Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jaké mince kupovat?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaké mince kupovat?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké mince by jste mi radili nakoupit a jaké kvality. Investiční zlaté mince nebo sběratelské(které jsou kusově omezené?) Pak je tam kvalita nebo spíš limit: proof a b.k.
Zatím uvažuji o tichot dvou:
http://www.zlate-mince.cz/CRM_Karluv_Most_Zlato.htm
http://www.maxmetal.cz/1-unce-buffalo
Děkuji za rady a tipy.
Registrovaný uživatel
první je medaile a značně předražená nad cenu zlata, sběratelsky to také moc zajímavá ražba není(to je jen humbuk prodejce), tak proč kupovat kov tak draho?
Pokud Vám jde o kov, kupte si raději slitek, který vyjde levněji a je prodejnější.
Pokud chcete kupovat sběratelsky zajímavou minci, pak ne od těchto firem na internetu a chce to tomu trochu rozumnět!
Všeobecně řečeno, investujte volné peníze do toho oboru, kterému rozumíte - to je moje rada!
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
V této otázce si musíte udělat jasno sám. To není věc, na kterou by Vám měl někdo radit, protože co se líbí mě, nemusí se líbit jinému.
Jinak odkazy na zlaté mince: To jsou moderní věci, bez zběratelské hodnoty a podle mého názoru dost předražené z pohledu jakou minci za tuto cenu kupec dostane.
Musí Vás nějaké mince, nebo doba chytit, abyste si dokázal zdůvodnit proč je chcete sbírat. To není věc důvěry v cizí rady. Nejdříve musíte získat znalosti a skušenosti a nějaký přehled, jinak Vás někdo bez problému napálí.
Registrovaný uživatel
Osobně nedělám do bižuterky, byť začínající sběratele to může lákat, ale je to můj osobní názor. Pokud chcete investovat do zlata, připujuji se k názoru od Dráčka - raději slitky. Pokud máte vyšší volný kapitál, investujte do prvorepublikového zlata, do lepších ročníků, kde cena zlata je zanedbatelná :-)
Registrovaný uživatel
Chtěl bych investovat do zlata a za několik let 5-15 let jej prodat. Slitek jsem chtěl koupit, ale u něj je menší likvidita než u těchto mincí. Stále uvažuji o té první minci. Tu bych mohl časem prodat i na aukru nebo podobném serveru, ale slitek prodat jen firmám co ho vykupují. Tak ještě nevim no.
Registrovaný uživatel
To první(Karlův most) není ani mince, ale medaile vydaná soukromou firmou jen za účelem zisku na neznalých sběratelích a laicích, které oblbnou popisem historie apod.
Sběratel mincí si něco podobného nekupuje a proto je i prodejnost špatná.
Pokud si spočítáte, prodávají 31,1g za 40000Kč (t.j.1286Kč/g) cena kovu dnes cca 29000Kč+provize, takže obchodníkovi příplácíte cca 25% nad cenu kovu ! ! !
Jinak slitek můžete prodat na aukru nebo kdekoli také jednoduše a provize obchodníků tam bývají nižší.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
ostatně u stejného obchodníka jako první medaili koupíte slitek zlata o stejné hmotnosti od renomované rafinerie za 30927Kč - to je oproti 40000Kč také docela rozdíl co?!
http://www.zlate-mince.cz/ZZS_Zlate_Cihly.htm
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Rasty napsal
Chtěl bych investovat do zlata a za několik let 5-15 let jej prodat. Slitek jsem chtěl koupit, ale u něj je menší likvidita než u těchto mincí. Stále uvažuji o té první minci. Tu bych mohl časem prodat i na aukru nebo podobném serveru, ale slitek prodat jen firmám co ho vykupují. Tak ještě nevim no.


Firem které tu prodávají investiční zlato je několik a můžeš si vybrat jestli dáš přednost menší ceně nebo větší likviditě. Slitky Au se prodávájí od 1g až po 1Kg cihličky, přičemž se vyplatí kupovat slitek o minimální hmotnosti 1 troyské unce. Krom slitků se prodávají i investiční Au mince o základní hmotnosti 1 troyské unce či jejich částí (1/2, 1/5, 1/10). Pokud nemáš takový kredit aby jsi mohl kupovat onu minimálně 1 troyskou unci, můžeš zkusit to co radí ostatní - orientovat se na zlaté ražby před rokem 1945.

Pokud nemáš na zlato, můžeš dát přednost stříbru s tím, že při dnešní koupi bys měl počítat s 100% návratností minimálně 20 let, nebo dřív když se svět zblázní (to že Ag vzrostlo za poslední rok o 100% není zárukou budoucího růstu).

