Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Jaký detektor kovů

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaký detektor kovů

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
https://www.lovecpokladu.cz/klub/a/noxi-slabina-20648
Minelab to je kvalitka :D
Moderátor
janpeter napsal
tak garrett nezaspal dobu, ide do multifrekvencie :)
https://www.lovecpokladu.cz/eshop/produkt/detektor-kovu-garrett-ace-apex

som velmi zvedavy, ked porovnaju minelab a garrett


Hmm.. Také jsem zvědav,časem na zkušenosti. Vzhledem i popisem funkci nevypadá špatně..
Registrovaný uživatel
kato napsal
https://www.lovecpokladu.cz/klub/a/noxi-slabina-20648
Minelab to je kvalitka :D


To já měl navíc z té opěrky vždycky obarvenou ruku do černa, ta "pěna" hrozně barví :mrgreen:
_______________
Český rodokmen | Tvorba rodokmenu | cesky-rodokmen.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny detektoráře. Řeším podobný problém jako paní výše. Jsem naprostý začátečník a rad bych si pořídil detektor kovů. Chci chodit hlavně louky občas les a pole.soustředit se na mince a drobné předměty. Válka mne nijak nebere. Mám celkem dva favority, kdy jsem se snažil najít rozumný kompromis mezi cenou, užitnými vlastnostmi a zkušenostmi uživatelů. Deklarované detektory jsou minelab equinox 600 a deus orx. Měl bych pár otázek.

Na equinox jsem našel velkou spoustu informací ohledně nastavení, použití atd. To mi u deuse dost chybí. Nevíte kde tyto informace dohledat? Každá rada do začátku je neocenitelná.

Je multifrekvence takový zázrak? Co jsem sledoval tak jí zkušenější moc nepoužívají a v tom případě nějak nechápu její význam.

Jakou cívku by jste doporučili k případným detektorům? V tom hodně tápu.

Předem všem děkuji za odpověď a preji ať to pípá.
Registrovaný uživatel
Však tady v tom vlákně se to už vše řešilo..Pár stran zpět.
Registrovaný uživatel
Na Lovci pokladů si rozklikni co potřebuješ je tam milion informací a uživatelský recenze...kovu zdar ;)
Registrovaný uživatel
Tak nevím jestli jsme si rozuměli.Hledám informace k deusu orx a těch na lovcích pokladů zrovna moc není. Nejvíce se tam dočtete o tom zda to na ten web patří či nikoli (konkurence). Multifrekvence mě zajímala z praktického hlediska, teorie je celkem jasná. Chtěl jsem vědět zda to má někdo vyzkoušené v praxi a zda to má skutečně nějaký přínos. Přesto děkuji za reakci a jdu pátrat zase o dům dál.
Registrovaný uživatel
multifrekvence, deus atd jsme rozebírali tady v tom vlákně pár stran zpět..

Většina tu totiž Deuse má. Pro začátečníky to stroj určitě není...Orx možná jo, tam se nic moc nenastavuje.

Hodně na hovno je nabíjení, celej ten systém zacvakování...Po pěti letech cca musíš vyříznout starou baterii z cívky a dát novou. Nic těžkýho, ale práce navíc.

Takže k Deusu už jsem musel kupovat baterii + set na výmněnu, nový šrouby, klipsnu na nabíjení...a levný ty komponenty nejsou.
Kdysi Cortez ten držel fest + nabíjení pohoda baterky nabíjecí.

