Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak vkládat dotaz - diskuze

Vykupminci.cz
Numisargo

Jak vkládat dotaz - diskuze

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak už raději nic nevkládám,vetšinou na co přijdu tak je jen veteš
dekuji všem za váš čas:-)
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
V tom případě by mezi podtématy ve starožitnostech mohlo být jako první podtéma: STAROŽITNOSTI MLADŠÍ NEŽ 100 LET a pak už by následovala další podtémata.

Připadáš mi jak malé naivní dítě. To jsi si ještě nevšiml že 90 procent tazatelů nechápe že tu jsou podtémata, prdnou svůj dotaz kamkoli, nejlépe do známek nebo mincí? Založil jsem zhruba před rokem podtémata na medaile, početňáky a žetony. Nic v nich nepřibylo protože každý moula si založí své nové téma.
Zrovna tak v numismatice můžeš stokrát napsat nezakládejte nová témata s přiblblým názvem a stejně to každý druhý udělá. Jediné řešení jsou jednoduchá, jasná pravidla a důsledné dbaní na jejich dodržování.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Serge Nubret napsal
V tom případě by mezi podtématy ve starožitnostech mohlo být jako první podtéma: STAROŽITNOSTI MLADŠÍ NEŽ 100 LET a pak už by následovala další podtémata.

Jediné řešení jsou jednoduchá, jasná pravidla a důsledné dbaní na jejich dodržování.

Pakliže jsi přesvědčen, že nebudou respektovat jednoduché rozdělení do podtémat, proč by měli respektovat tvá "jednoduchá, jasná pravidla"? :roll:
Rozdělení do podtémat je přece také velmi jasné a jednoduché a v mnoha jiných kategoriích běžně funguje.
Pokud tě však baví denně mazat desítky témat, prosím.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Juju chapu,chapu ;)
Registrovaný uživatel
Když vidím vaše debaty tak chápu:-)
Registrovaný uživatel
tomi napsal
starožitnosť - rozdelim slovo na stare zitie - cize pre mna vsetko starsie ako ja
podla svk zakonov aj veci do druhej svetovej
ale suhlasim , podmienka tu na sberateli by mohla byt 100 rokov.
ale ... ak neviem ci je to stare 100 rokov?

Když to nevím tak to pochopitelně ponechám.
Mám na mysli především věci které jsou do očí bijící.
Registrovaný uživatel
super, my sa chapeme, ale ponovembrovy asi nie, pre nich bude vsetko starozitnost a biznis
Moderátor
Dal bych mimo Starozitnosti sekci Retro, kde by byly veci po 2. svetove, ze to spousta lidi nebude respektovat nebo nebude schopna odhadnout to je jasne, ale od toho je moderator, aby to pak uklidil :)
Registrovaný uživatel
Serge Nubret napsal
tomi napsal
http://cs.wikipedia.org/wiki/Staro%C5%BEitnost

Nebo na základě tohoto odkazu by první podtéma mohlo být: PŘEDMĚTY VYROBENÉ PO 2. SVĚTOVÉ VÁLCE.

tenzor napsal
Dal bych mimo Starozitnosti sekci Retro, kde by byly veci po 2. svetove, ze to spousta lidi nebude respektovat nebo nebude schopna odhadnout to je jasne, ale od toho je moderator, aby to pak uklidil :)

Anebo i tak. V podstatě je to totéž, co jsem navrhoval výše, jen jinak pojmenované a s jiným umístěním.
A zase by díky tomu ubylo sólo příspěvků (témat).
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Zrovna tak v numismatice můžeš stokrát napsat nezakládejte nová témata s přiblblým názvem a stejně to každý druhý udělá.

Každý druhý je mnohem lepší než každý. A pokud zvolíš cestu pouhého mazání, pak to stále bude každý. :roll:
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Moderátor
Serge Nubret napsal
Anebo i tak. V podstatě je to totéž, co jsem navrhoval výše, jen jinak pojmenované a s jiným umístěním.
A zase by díky tomu ubylo sólo příspěvků (témat).

