Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Jaký detektor kovů

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaký detektor kovů

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Už delší dobu si čtu o detektorech kovů, teď jsem se rozhodla něco pořídit. Chtěli bychom si s manželem koupit nějaký slušný detektor kovů pro "smysluplné" procházky, můžete mi prosím poradit co koupit?

Dívám se na :
Minelab X-TERRA 705,
potom je v nějakém provedení Minelab X-Terra 705 GOLD
a ještě v setu Minelab X-Terra 705 - MD Link

Jaký je prosím rozdíl mezi X-TERRA 705 a X-TERRA 705 GOLD?
Vyplatí se nákup v setu Minelab X-Terra 705 - MD Link (nemám v úmyslu chodit se sluchátkama) ?

Je Minelab X-Terra 705 dobrá volba pro "rekreační" hledání, nebo se mám dívat po něčem dražším?

Viděla jsem na netu asi něco novějšího, např. Minelab Equinox 600 s dohledávačkou za cca 19000 Kč. Vyplatí se mi to, nebo mi bohatě postačí ta X-Terra 705? Ta částka 19000 Kč už se mi zdá docela dost na naše rekreační hledání :) .



Díky za rady.
Registrovaný uživatel
Je nutné si uvědomit, že už se u nás hledá intenzivně minimálně 25-30 let. Za tu dobu je to hodně vysbírané a už se jen paběrkuje. Proto nemá cenu kupovat levné detektory. V současné době se potřebujete dostat co nejhlouběji a mít co nejlepší diskriminaci jednotlivých kovů. Pořádil jsem si detektor před 15 lety a už v té době bylo jasné, že si musím pořídit stroj ke 30T, abych s ním něco našel. Teď je situace mnohem horší, takže pod 30T bych rozhodně nešel.

Znám spoustu lidí, co dlouhá léta hledali s nějakou levnou sranda mašinkou a chválili jí do nebes. Ale jen do té chvíle, než se plácli přes kapsu a pořídili pořádný stroj. Většina z nich pak přiznala, že s dražším detektorem by toho našli mnohonásobně více, protože se těmi levnými hračkami si na ty věci zkrátka nedosáhli a kopali hodně bordelu, který teď umí odfiltrovat.

Mašina za 19T nebude v adekvátní kvalitě - dosah, diskriminace k tomu, abyste v dnešní době nacházeli natolik, aby vás to bavilo. Toť můj pohled.
Registrovaný uživatel
Já začínal, jako téměř všichni se žluťákem, kamarád, s kterým jsem tenkrát chodil na výpravy a měl lepší stroj, vždycky říkal, že by mě ve své firmě zaměstnal jako kopáče. Kopal jsem totiž vše a on jen chodil a zobal mincičky. Žluťák musel jít z baráku a koupil jsem věhlasné Minelab Guattro. Super detektor, jen těžší do ruky. Ve své době ale asi jeden z nejlepších. Teď chodím asi 5let s Deusem a nemám výhrady. Neváží skoro nic a dosah je moc dobrý. Rád si přečtu i jiné názory, tohle je moje zkušenost.
Registrovaný uživatel
Minelab Go Find 66 dokáže najít předměty až v hloubce okolo 60ti centimetrů.
Co může být zakopáno hlouběji než 60 centimetrů ?
Už jenom hroby.
Na rekreační chození pro zábavu na procházky stačí Minelab Go Find 66.
Registrovaný uživatel
U detektorů je pořád stejný problém .nedostanete se vlastně s nimi pod ornici , což činí 35-45 cm u těch nejlepších a to jenom v případě ideálního podloží. .Prostě to nejde , nešlo a zatím nepůjde .A to že odfiltrují kovy je samozřejmě na úkor dosahu .Kdysi jsem si koupil za 1700 ještě západních marek na svou dobu špičkový přístroj a, hodně s ním nachodil , ale pod ornici ani náhodou .Takže pokuď máte třeba takovou desetikorunu kolmo k cívce , podle druhu půdy očekávejte reálně že jí dokážete najít do 30 cm , bude-li k civce hranou …10-15 cm při štěstí ,…Samozřejmě v propagačních letácích píšou mnohdy úplné bludy…Já osobně jsem si pohrál a asi před dvaceti lety ho věnoval dětem…Nejlépe uděláte , když si za pětistovku zapůjčíte detektor v nějakém půjčovně a přesvědčíte se sama …aby jste nebyla zklamaná .Proto také chodí detektoráři na stejné lokality celá leta .Vědí totiž , že každý podzim jim orba hlínu otočí a zase je co najít :- ))
Registrovaný uživatel
Moc vám všem děkuji. Zatím z toho nejsem ale moc moudrá :roll: .

