, aby vám zbylo nankonec bezcenné smetí. Můžete mi napsat, petr1596@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ona už může ČNS brát do aukce věci od nečlenů? Pokud vím tak to bylo možné pouze z pozůstalosti po zemřelém členovi.
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » jak prodat sbírku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1