Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dubak821 napsal
Ahoj viete mi pomoct ze ci je cenna alebo nie

Leda by to byl papír bp tak max 50,- jinak haléře.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých Zberateľov chcel by som sa spýtať majú tieto známky nejakú cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný den. Může mi prosím někdo pomoci s oceněním těchto známek. Děkuje

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Overené asi nie sú (nevidím, žiadnu značku znalca). A z takej šikmej fotky ťažko posudzovať pravoť pretlače. Najlepšie kolmo fotiť, ešte lepšie scanovať.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Prosím o pomoc/doplnění více informací o této celistvosti a dopisnice pravděpodobně z pevnosti Přemysl.
Nebyl jsem schopen nikde najít nálepky na zadní straně
Za jakékoliv informace moc děkuji a přeji pěkný den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pevnost Przemysl bola obklučena a pošta z pevnosti bola možna len letecky alebo balonom.Tie tvoje nemaju prvky ani jednej z nich.Aky je datum odoslania ?
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Pevnost Przemysl bola obklučena a pošta z pevnosti bola možna len letecky alebo balonom.Tie tvoje nemaju prvky ani jednej z nich.Aky je datum odoslania ?


Na razítku je číslo
11. II. 16
Děkuji pěkně za informace
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Pevnost Przemysl bola obklučena a pošta z pevnosti bola možna len letecky alebo balonom.Tie tvoje nemaju prvky ani jednej z nich.Aky je datum odoslania ?


První datum je na dopisnici
Druhý datum na obálce je
19 IX 14 - VII
Registrovaný uživatel
Dopisnice je adresována Zeměbraneckému pěšímu pluku (LIR) č. 31 na Ruskou frontu. Jeho dislokace v létech 1914 -18 je uvedena např. zde:
https://velkavalka.info/wiki/doku.php?id=bojova_cesta_lir_31

Je cerstva napsal
m1234 napsal
Pevnost Przemysl bola obklučena a pošta z pevnosti bola možna len letecky alebo balonom.Tie tvoje nemaju prvky ani jednej z nich.Aky je datum odoslania ?


Na razítku je číslo
11. II. 16
Děkuji pěkně za informace
Registrovaný uživatel
Existuje možnost nechat si ocenit známky a získat názor zkušeného filatelisty tak, že bych k němu se sbírkou přijel?
Klidně bych mu jeho čas zaplatil....
Takto po netu se mi to moc nezdá (nic ve zlém).
Já třeba nechápu, jak se určuje stáří známek, když na známce není žádný rok natištěn...Na mnoha starých známkách které mám, není žádné datum, rok,...
Moderátor
bird22 napsal
Já třeba nechápu, jak se určuje stáří známek, když na známce není žádný rok natištěn...Na mnoha starých známkách které mám, není žádné datum, rok,...


Na to sú katalógy, kde sú uvedené jednotlivé známky v poradí ich vydania podľa rokov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
A drtivá většina známek byla vydána úředně - čili existuje nějaká vyhláška, že tyto a tyto známky se dávají do oběhu. Pravda, ne vždy se zachovaly, ale tak je jasné, že "známky byly používány už..." a tím je dané, že není o 50 let mladší. A jestli je, je to buď novotisk nebo padělek.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, koupil jsem čisté známky Belgie Mi 1 a 2, ale nedokáži určit, jestli je to první vydání 1849 nebo dotisky 1866, případně nějaký padělek. Papír je porézní, vypadá hodně starý, není ale silný a přitom na ohyb poměrně tuhý. Nemám nic na srovnání. Umíte mi s tím pomoci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen bych doplnil, že mám pak až Leopolda Mi. 3 a 4 a ten papír je o něco měkčí. Jsou ale prošlé poštou.
Registrovaný uživatel
dobrý deb tak jsem zase zahtil PC taže znova jak jsem starej tak jsem bl.... je tato ukázka ZIP ? a co je to MAIL u známek USA? předem děkuji za odpověď Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Toto není ZIP, ten vypadá jinak.
Registrovaný uživatel
Dobrý den mají tyto známky nějakou hodnotu děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hodnotu majú takú nízku, že spadajú pod definíciu bezcenné.
Registrovaný uživatel
matematik by to definoval slovy : limita blizici se nule
Registrovaný uživatel
kosican napsal
hodnotu majú takú nízku, že spadajú pod definíciu bezcenné.


Ne, to tak není ... protože základní pravidlo každého obchodníka je: Každá věc má takovou cenu, za jakou tu věc dokážu prodat.
Tedy, kdž majitel tšěch známek, dokáže jeho známky prodat kus za 100 US$, tak prostě ta každá známka má cenu 100 US$. Můžete si o tom mysley co chcete, ale je to tak a nic s tím nenaděláte.
Pro někoho ta známka má cenu 100 US$, pro jiného žádnou. To samé máte s každou věcí. Lahev studený vody má v horách ve Skandinávii mizivou cenu, ale na Sahaře má cenu zlata.
A ještě pravidlo č.2: Každá věc má svého kupce. :)
« Poslední úpravu provedl(a) bbcuk v 28. 12. 2022, 19:05. »
Registrovaný uživatel
bbcuk napsal
kosican napsal
hodnotu majú takú nízku, že spadajú pod definíciu bezcenné.


