Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď,
známka je na neporušené obálce, nevíte kde by jsem ji mohla nabídnou i když je hodnota ,,nulová'' nebo mizivá?
Registrovaný uživatel
PetraHuserkova napsal
Děkuji za odpověď,
známka je na neporušené obálce, nevíte kde by jsem ji mohla nabídnou i když je hodnota ,,nulová'' nebo mizivá?


Bohužel to je téměř neprodejná věc a nemá cenu, abyste tomu věnovala zbytečně svůj čas. Pokud máte ve svém okolí některého začínajícího filatelistu, věnujte mu jí. Alespoň někomu uděláte radost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nebo ji prostě uschovejte a nechte pro další generace. Víte stává se i taková věc, že dva sběratelé můžou mít zájem o jeden předmět který nemá valnou hodnotu ale pro jejich sbírku je přínosem a tak se mohou na aukci o něj přehazovat.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Akir napsal
No jo, ale když zeptat se a čekat až to za tebe udělá někdo jiný je tak jednoduché...

taky bych se rád zeptal jméno Jindra je ve filatelii dosti známé patříte k panu Jindrovi z Prostějova / bohužel již delší dobu není mezi námi / byl také známým
sběratelem Rakouska nebo to je jen shoda jmen? díky Jirka
Registrovaný uživatel
Vím, ze je zde již několik odkazu, jak si ocenit sbírku svépomocí, ale i přesto bych mela prosbicku, zs anekdota nevíte orientační cenu obálky od dopisu psaného prezidentů Masarykovi.
Předem dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak tedy zkouším ocenit ;) Prosím o opravu jestli se pletu ! Děkuji

Jde o tuzemský doporučený dopis z TO (Vb). Cena za výcenásobnou franktůru známek pof.173 je 10Kč a cena za doporučené psaní v (V)TO je 20Kč.
Tedy vyšlo mi 30Kč. Další přihlédnutí ke ztrátě ceny vidím, že dopis je zmuchlaný uprostřed přehnutý a levý dolní roh natržený.
Kladné přihlednutí, že byl dopis zaslán Masarykovi.
_______________
P.
Moderátor
Při určení filatelistické ceny takovéto celistvosti, je adresa podružná. Jiná situace je u předznámkových dopisů a i ty by musely mět joo' echt adresáta. Je to spíše zajímavost dokumentující dobu. Stav této celistvosti je žalostný.
Registrovaný uživatel
Vidím to stejně. Je to zajímavé pro někoho kdo sbírá filatelii okolo Masaryka a myslím, že vzacnější by bylo napsáno jeho rukou nežli pro něj adresované.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsem začínající sběratel a do rukou se mi dostala tato známka. Zkoušel jsem přemětovat její okraje, ale stejně si nejsem jistý ( vodorovné okraje mají 3,9mm a ne předepsaných 4,3mm, svislé okraje sedí ). Také vím že i znalecká značka se dá padělat, proto bych se rád zeptal, jestli by jste mi nedokázali říci svůj odborný názor na pravost této známky . Velice děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prečo 4,3 mm?! Pri strihaných známkach okraj má byť minimálne 2,2 mm. Polovica medzier medzi známkami predsa.

P.S.: Poprosím zmenšiť svoju ikonku na 65x65 rozmer, takto rozhadzuje stránku. Ďakujem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pardon nepřesně jsem se vyjádřil, jdo o součet šíře okrajů. Čerpal jsem s tohoto článku, strana 4 , poslední odstavec. Autor zde uvádí min šíři 4,3mm .

http://www.frantisekbenes.cz/wp-content/uploads/2014/07/barva-znamky-15-haleru-hradcany2.pdf

Myslíte tedy , že je známka falešná?
Moderátor
Podľa mňa je známka v poriadku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
známka podľa strihov, vyzerá, že je v poriadku, ale na Hradčany sú tu iný machri.
_______________
Registrovaný uživatel
zbysek-podla fotky v poriadku ale vylučit falzum asi len naživo.
_______________
Registrovaný uživatel
Velice vám děkuji za rady a zhodnocení :-) Naprostou jistotu sice nemám, ale věřím už na 95%, že je známka pravá . Ještě jednou díky moc všem .
Moderátor
Naprostá jistota je jen u prostřední známky z devítibloku.
Moderátor
Tak u této jsou okraje dostatečně široké na to, aby mohla být považována za pravou.
Registrovaný uživatel
Prosim vás sou to prave Hradčany

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jasně, známky v cenách max. korun falešné nebývají.
Registrovaný uživatel
Aha takže jenom ty rarity tak děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
Dobrý den chtěl bych se poradit o pravosti známky balíčky do vlasti.
Pro ilustraci šíře okraju přikládám ještě druhou známku. Existuje nějaký jednoduchý a zaručený způsob jak rozpoznat falsum? Děkuji velice. S pozdravem Z.J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
táta mi daroval sbírku známek. je to kompletní série československá od 1914 do 1989, aršíky, puvodí tiskové listy a podobne. Podle odhadu tisíce, možná nekolik desítek tisíc známek...
Nejsem si jistý co s tím udelat. méžná prodat někomu?

Poradíte?
Registrovaný uživatel
Ahoj,

Předně Českoslovenko je datováno od roku 1918 tedy předchozí známky budou rakouskouherské. Otázka první je jestli chceš peníze nebo si sbírku ponechat ?. Další věc v jakém stavu sbírka je tzn známky čisté či ražené ? Je sbírka opravdu kompletní ? Co já vím tak známek Československa je na trhu opravdu hodně. Smysl by to mělo pokud by sbírka byla opravdu kompletní a vše čisté nepoužité známky.
_______________
P.
Moderátor
Taky jsem znal jednoho co tvrdil, že jeho otec má kompletní Československo, nu nevěřili jsme, a když jsme se ho zeptali (toho otce), rozesmál se a pravil, že tomu (synek) nerozumí. :D
Registrovaný uživatel
ahoj Rosto a nebylo by lepší aby jsi si opatřil katalog a zkusil pokračovat tam kde táta přestal? Určitě by se mu to líbilo a pak ti určitě nějaký filatelista a ne obchodník poradí jak dál Jirka z Moravy pokud by jsi to měl blízko Velkého Meziříčí můžeš se stavit

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1