Máš pravdu, teď to vypadá že jsem si ten nápad přivlastnil.. to jsem nechtěl, sorry :)
Myslím že je lepší to mít mimo Starožitnosti, protože například hra "vlk a vajíčka" nebo budík ze 70. let nebo céčka se dají zařadit do kategorie retro, ale starožitnosti to rozhodně nejsou 8)
Registrovaný uživatel
Díky výše uvedeným řešením by valná část nových témat skončila v sekci retro nebo v podtématech (důležitých t.) ve starožitnostech. I když ne všechny, byl by to oproti současnému stavu posun kupředu.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Já tu vidím stejně jako vy spousty krámů bez jakékoli relevantní hodnoty, ale to, že napíšete šmahem, že např věci z 50.-60. let nejsou starožitné, s tím nemohu souhlasit!
Svět i život se velmi zrychlil, asi jste si nevšlml. Věci z období Bruselu, tedy od r.1958, jsou velmi žádané, v anticích se zcela běžně prodávají za ceny mnohdy vyšší než např bieder. /Sýpka, eAntik, atd atp/

Když už jsme u 60.let - byly tedy v té době - dle vašeho rozdělování - všechny secesní předměty jen staré krámy??? Asi ne, že? :-)
Moderátor
Vzpomínaná hra "vlk a vajíčka" je také dost žádaná a prodává se už za čtyřmístné částky, což je vzhledem k tomu, že jde o srandičku vyráběnou ve velkém množství, skoro úsměvné, přesto to není důvod k tomu, aby se to počítalo mezi starožitnosti. S takovou logikou by byla starožitnost za chvíli i Nokia 3310 a to slovo by ztratilo svůj smysl.
Registrovaný uživatel
Nebavím se o ruské digihře, i když, jak vidíte, má pro spousty sběratelů cenu. A toto je Sběratel.com, pokud se nemýlím.



Ptám se znova - v 60.letech byly podle vás všechny secesní předměty jen staré krámy?
Moderátor
Jinak nezastírám, že můj subjektivní názor je možná deformován tím, že se zajímám ze sběratelského hlediska hlavně o věci staré stovky nebo i tisíce let a cokoli mladší 100 let je pro mne opravdu moderna :)
Nicméně těch 100 let jsem si nevymyslel.
Například:
"Jak poznat starožitnost? Je nějaký časový horizont, od kterého se dá předmět
označit za starožitnost? Za starožitnost byl považován předmět vyrobený před rokem
1830, avšak postupem času se názory změnily a byl přijat obecný postoj, že starožitností
je vše, co je starší než 100 let. Pro mnohé odborníky je v tomto ohledu přelomový rok
1930.
František Drozen ve své publikaci Oceňování majetku – úvod do starožitností se
taktéž zabývá otázkou, co je starožitnost. Také zmiňuje, že nejobvyklejší odpovědí
zpravidla je, že starožitnost je věc starší 100 let, avšak uvádí, že názory sběratelů
se liší.
Zdůrazňuje i názor, který se přiklání k hraničnímu roku 1930 jako roku doznívající
secece."
Zdroj: Mgr. Eva Smržová, Starožitnictví a starožitnosti
Moderátor
cap napsal
Nebavím se o ruské digihře, i když, jak vidíte, má pro spousty sběratelů cenu. A toto je Sběratel.com, pokud se nemýlím.



Ptám se znova - v 60.letech byly podle vás všechny secesní předměty jen staré krámy?


Ano, je to o sběratelství (i když tady si to lidi kupují většinou z nostalgie, aby
si to zase zahráli a ne proto že by si dělali sbírku digitálních her), ale rád bych opět připomněl, že se bavíme o starožitnostech.

