Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se zbavit nalepky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak se zbavit nalepky?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, koupil jsem si zanamku na ktere je nalepka. Jde se ji nejak zbavit? Např. když bych ji vymachal ve vode?
Dekuji
Registrovaný uživatel
Ve vodě ano, ale nejlepší je ji tam nechat. Určitě nestrhávat, mohlo by pak být vidět skrz...
Registrovaný uživatel
Ale proč ji tam nechavat? Když je tam nalepka tak se snižuje hodnota?
Registrovaný uživatel
Když ji sundáš jakkoli, zůstane tam po ní stopa a známky s nálepkou i se stopou po ní mají stejnou cenu. Čistou známku (resp. **) z ní neuděláš a vykoupáním ji ještě zbavíš lepu, pokud nějaký má. Falzifikátoři jsou schopni takovou stopu po nálepce různě úspěšně zahladit, ale je to pak falzum a při odhalení to hodnotu známky teprve snižuje.
Registrovaný uživatel
Ok. Diky. Znamka je ražena. Jedna se o celkem hodnotnou znamku tak nechci neco zkazit.
Registrovaný uživatel
Pokud je ražená a bez lepu, můžeš nálepku sundat nad parou nebo navlhčením a pak vysušit a vylisovat jako po odlepení z obálky, ale jak říkám, hodnotu bude mít stejnou, jako když ji tam necháš a jenom riskuješ ztenčení papíru nebo díru, čili bych to nechal tak.
Registrovaný uživatel
dej sem fotku obou stran a uvidíme...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Když už jsme u toho "koupání" ... máte někdo praktické zkušenosti s tímo - Sešit na sušení a lisování známek? Kde dnes sehnat piják? :D
Mám taky "pár" nehezky odlepených známek, kterým by koupel asi prospěla, ale to sušení po tom...
_______________
Registrovaný uživatel
Akir napsal
Když už jsme u toho "koupání" ... máte někdo praktické zkušenosti s tímo - Sešit na sušení a lisování známek? Kde dnes sehnat piják? :D
Mám taky "pár" nehezky odlepených známek, kterým by koupel asi prospěla, ale to sušení po tom...


Tak s tímhle zkušenosti nemám, ale naštěstí jsem byl prozřetelný a doma se mi stále válí cca 50 listů A5 pijáků i když postupně odcházejí samozřejmě...
Registrovaný uživatel
Firma Leuchtturm prodává tzv."Desert Magic books"
na sušení známek.
Moderátor
neriesim...preco sa bavit o halierovej znamke? no pijak zohnat je uz problem ba podpultovy tovar :-)!!! viem, ze tento zosit na susenie znamok existuje, zial neviem povedat podla skusenosti... najlepsie je asi nad parou ako kupel...
_______________
Moderátor
babygulka napsal
viem, ze tento zosit na susenie znamok existuje, zial neviem povedat podla skusenosti... najlepsie je asi nad parou ako kupel...

tož, že bych je po jedné napařoval... to ne! hodím je do vody najednou a něco vyplave :-)
Prodává se spoustu věcí ("Desert Magic books") ale zda jsou použitelné a užitečné nebo je to jen vyhození peněz?
_______________
Moderátor
Nemám s tým skúsenosti, ale na sušenie známok používam klasicky kancelársky papier (ten 80gr). Zaťažím cca 20 kg na 24 hodín, a zatiaľ som nezničil ani jednu známku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
A nebo papírové ručníky.
Moderátor
turtleoverhead napsal
A nebo papírové ručníky.

jo to by šlo, vysušit a pak zatížit mazi kanc. papíry a nechat doschnout.
A co voda? Studená? Teplá? Nějaké "speciální" přísady?
_______________
Moderátor
Mne sa osvedčila vlažná voda.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Horká, ale ne vařící. Ty papírové ručníky jsem začal používat taky.
Moderátor
svojim casom som pouzival to co smith - dal do misky s vlaznou cize letnou vodou, pockal, vybral znamky s pinzetou, polozil na pijavi papier, zatazil som knizkami na noc a na druhy den boli znamky OK!, ktore mam doteraz v zbierke...
_______________
Registrovaný uživatel
Na mokré známky raději pinzetu nepoužívám, ale beru je prostě lehce prsty - je to šetrnější.
Moderátor
prsty nie!!! pinzetka ano, dufam ze nie tu co sa pouziva v komzmetike :-)
_______________
Moderátor
Tady bych se zastal odedka. Na mokré známky bych pinzetu nebral, jenom prsty. S pinzetou se ti lehce stane, že najednou je v ní díra, ani nevíš, jak se to stalo. A nebo kromě díry se najednou známka roztrhne, hlavně pokud ještě drží třeba na výstřižku.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
A nebo kromě díry se najednou známka roztrhne, hlavně pokud ještě drží třeba na výstřižku.


To je právě ono... některé známky mají hodně houževnaté lepidlo a z výstřižků opravdu nejdou. Ty pak opatrně sesmekávám prstem... když je známka zcela odlepená tak ji lovím pinzetou...

Mimochodem, jak řešíte známky se samolepicím lepidlem? Jsem teď takový problém řešil, naštěstí byla na papíru takové konzistence, že šla odlepit a umýt od lepidla, ale to asi vždycky nejde...
Moderátor
Jak poslouchám, tak dávate přednost "obyčejné" vodě. Žádná "chemie"...
_______________
Moderátor
klasicka voda... podla toho aka je znamka z daneho obdobia...
_______________
Registrovaný uživatel
Yrjo napsal
Mimochodem, jak řešíte známky se samolepicím lepidlem? Jsem teď takový problém řešil, naštěstí byla na papíru takové konzistence, že šla odlepit a umýt od lepidla, ale to asi vždycky nejde...


Tento problém jsem vyřešil jednoduše,
nesbírám je.
:D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se zbavit nalepky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1