Tyhlecty různé moderní pamětní mince, medaile či mince emitované z ČNB mají nižší ryzost, tedy to není investiční Au a je na to tudíž uvalena základní daň (20%) .
Moderátor
robinsalomon napsal
Osobně nedělám do bižuterky, byť začínající sběratele to může lákat, ale je to můj osobní názor. Pokud chcete investovat do zlata, připujuji se k názoru od Dráčka - raději slitky. Pokud máte vyšší volný kapitál, investujte do prvorepublikového zlata, do lepších ročníků, kde cena zlata je zanedbatelná :-)

Osobne nevidim duvod, proc kupovat slitky, kde zaplatim min. 20% nad cenu zlata (u tech vetsich), kdyz muzu nakoupit mince za cenu zlata nebo nejakych 10% navic..
Samozrejme ted nemam na mysli moderni pametni mince.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 8. 8. 2011, 12:20. »
Registrovaný uživatel
Dnes se nechají nakupovat mince za cenu zlata, nebo ještě v lepším případě nepatrně pod světovou cenou.
Velice oblíbené jsou rakouské, nebo uherské 10 a 20 kuruny FJI a výhoda je v tom, že tyto mince, pokud budou v pěkné zachovalosti, jsou mezi sběrateli velice oblíbené a tedy i rychle a dobře prodejné.
Veškerou modernu nedoporučuji, protože to je pouze obchod jak okrást sběratele.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
robinsalomon napsal
Osobně nedělám do bižuterky, byť začínající sběratele to může lákat, ale je to můj osobní názor. Pokud chcete investovat do zlata, připujuji se k názoru od Dráčka - raději slitky. Pokud máte vyšší volný kapitál, investujte do prvorepublikového zlata, do lepších ročníků, kde cena zlata je zanedbatelná :-)

Osobne nevidim duvod, proc kupovat slitky, kde zaplatim min. 20% nad cenu zlata (u tech vetsich), kdyz muzu nakoupit mince za cenu zlata nebo nejakych 10% navic..
Samozrejme ted nemam na mysli moderni pametni mince.


Který prodejce prodává kilovou cihličku zlata s 20% přirážkou?
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
robinsalomon napsal
Osobně nedělám do bižuterky, byť začínající sběratele to může lákat, ale je to můj osobní názor. Pokud chcete investovat do zlata, připujuji se k názoru od Dráčka - raději slitky. Pokud máte vyšší volný kapitál, investujte do prvorepublikového zlata, do lepších ročníků, kde cena zlata je zanedbatelná :-)

Osobne nevidim duvod, proc kupovat slitky, kde zaplatim min. 20% nad cenu zlata (u tech vetsich), kdyz muzu nakoupit mince za cenu zlata nebo nejakych 10% navic..
Samozrejme ted nemam na mysli moderni pametni mince.


Samozřejmě, že člověk může nakoupit i mince, které nejsou zlaté, mnohdy jsou nezlaté mince dražší. Záleží na vkusu; pokud má rád sběratel historii, nepůjde do moderny, ale sáhne do dějin a do období, které jej přitahuje > o tom numismatika je ;)
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Dnes se nechají nakupovat mince za cenu zlata, nebo ještě v lepším případě nepatrně pod světovou cenou.
Velice oblíbené jsou rakouské, nebo uherské 10 a 20 kuruny FJI a výhoda je v tom, že tyto mince, pokud budou v pěkné zachovalosti, jsou mezi sběrateli velice oblíbené a tedy i rychle a dobře prodejné.
Veškerou modernu nedoporučuji, protože to je pouze obchod jak okrást sběratele.


Zkompletovat zlato FJI. snad ani nejde :oops:
Moderátor
robinsalomon napsal
tenzor napsal
robinsalomon napsal
Osobně nedělám do bižuterky, byť začínající sběratele to může lákat, ale je to můj osobní názor. Pokud chcete investovat do zlata, připujuji se k názoru od Dráčka - raději slitky. Pokud máte vyšší volný kapitál, investujte do prvorepublikového zlata, do lepších ročníků, kde cena zlata je zanedbatelná :-)

Osobne nevidim duvod, proc kupovat slitky, kde zaplatim min. 20% nad cenu zlata (u tech vetsich), kdyz muzu nakoupit mince za cenu zlata nebo nejakych 10% navic..
Samozrejme ted nemam na mysli moderni pametni mince.