Ad secese v 60. letech.. nevím, ale nevylučoval bych to. Zkusím se zeptat lidí, kteří v té době byli dospělí, jak to vnímali. Jinak je potřeba si uvědomit, že i když se doba zrychluje, tak mezi přelomem 19. a 20. století a 60. lety došlo k mnohonásobným a troufám si říct že kvantitativně výraznějším změnám v kultuře, módě i myšlení, než tady od 60. let.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Dal bych mimo Starozitnosti sekci Retro, kde by byly veci po 2. svetove, ze to spousta lidi nebude respektovat nebo nebude schopna odhadnout to je jasne, ale od toho je moderator, aby to pak uklidil :)

Na to Retro by ale musel admin vytvořit novou sekci \víte dobře jak se taková věc prosazuje :roll: \ neb moderátor nemůže přesouvat z tématu do tématu.
Moderátor
Když sem občas dá k posouzení nějakou věc, ať starožitnost, retro či rádobystarožitnost, nějaký "neználek" tak to jakž takž zkousnu...

Ale noční můrou tohoto fóra se stávají opakované a masivní závaly veteší ze strany různých překupníčků, bazaristů a vetešníků, kteří objevili, že tady se často snadno a zdarma můžou dobrat identifikace věcí, se kterými si sami nevědí rady. V jejich případech bych byl (a v sekci Umění jsem) naprosto nekompromisní a buď si vytvoří nějaké jedno vlastní téma, kam nechť ládují ty své "poklady", anebo nazdar bazar...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 28. 3. 2014, 11:28. »
Registrovaný uživatel
konecne se zde neco pohnulo a zbavi toto forum produktu ze smetaku,smutne
je ze impulz prisel az z daleke australie,ze by nase narody uz postradaly esteticke citeni?zasilam par "highlights ",ktere (jim podobne) by ihned po shlednuti mely byt vymazany.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cap napsal
Já tu vidím stejně jako vy spousty krámů bez jakékoli relevantní hodnoty, ale to, že napíšete šmahem, že např věci z 50.-60. let nejsou starožitné, s tím nemohu souhlasit!
Svět i život se velmi zrychlil, asi jste si nevšlml. Věci z období Bruselu, tedy od r.1958, jsou velmi žádané, v anticích se zcela běžně prodávají za ceny mnohdy vyšší než např bieder. /Sýpka, eAntik, atd atp/

Když už jsme u 60.let - byly tedy v té době - dle vašeho rozdělování - všechny secesní předměty jen staré krámy??? Asi ne, že? :-)

kdyz je vidis tak proc je komentujes?
Moderátor
Maxmilian: Něco takového by si ve sklepě či na půdičce neměl? Nějakou tu stovku euro bych za to kdyžtak klidně "pustil"... ;)

http://www.novinky.cz/muzi/331789-obchodnik-se-srotem-si-poridil-nevedomky-nejdrazsi-hodiny-sveta.html
Registrovaný uživatel
mam tam veci vselike ale toto...no rekni sam na blesaku prodavat a kupovat za
vice jak trinact tisic baku je podivne..ale asi potreboval prodejce na "stoff"...ale
jinak nadhera,nejen zlatnik Faberge ale i hodinar je urcen, tak by to melo byt i
u nas,my ale "kopeme uplne jinou ligu"..
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
konecne se zde neco pohnulo a zbavi toto forum produktu ze smetaku,smutne
je ze impulz prisel az z daleke australie,ze by nase narody uz postradaly esteticke citeni?zasilam par "highlights ",ktere (jim podobne) by ihned po shlednuti mely byt vymazany.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


----------
Tak to je vážně zábavné :mrgreen: :mrgreen:
Z těchto pokladů jsem JÁ okomentoval pouze JEDEN - termosku - a to proto, že je to pěkný nadčasový "funkcionalistický" design a navíc v zajímavém materiálu.
Zato bych se vsadil, že u ostatních skvostů, téměř na 100% najdu nějaký VÁŠ oduševnělý komentář. :lol:
Registrovaný uživatel
no comment...jak uz rikal jan werich..."nejhorsi je srazka s ...... "

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Jak vkládat dotaz - diskuze

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1