Někde tady v diskuzi jsem četla, že ten Minelab X-TERRA 705 je dobrý, proto jsem se na něj dívala, ale už je to asi dost starší typ, tak nevím. Taky se obávám, že kdybych šla někde na 30 tisíc, tak mě manžel asi nepochválí :mrgreen: . Možná bych ještě uhrála nějakých 25 t.

Půjčovna na vyzkoušení není špatný nápad, taky jsem nad tím chvíli uvažovala, ale našla jsem nejblíž v Brně. Pokud víte o nějaké půjčovně na Hodonínsku a Hradišťsku, tak napište. A taky mám pocit, že v půjčovnách jsou spíš ty levnější přístroje. Ještě mám z toho zapůjčení trochu obavu, aby se mi to nějak nepokazilo atd. a nemusela potom uhradit nový přístroj. Pokud víte o nějaké půjčovně, tak napiště.

PetrPal tady chválí Minelab Go Find 66, ale ten se teď prodává za cca 6500 Kč, tak to trochu nechápu.

Kacuro máte možná pravdu v tom, že s levnějším přístrojem nic nenajdeme a přestane nás to za chvíli bavit.

Tak fakt vůbec nevím :shock:
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
PetrPal tady chválí Minelab Go Find 66, ale ten se teď prodává za cca 6500 Kč, tak to trochu nechápu.


Dá se sehnat použitý na Bazosi, nebo na Aukru za 4.000,- Kč - každou chvíli ho někdo prodává.

A má v sobě už i dohledávačku, takže se ušetří další 3000,- Kč.

Jinak dle mého názoru se investovat větší částky - okolo 20ti tisíc do detektoru
nevyplatí, protože to co s ním najdete, tak Vám tu investovanou částku nevrátí.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Minelab Go Find 66 dokáže najít předměty až v hloubce okolo 60ti centimetrů.
Co může být zakopáno hlouběji než 60 centimetrů ?
Už jenom hroby.
Na rekreační chození pro zábavu na procházky stačí Minelab Go Find 66.


A co najde v 60 číslech? Dekl od kanálu? Na drobnou minci si nesáhne ani v 15 :D
Já mám Deus už řadu let a spokojenost..Troufám si tvrdit, že nacházej už jen starý pušky..který vědí, kam chodit. Nováčků je nával strašlivej, v podstatě je to mainstream..Poslední dva roky se z toho stal ekvivalent lovců pokémonů..Většinu nezajímá historie, jdou jen po "pokladech". Dřív donrodruzi v maskáčích se zájmem o historii, dnes ženy s růžovejma nehtama, děti, celý rodiny...a vše valit na instagram a youtube, aby se vydělala nějaká koruna..Nebo rovnou točit pro peníze s fingovanejma nálezama, jako ti barbarovi oblíbenci :D
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 1. 8. 2020, 10:52. »
Registrovaný uživatel
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-vanquish-540-pro-pack
urcite uz neplati cim drahsi detektor , tym lepsi :)
Registrovaný uživatel
Jo, na lovci je každej detektor naprostá pecka, bomba, nehoráznost, totální nářez. Výkonem dosahující do nebes a téměř zadarmo.
Horst Fuchs hadr..

A pak v tý jejich souteži Deusáci zabrali všechny první místa :mrgreen:
Tam už se to okecávat nedalo.
Registrovaný uživatel
https://www.lovecpokladu.cz/img/2019/elmara/V%C3%BDsledky%20Mistr%20Hleda%C4%8D%202019%20celkov%C3%A9.pdf


z prvních 10 míst 7 x umístění Deus... To tenkrát hodně naštvalo konkurenci. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobře Paule, ta Vaše výsledková tabulka Vám dává za pravdu a vypadá hodně přesvědčivě ve prospěch Deus. Jaký Deus tedy používáte Vy?
Dívala jsem se na tyto dva (rozdíl velikost cívky, nevím jestli je lepší větší nebo menší):
https://www.detektorykovu.cz/detektory-kovu/xp-deus-x35
https://www.detektorykovu.cz/detektory-kovu/xp-deus-x35-28-cm-sluchatka-ws4