Samozřejmě, že člověk může nakoupit i mince, které nejsou zlaté, mnohdy jsou nezlaté mince dražší. Záleží na vkusu; pokud má rád sběratel historii, nepůjde do moderny, ale sáhne do dějin a do období, které jej přitahuje > o tom numismatika je ;)

Mluvim o starych zlatych mincich s ryzosti 90% a vice. Moznosti je spousta, pokud jde o investici do zlata, slitky jsou oproti tomu vetsinou drahe.
Registrovaný uživatel
To robinsalomon.

Já jsem nemyslel a z mého příspěvku snad vyplývá, že jsem neměl na mysli vybudování kompletní sbírky zlatých mincí FJI. Pouze jsem se pohyboval v intencích tazatele, který se chová spíše jako investor do zlata a já mu navrhuji řešení v podobě zlatých běžnějších mincí FJI, které se nechají bez problému sehnat i prodat.
Registrovaný uživatel
Tenzor: Za cenu zlata dnes už zlaté mince na aukru nekoupíš, na to je tam moc zájemců...

Cihličky zlata kolem 1unce koupíš už kolem 5-6% nad cenu kovu u značek od renemovaného rafinéra a to je přijatelné při dlouhodobé investici, také je to výrazně méně oprotí medaili na kterou byl původní dotaz a tam byla marže 25%!!!
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ano chci investovat do zlata a za několik let 5-15let ho pak prodat. Proto by mě zajímalo co by se vyplatilo víc. Jestli zlaté slitky nebo zlaté mince. Měl jsem vyhlídnutý slitek 50g zlata, který stál před cca14 dny 45,000kč a dnes už je za 51 000kč. To jsem asi promeškal. Pak ty mince. Mam na mysli např. od ČNB nebo tu druhou minci jak jsem dával odkaz.
Registrovaný uživatel
Další možností je nákup novoražeb mincí FJI ve Vídni. Ty se prodávají za momentální cenu kovu plus ražebné ve velikosti pár procent. Má to i tu výhodu, že je to bezpečný obchod. Proto dnes není problém nakupovat mince kolem světové ceny kovu, buď touto možností, nebo dříve mnou vzpomínanou v podobě zlatých 10 a 20 K na našem trhu. Stačí si jenom vybrat.
Registrovaný uživatel
Např. tuta? http://www.zlate-mince.cz/ZRAK1915_100Cor.htm
Registrovaný uživatel
To Rasty.
Mincím od ČNB a dalším předraženým modernám se velkým obloukem vyhněte a kupujte mince pouze za cenu kovu, nebo s nepatrnou několikaprocentní přirážkou. Snad jsem Vám sem dal dost inspirace.
Registrovaný uživatel
Inspirace dost, ale je toho tolik, že zatím nevim jestli jít do slitku, nebo mince. Nebo koupit 30g zlatý slitek a potom zlaté mince, ale zase tich mincí je tolik... Hold budu muset ještě hodně číst. Jinak díky za radu.
Registrovaný uživatel
To Rasty.
Ano to je novoražba zlaté 100 koruny. Tyto mince jsem měl na mysli, ale spíše bych se příkláněl k menším hodnotám, například 10 a 20 koruny. Vždy si zjistětě cenu kovu za gram a vynásobte vahou zlata v minci. U 10 K to obsah 3.05 gramu ryzího kovu, u 20 K 6,1 gramu atd.
Registrovaný uživatel
Já bych se přikláněl k mincím, protože například rakouské ročníkové ražby v sobě mají sběratelskou přidanou hodnotu. Slitek je pouze investiční nástroj.
Registrovaný uživatel
Rasty napsal
Inspirace dost, ale je toho tolik, že zatím nevim jestli jít do slitku, nebo mince. Nebo koupit 30g zlatý slitek a potom zlaté mince, ale zase tich mincí je tolik... Hold budu muset ještě hodně číst. Jinak díky za radu.


Záleží na tom kolik máš peněz... Novoražby zlatých R-U mincí jsou méně nákladnější, ale můžou být také méně likvidní než 1 uncové zlaté mince či slitky (999/1000)
Registrovaný uživatel
Já si naopak myslím, že prodat deset zlatých desetikorun je mnohem jednodužší, než jednu stokorunu, která téměř představuje unci ryzího zlata, protože na ní už musím sehnat movitějšího zákazníka, narozdíl od drobnějších nominálů. A pokud bych sehnal při prodeji zákazníka na větší objem, tak tomu bude jedno jestli si vezme kilo zlata v třista, nebo třiceti kusech.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jaké mince kupovat?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1