Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 151 152 153 154 155 156 157 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
díky jacx, stran toho předchozího groše, třeba se najde groš z totožných razidel, kde bude to znaménko určitelné a pak to bude jasné, takhle mám určeno jako Cast.33 s ?.
Registrovaný uživatel
potřeboval bych jenom upřesnit tohle rubní znaménko, je to pětilistá kytička nebo lilie. Díky, groš je již v jiné sekci, tak dávám jenom tyhle fota.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pětilistá kytička
Registrovaný uživatel
Tenhle groš proběhl jednou zahraniční aukcí, co myslíte? Je to Castelinem zamýšlená varianta 30.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vivec napsal
Tenhle groš proběhl jednou zahraniční aukcí, co myslíte? Je to Castelinem zamýšlená varianta 30.


Ano
Registrovaný uživatel
Díky
Registrovaný uživatel
Tady jsem objevil jeden zajímavý kousek, který před časem proběhl na aukci, 2 groše této var. byly diskutovány i na tomto fóru- str. 117 a 137.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano, další exemplář s asymetrickým rozmístěním znamének vnějšího lícního opisu, resp. "prohozenými" znaménky mezi GRATIA-REX a REX-BOEMIE.
A vypadá to opět na totožnou lícní raznici.
Registrovaný uživatel
to jacx taky to vidím na totožné razidlo,
u tohoto kousku to vypadá na renovaci razidla, jak vnitřního znaménka, tak zn. ve vnějším opisu, na líci je vidět mírný dvojráz, ale nemyslím si, že by měl na to vliv.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
těžko říct, možná spíš než renovace nějaké korekce hned při výrobě raznice?
Registrovaný uživatel
Co říkáte na tento groš, vypadá to na Cast. 2 ;)
https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/prazak-s-dirkou-301729/?_fid=mngh#posts-heading

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cast. a i rev. Cast. tab. je už trochu zastaralá a nevím zda by se varianta Cast. 2 neměla přiřadit ke Cast. 1, já osobně v tom nevidím moc velký rozdíl, nevím do jaké míry jsou plné tečky ve vnitřním opise dílem možné renovace razidla nebo zanesení razidla.
Registrovaný uživatel
Fotka sice není moc kvalitní, ale připadá mi, že na první pohled jsou ty tečky menšího průměru než kroužky, takže bych renovaci nebo zanesení razidla vyloučil... alespoň můj názor ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím, při Vánoční inventuře jsem narazil na grošík, kde si nejsem jist rubním znaménkem a tedy určením tohoto kousku. Trojlístek jako u 32?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rubní rozdělovací znaémko je trojlist na stopce - jako u grošů Castelinovy VII. a VIII. skupiny (případně u V. 32).
Tohle je VII. 37, 38.
Registrovaný uživatel
Díky jacx, mate mě tam zahnutí té stopky která je u 32 zahnutá zatímco u 37/38 rovná.
Registrovaný uživatel
Další kousek kde váhám. Rubní znaménko za Grossi zdá se být trojlístek či tři tečky, ale není dost vidět. Pošlu detail. Jinak se mi líbí paragraf / s ve jménu panovníka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Detsil

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Z přiložených fotek (a z mince samotné dost možná také) není rubní rozdělovací znaménko identifikovatelné. Někdy to tak je.
Registrovaný uživatel
Na minci trosku "neco" videt je, na fotkach je to bohuzel horsi.

jacx napsal
Z přiložených fotek (a z mince samotné dost možná také) není rubní rozdělovací znaménko identifikovatelné. Někdy to tak je.
Registrovaný uživatel
Cn.36-ka s pekným rubým znamienkom "9". Niekde som tuším videl uvedené aj ako "g".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o určení typu groše "Johannes der Blinde". Nemám na to literaturu.
Už se mi tu válí delší dobu (na srovnání).
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Castelin I.1
tedy nejstarší a také jedna z nejběžnějších variant groše tohoto panovníka
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Poprosil bych ještě o tyhle dva, když už jsem v tom. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 151 152 153 154 155 156 157 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1