Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Jaká je to uniforma

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaká je to uniforma

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, rád bych věděl o jakou uniformu se jedná. Děkuji Koukal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rusko,kozáci?
Registrovaný uživatel
Uniformy..Vždyť jeden má snad podvlíkačky, druhej jen kalhoty...čepice těžko říct, připomínaj mi M1907 Mutze,,

Kdyby aspoň byla vidět kokarda. Dle knírů první válka a starší...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 26. 9. 2021, 21:53. »
Registrovaný uživatel
Paule první určitě,bílej lampas mě mate
Registrovaný uživatel
Problém je, že plátno je starý, tak se ani barev nejde držet. Fotka tý kokardy by asi řekla víc.
Registrovaný uživatel
Má boty z měkký kůže ...kozák
Registrovaný uživatel
Je to možný..asi by stačil aspoň podpis autora obrazu...to by asi vyřešilo. Nebo druhá strana..třeba tam něco je..nápis apod.
Registrovaný uživatel
Pokud je to olejomalba, tak docela hezká..sice poškozená, ale líbí se mi.
Registrovaný uživatel
..možná jsem to vzal ze špatný strany ,stačilo by napsat odkud ten obraz je,kde byl nalezen ,tady u nás na jihu by to byli rakouští vojáci,sever a západ by byl říšskej ,ale obraz pěknej...ale asi jsou to němečtí vojáci pomáhající místním sedlákům...krásný téma spojenectví mezi vojákem a sedlákem ;)
Registrovaný uživatel
Víc se asi už nedozvíme, klasicky..

Jinak okrasný lampasy maj právě husaři (německo)...ale ruský uniformy z první války nakoukaný nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, míč je na straně "koukala".. :D
Registrovaný uživatel
Oba maj stejný čapky,budou to němečtí vojáci z první války,ten lampas sedí i ta čapka je stejná a téma tak krásně německé...je to tak Paule jsou to dragouni pomáhající sedlákům ;)
Registrovaný uživatel
Ale ta ústrojová nekázeň, to na němčoury neštimuje :D
Registrovaný uživatel
...chvátali ,aby pomohli sedlákovi v nesnázích,myslím ,že obraz bude ze severu,Prusko...souhlasíš?
Registrovaný uživatel
Počkáme na autora, třeba něco doplní.

Ale pravda, má to bejt asi akce rychlá, proto jsou nalehko. Původně jsem myslel že "spížujou", ale asi to bude jak píšeš. Při spížování by byli ustrojení normálně.

To jsem zvědavej, co z toho vyleze. Rozebrali jsme co se dalo a nakonec bude vše úplně jinak :mrgreen:
Moderátor
Problém zde je v tom, že se mi to líbí. Určitě malíř by zde napověděl a znalci jen doplní.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím, obraz je z Polska, kde byli dříve i němci. Ten podpis je nečitelný snad spíš polský. Snad až to vyčistím bude to lepší vidět a přidám fotky. Zatím diky Koukal

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Jaká je to uniforma

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1