1. Každá věc má takovou cenu, za jakou tu věc dokážu prodat.
2. Každá věc má svého kupce. :)

Bod 1. nie je v rozpore s tým, čo napísal kosican ... :?
Bod 2. podobne, ako bod1. :?
Moderátor
Porovnáváte rozdílné pojmy . hodnota a cena.
Vyobrazené známky možná nějaký génius prodá za vysokou cenu. Nikdy ale nebudou mít velkou hodnotu.
Registrovaný uživatel
bbcuk napsal
kosican napsal
hodnotu majú takú nízku, že spadajú pod definíciu bezcenné.


Ne, to tak není ...
Tedy, kdž majitel tšěch známek, dokáže jeho známky prodat kus za 100 US$, tak prostě ta každá známka má cenu 100 US$. Můžete si o tom mysley co chcete, ale je to tak a nic s tím nenaděláte.


Jen ze zvědavosti, když tu někdo bude chtít znát reálnou prodejní cenu, tak vy preferujete hodnotu nezmiňovat, ale radši tazatele potěšit rozepisováním se, jak každá věc má svého kupce a jestli za ni někdo dá miliardu, tak to má cenu miliardy? Z takové obecné odpovědi by šla udělat automatická naskakující na všechny dotazy ohledně ceny, ale obávám se, že ač vypadá, že by měla každého potěšit, tak tazatelé by z ní nadšení nebyli a šli by se zeptat jinam :-)
Registrovaný uživatel
v dnešní době, kdy umělci prodávají své exkrementy, nebo muzea kupují prázdné rámy obrazu za horentní ceny je možné vše.
ale v rámci fór, tedy zejména v rámci diskuzních fór pohybujících se blíže k úrovni vědeckého bádání, by mělo být standard poskytovat tazatelům zejména obecně platnou odpověď.
já osobně bych na dotaz ke skupině Masaryků a dalších uvedl že
a/ katalogová hodnota známek bude "pravděpodobně" pod jedno euro za kus
b/ z fotky nelze posoudit další skutečnosti ovlivňující faktor hodnoty
b/ prodejní hodnota v případě nabídnuti celku na Aukru bude pravděpodobně nula, protože se zohlední i režie, tedy poštovné a opravdu pravděpodobně tedy o tyto známky nikdo neprojeví zájem
c/ ještě bych tazateli doporučil, aby známky nevyhazoval, ale zkusil sám sbírat, protože z mého pohledu každý nový sběratel mě osobně zvyšuje hodnotu mých vlastních známek.
třeba jen o promile, ale Zvyšuje!!!
Registrovaný uživatel
Najviac svetla do problematiky vniesol moderátor dejvy, ktorý stručne a jasne napísal, že Porovnáváte rozdílné pojmy- hodnota a cena. Pokryl tým teoretickú, aj praktickú rovinu problematiky.

Obávam sa však, že väčšina diskutujúcich jeho príspevok buď nechápe, alebo mu neprikladá zásadný význam.

Samotná reakcia bbcuk-a na môj príspevok by sa sem hodila, keby sme sa bavili o cene, ale ja som sa vyjadroval k hodnote. Na hodnotu sa pýtal aj Martinnumis. Ja vo svojej odpovedi na otázku Martinnumis-a vôbec nespochybňujem bbcuk-om uvádzané pravidlá, že každá věc má takovou cenu, za jakou tu věc dokážu prodat a každá věc má svého kupce. Ani som sa ich nedotkol. Celá podstata bbcuk-om uvádzaných pravidiel spočíva v tom, je že sa týkajú len ceny a nie hodnoty a sú plne a široko platné len teoreticky. Pokiaľ si však za všeobecný pojem "vec" dosadíte už reálnu vec, napríklad bežné poštové známky, tak výsledok vášho konečného uvažovania by mal byť už tiež veľmi konkrétny. A v tomto prípade Martinnumis poskytol presné foto konkrétnych poštových známok.

Pravidlá však majú aj svoje excesy. Aj bbcuk-om uvádzané pravidlá o cenách. Takže nie je teoreticky vylúčené, že by sa našiel niekto, kto by si tento súbor známok ocenil na 100, alebo aj viac USD a dokonca by bol ochotný túto sumu aj zaplatiť. Praktickým problémom však je nájsť takého ochotného človeka, neurobiť pritom podvod, alebo nezneužiť jeho nepriaznivú situáciu. Ani to by však v konečnom dôsledku nemalo žiadny význam pre zmenu hodnoty toho ponúkaného celku známok. Jeho skutočná hodnota by ostala nezmenená, aj keby sa takýchto obchodov podarili stovky, no mohlo by to teoreticky určitým spôsobom rozhýbať ceny týchto známok.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 32 33 34 35 36 37 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Jak si ocenit sbírku poštovních známek svépomocí?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1