Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pavel_III napsal
Ovšem kdyby to nebylo odlepené a zůstalo to na dopise, bylo by to o dost lepší.


Toto vypadá ako výstrižok.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Výstřižek to nezachrání.
Moderátor
Pro info - bylo smazáno téma, které do tohoto vlákna nepatřilo a většina příspěvků v něm porušovala pravidla tohoto fóra.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl jsem Vás poprosit o ocenění těchto dvou známek.
U toho Masaryka, na fotce to není vidět, je také ze zadu stopa po nálepce.

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dávam ukážku dopisov a pril. pečiatok.Dopis zaslaný z US zóny Rakúsko r.1948 ,potom dopis protektorát Čechy a Morava ,tiež príležitostné pečiatky. Vie niekto ,povedať,či sú bežné,poprípade,približnú cenu Za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Raspenava - tam taťka prohlásil: "Ježiš Maria, co tady?!" Jsme tam asi tak 2-3 hodiny čekali na vlak.
Registrovaný uživatel
Dobrý den , měla bych zájem o ocenění několik alb známek, bylo by možné se s někým domluvit ? Arnojohana@email.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den chtěl bych požádat o ocenění těchto známek , předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Halierove polozky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
luigi napsal
Dobrý den chtěl bych požádat o ocenění těchto známek , předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


viz odpoved uživatele smith, hodnota nostalgická (třeba jako památka)
Registrovaný uživatel
I tak děkuji za ocenění.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, při přestavbě chaty jsem našel nějaké staré známky, mohl by mi někdo poradit zda mají nějakou hodnotu? Ty nejvíce zajímavé (podle mě teda XD ) viz foto
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

jinak toho jsou dvě neroztříděný igelitový tašky. Drtivá většina československo, protektorát, meziválečné a WWII německo, ČSSR.
Registrovaný uživatel
Tak už se mi většinu podařilo dohledat. U toho Munchen - riem 1936 nesedí přetisk, bojim se že to bude falzum.
Neznáte někdo prosím odborníka na německé známky v Praze a okolí? Potřeboval bych vědět jestli existovala u těchhle přetisků taková chyba. :-/ na internetu se mi nepodařilo dohledat jedinej další případ.

Jinak furt nevim odhadovanou cenu těch aršíků Moskevského a bratislavského vydání vydání. Nepodařilo se mi dohledat samostatnej prodej. Vždy jen kompletní série. :( Každopádně ale má smysl je dát ocenit.
Registrovaný uživatel
Koukám že ty odkazy už nefungují, i když na servru jsou stále. :(
Kdyžtak je to celé v albu na: https://www.rajce.net/a17118394
Registrovaný uživatel
Nechcem vás sklamať, ale sú to úplne bežné známky, vo väčšine s nízkou hodnotou, v súčasnej dobe ťažko predajné. / hlavne to razítkované ČSR 2/ A pozor, z moskovského vydania nemáte aršíky, ale tlačové listy. Vyzerajú však zle skladované, ušpinené a vážne poškodené. Jediné, čo by mohlo mať zmysel dať oceniť, sú známky Deutsche Reich. Nechcem byť zlým prorokom, ale šanca na cennejšie priesvitky je stále nízka. Preto pozor, aby ste sa nedostali do situácie, že ohodnotenie vás výjde na 500 kč a cena všetkých bude 600 kč. Táto situácia je veľmi pravdepodobná ! Ak to chcete predať, tak to ponúknite niekde na burze od 1 kč. Uvidíte, akú cenu vám vygeneruje záujem trhu. Ak sa vám to nechce fotiť, platiť poplatky, tak to ponúknite zberateľom vo svojom okolí. Keď vám niekto dá 500 kč, tak ho kľudne pozvite ešte aj na kafé.
Moderátor
JakubP: Jaka chyba je na tom pretisku Munchen?
Registrovaný uživatel
@numismat
oproti těm co se mi podařilo dohledat je ten přetisk posunutý o pár milimetrů nahoru.
když se podívám třeba na https://www.linns.com/images/default-source/news/1936-brown-ribbon-overprinted-stamp.tmb-slide-1900.jpg?sfvrsn=816c13bc_0
tak ta perforace spodní strany známky prochází jakoby středem dubového listu a rok 1937 je vycentrovaný do těla koně.