To jsou cca negativa strojů XP. Pozitiva jsme tu už probírali.
Registrovaný uživatel
...koupí ani jednoho z nich chybu neuděláš,podle mě Orx není tak složitej..ale pro mě složitý všechno,tak je to zase jenom na tobě ;) :D
Registrovaný uživatel
Na každej stroj kupuješ šrouby,loketní opěrky a tyhle drobnosti
Minelab je těžkej,po pár hodinách se pronese a bolí ruka,multifrekvenci všude nejde použít
Orx jednoduchej.Zvolíš tovární program a jedeš.Časem si program upravíš jak ti bude vyhovovat.Na yutub je spousta videí na Orx
Je lehounkej a bez kabeláže což je hodně velký plus . A že nabíjíš cívku,jednotku a popř. sluzchátka? No a co? Prdneš to na trojces´ták a za pár hodin je to nabitý
Registrovaný uživatel
Na drobný ag mince je lepší ta bílá cívka
Registrovaný uživatel
Nebaví mě kontrolovat a nabíjet dvě baterie (v jednotce a cívce)..
Zvlášť když v cívce už byla slabší a nabíjel jsem každou chvíli, tak ještě myslet na tu v jednotce. Hned několikrát se mi stalo, že mi v terénu baterie došla..s Cortezem nikdy..(možná jednou v začátku)...+šlo vozit i náhradní. Tady ne, max. power banku.
Registrovaný uživatel
Jasný no .Já to zatím nijak nekontroluju. Když přijedu z hledačky a vím že mám poslední čárku na cívce tak to dám všechno naráz nabít a je to
Za mě pořád lepší než kabel a hlavně ta váha.Mám po operaci a váha je pro mě důležitá
Registrovaný uživatel
No ale ve finále je to asi jedno páč v zemi už je stejně houno .Jen sem tam něco padne ale je to už jen paběrkování
Registrovaný uživatel
jj dávno vše vyzobáno. Už jen zbytečky.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Nebaví mě kontrolovat a nabíjet dvě baterie (v jednotce a cívce)..
Zvlášť když v cívce už byla slabší a nabíjel jsem každou chvíli, tak ještě myslet na tu v jednotce. Hned několikrát se mi stalo, že mi v terénu baterie došla..s Cortezem nikdy..(možná jednou v začátku)...+šlo vozit i náhradní. Tady ne, max. power banku.

Souhlas, kvůli tomu hlídání a věčnému dobíjení jsem pustil ORXe do světa a vrátil se k starému poctivému Goldmaxxu. Navíc ta baterie v cívce, případně tyči ORXe nevydrží celodenní hledání. Max. 7-8 hodin a to jen při velkém štěstí. Jinak by to byl dobrý stroj.
Registrovaný uživatel
Dekuji za odpovědi. Jakou tedy zvolí cívku k orx když budu hlavně chodit louky a zaniklé polní cesty.
Registrovaný uživatel
kato napsal
No ale ve finále je to asi jedno páč v zemi už je stejně houno .Jen sem tam něco padne ale je to už jen paběrkování


Přesně tak. Detektor nemá cenu v dnešní době už kupovat. Jsou to vyhozený peníze.
Chtělo to začít hned po revoluci. Tak jako se vším. Vlak už dávno ujel.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
kato napsal
No ale ve finále je to asi jedno páč v zemi už je stejně houno .Jen sem tam něco padne ale je to už jen paběrkování


Přesně tak. Detektor nemá cenu v dnešní době už kupovat. Jsou to vyhozený peníze.
Chtělo to začít hned po revoluci. Tak jako se vším. Vlak už dávno ujel.


To si nemyslím.Podle mě záleží na to co od toho člověk očekává. Ne každý vidí hodnotu nálezu ve finanční rovině.
Registrovaný uživatel
mario, ale chalani nehovoria o finančnej rovine :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Přesně tak, rychlokvašky, které v tom vidí rychlé obohacení, se brzy spálí a odpadnou. Milovníci historie si stále ještě přijdou na své. Sice se paběrkuje, to je pravda, ale jako relax a procházka po přírodě s možností najít nějaké překvapení, to je k nezaplacení :)
Registrovaný uživatel
bež sa prejsť kovošrotom, nájdeš tam viac a lepších vecí, fakt už vlak dávno odišiel.... ;) , ale teda Mlejn bude mat z teba radost
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem potkal na poli hledače, který začal loni v srpnu kvůli Covidu, aby měl nějakou aktivitu, když je všechno zavřené a nikam se nesmí, a už měl za těch pár měsíců 22 ágéček. To je slušné skóre.
Registrovaný uživatel
Mě ale nezajímá hromadění šrotu, mám rád to napětí, když máš signál a nevíš, co tam je a jsi plný očekávání ... a často samozřejmě přijde zklamání. Ale stejně pokračuješ dál, co kdyby ten další signál vyšel ... Jak se říká, lov je důležitější než kořist.
Registrovaný uživatel
maros napsal
mario, ale chalani nehovoria o finančnej rovine :mrgreen:


Chtěl jsem tím jenom vyjádřit, že nejde jenom o to co najdeš. My máme doma úplný antikvariat.🤣 Vesměs samé krámy, ale líbí se nám to.😉

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Jaký detektor kovů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1