Ale dobře se tam umístil i Minelab Equinox 800, sice až na dalších místech (možná je to trochu i o hledačích a štěstí?) a taky nevypadá špatně.
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-equinox-800

Líbí se mi i ten Minelab Vanquish 540 Pro Pack od janpeter.
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-vanquish-540-pro-pack

Ale já jsem naprostý laik, nedokážu posoudit, zda je lepší Minelab nebo Deus. Proto se ptám v této diskuzi :)
Registrovaný uživatel
janpeter napsal
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-vanquish-540-pro-pack
urcite uz neplati cim drahsi detektor , tym lepsi :)

Vanquish jsou srágory ;)
Registrovaný uživatel
Rozalia napsal
Ale já jsem naprostý laik, nedokážu posoudit, zda je lepší Minelab nebo Deus. Proto se ptám v této diskuzi :)


Rozárko.Nejlepší je Garret ;) ;) Zbytek má jen dobrou reklamu :roll: :evil:
Registrovaný uživatel
Teď jsem si všimla, že ty moje odkazy Deus neobsahují hlavní jednotku, takže cena s hlavní jednotkou je už naprosto někde jinde:
https://www.detektorykovu.cz/detektory-kovu/xp-deus-x35-225-cm-hl-jednotka
https://www.detektorykovu.cz/detektory-kovu/xp-deus-x35-28-cm-hl-jednotka
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Minelab Go Find 66 dokáže najít předměty až v hloubce okolo 60ti centimetrů.
Co může být zakopáno hlouběji než 60 centimetrů ?
Už jenom hroby.
Na rekreační chození pro zábavu na procházky stačí Minelab Go Find 66.


To jseš hodně mimo s tímhle dětským klacíkem :roll: :mrgreen:
Okamžitě rozviklaná konstrukce a dosah na malé stříbrné mince minimální
Zas další krám s fa Minelab :roll:
Registrovaný uživatel
Tak a teď ještě Garret a jsem už úplně v háji :shock:
Registrovaný uživatel
Vsak Vanquisch je Minelab a funguje na multifrekvencii...to znamema, ze mate tri detektory v jednom ! Tak isto funguju aj equinoxy !

Nastudujte si nieco o simultannej multifrekvencii...pre konkurenciu je simultanna multifrekvencia hotovy postrach....jeden z najznamejsich vyrobcov detektorov ,firma Tesoro....uz skrachovala...Minelab ich ide prevalcovat vsetkych....Garet je dalsia firma, ktora pojde ne smetisko...
Registrovaný uživatel
Tři detektory v jednom! Ne za 50 tisíc, ne za 30 tisíc..Ale za 11 tisíc. No to není možné! Ale je to tak Horste!
Tři v jednom! :mrgreen:

A koukej na ten krásný červený disajn!
Registrovaný uživatel
Jednoznačně Deus, pokud nechcete jít do pulzního detektoru za 80T.
Registrovaný uživatel
Paul: souhlas, nechápu, jak někdo může propagovat ty dětské hračky. Je vidět, že nikdy nedrželi v ruce pořádný "klacek" :)
Registrovaný uživatel
Tak poto o level vyssie a aj dizajn :)
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-equinox-600-plus
Registrovaný uživatel
kacuro ještě je tam ta odlehčená verze Deus Orx..pro začátečníka by množství funkcí u Deusu mohl bejt problém. Ale s Orxem nemám zkušenost.

Měl jsem i Corteze (teda mám, ale už v důchodu leží někde) jako ty kdysi. Jestli si teda pamatuju dobře, že jsi ho měl, to je tak 10 let zpět. nebo jsi ho doporučoval, nevím.

S lovcempokladu mám obecně problém, jednou jsem tam reklamoval a byla to hrůza, podruhý mi tvrdili, že zlomená loketka je způsovená špatnym zacházením a nikdy to ještě neviděli (haha, lež)..
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 1. 8. 2020, 13:30. »
Registrovaný uživatel
janpeter napsal
Tak poto o level vyssie a aj dizajn :)
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-minelab-equinox-600-plus


Jo, vizuálně se mi to líbí..
Registrovaný uživatel
Ne, měl jsem vždy jen XP a před tím jsem se pár měsíců trápil také s nějakou tou sranda-hračkou za cca 10T, než jsem prozřel.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Jaký detektor kovů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1