Kdežto ta co mám já https://frunndor.rajce.idnes.cz/Znamky/1474237924
tak perforace prochází spodním okrajem listu a na koně je vycentrováno "MUNCHEN"

@kosican Hele, díky za radu, obzvlášť za to co jediné tu scháním - odborníka na německé známky kvůli tomu munich-riem. ;)
Jinak,vy píšete že " A pozor, z moskovského vydania nemáte aršíky, ale tlačové listy"
Ovšem, z moskevského vydání mám arch zeleného 50h s lepem, z čeho mám "tlačové listy" jestli se to tak jmenuje správně (díky) tak to je bratislavské vydání. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) JakubP v 12. 1. 2021, 2:20. »
Registrovaný uživatel
pre JakubP : aj to zelené, 50 hal čo máte z moskovského vydania je tlačový list. Pojem arch, ktorý ste použili nemá nič spoločné s aršíkom.

A k tomu Munich-Riem - ide o príležitostné razítko na aršíku, teda dôkaz o nepoštovnom použití. Nemecký katalóg Michel tento aršík vedie pod číslom 649, a aršík razítkovaný, ale poštovo použitý, oceňuje na hodnotu 130ME / Michel euro/. Jedno ME má hodnotu okolo 1/3 Eura, takže cena podľa katalógu je 43 Euro. Neviem, či existuje oficiálne hodnotenie príležitostných razítok na známkach z toho obdobia, ale v tom období bolo úplne bežné, že sa čisté známky a aj aršíky razítkovali pri nejakom výročí, alebo nejakej udalosti príležitostnými razítkami. Časť z nich mohla byť aj poštovne použitá, ale to by ten aršík, alebo známka museli byť nalepené na nejakej celistvosti / obálka, pohľadnica, časť balíka a podobne/. To, čo máte vy, je teda pôvodný kvalitný aršík v cene 80 až 190ME /podľa toho, či na zadnej strane je pôvodný, neporušený lep, ale je tam nálepka, stopa po nej, alebo ináč poškodený lep/, následne z môjho pohľadu zberateľa zničený nepoštovým razítkom. Iný názor môžu mať zberatelia príležitostných razítok, ale pochybujem, že by vám za ten aršík niekto, kto sa v tom vyzná, vyplatil katalógovú cenu, platnú pre poštové použitie toho aršíka.
Registrovaný uživatel
pre bližšie vysvetlenie to razítko Munich - Riem pochádza z dostihových pretekov o hnedú stužku Nemecka, a preteky sa konali na dostihovej dráhe Riem v Mníchove.
Registrovaný uživatel
Dobrý den poradí mi někdo kolik to může stát a jestli to ma cenu nabídnout děkuji za radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Standa999 napsal
Dobrý den poradí mi někdo kolik to může stát a jestli to ma cenu nabídnout děkuji za radu

Všechny poškozené vyhoď a uvidíš co ti zbyde ;)
Registrovaný uživatel
Dobry den, mohla bych poprosit o odborný názor? Koukala jsem na on-line katalog a z 99% bezcenné , ale vůbec tomu nerozumim tak kdyby byl někdo tak hodný a potvrdil, předem moc děkuji. Lucie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1% je tedy cenne - z 54 znamek je to 0,5 znamky. Polovina ktere znamky je ta cenna?
Registrovaný uživatel
Myslela jsem , ze možná ty první tři
Registrovaný uživatel
Pro Luciet30:
Pokud jsou ty první tři dvoupásky bezvadné (což takhle z fotky nedokážu říct), tak to má cenu kolem 50,- Kč. V opačném případě se cena blíží nule. Jestli se tomu dá říct "cenné", to netuším.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 > »

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1