Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se zbavit nalepky?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak se zbavit nalepky?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
je fakt,že ten prolis funguje jako výstuha
Registrovaný uživatel
A i kdyby se zkroutila, narovná se v albu nebo v knize po vysušení ;) Jinak díky za foto, pořád jsem přemýšlel, co přesně si pod reliéfovou známkou představit. No jo, v ČSR I na tohle nenarazím :)
Registrovaný uživatel
Já jsem při lisování známek dával známky mezi papírové kuchyňské utěrky a zatížil nějakou lehčí knížkou. Papír ze kterého jsou je hodně savý a je i poměrně hrubý resp. dost tlustý a měkký. Známky se vylisovaly hezky a myslím si, že by tenhle papír vydržely i známky s reliéfem, ale nezkoušel jsem to, něměl jsem zatím na čem to vyzkoušet.
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Axxxxis napsal
Já jsem při lisování známek dával známky mezi papírové kuchyňské utěrky a zatížil nějakou lehčí knížkou. Papír ze kterého jsou je hodně savý a je i poměrně hrubý resp. dost tlustý a měkký. Známky se vylisovaly hezky a myslím si, že by tenhle papír vydržely i známky s reliéfem, ale nezkoušel jsem to, něměl jsem zatím na čem to vyzkoušet.

taky tak....no vlastně hajzlák,ale to je stejný matroš :)
Registrovaný uživatel
Já používám na sušení značkový "sušící" sešit Lindner a jsem spokojený. Je to několikastránkový sešit tlustých pijáků v kroužkové vazbě. Jak jsem ale už psal, s reliéfovými známkami nemám zkušenost.
Registrovaný uživatel
já bych doporučil spoluzačátečníkům při odlepování známek metodou přiložení pijáku (savého papíru), vyvarovat se klasického růžového pijáku, protože trochu pouští barvu :(
Registrovaný uživatel
Je nějaká šance sundat ze známky kousek rzi - nevím kde se to na nich bere, ale některé starší to mívají. Mám to na jedné a chtělo by to očistit.
Budu rád za radu.
Registrovaný uživatel
pass napsal
Je nějaká šance sundat ze známky kousek rzi - nevím kde se to na nich bere, ale některé starší to mívají. Mám to na jedné a chtělo by to očistit.
Budu rád za radu.


Hovorí sa tomu "známková hrdza" ale je to v skutočnosti pleseň/huba.
Záleží od známky. Aká farba je na nej použitá. Je to risk. Veľa aj skúsených zberateľov si takto zničilo známky.
Registrovaný uživatel
na plíseň je lamisil, ale zde to asi bude špatným skladováním
děkuji za info a hezký večer
Registrovaný uživatel
Předně bych zkusil koupel v čisté vodě.

Další možností je bělit pár hodin v zhruba tříprocentním peroxidu vodíku a pak propláchnout čistou vodou. Bělení peroxidem ale prý malinko poškozuje papír. Aby vybělení nebylo tak zjevné, někdo nakonec obarvuje papír na vhodný odstín – to bych tedy nedělal.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Jak se zbavit nalepky?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1