Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Labužníci, hádajte kto som? Páčim sa Vám? 8)
Registrovaný uživatel
Hm... gratuluju! To se často nevidí;-)
Registrovaný uživatel
I půlgroš se objevil nedávno na aukci WAG - z 200 na 4200€.
Pro rychlé vyhledání po otevření stránky dejte do vyhledávače číslo položky 3323.
http://www.wag-auktionen.de/auktion/
Registrovaný uživatel
ježiš ten je ošklivej! Tak 10tis bych dal, ale 100?! :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Taky jsem byl v šoku kam se při té "kvalitě" vyšplhala dosažená cena. Dal jsem to sem jen pro zajímavost, zatím jsem tento typ půlgroše v aukci neviděl.
Registrovaný uživatel
Pánové, nevím jestli jste zaregistrovali. Koukněte na tu lilii. ebay
Moderátor
Hmmm... nevidím na nej nič zaujímavé, len to, že tam je. No nemám predsa len krajšiu? ;)

Registrovaný uživatel
:shock: mas ;)
Moderátor
Že? ;)
Registrovaný uživatel
tak ta ji teda má!
Registrovaný uživatel
Obracím se na zkušenější kolegy kteří se zajímají o groše JL. Setkali jste se prosím někdo s typem kde rozdělovací značka mezi GROSSI a PRAGENSES má tvar lví hlavy s korunkou? Jeden takový bude na aukci v Brně (avers je Smolík 17).
Registrovaný uživatel
To Denarius: o tomhle groši jsem slyšel, že by měl existovat, ale to je bohužel asi tak vše. A jinak - mohl bych poprosit o oskenovani českých zemí (bohemika, habsburkové+rodovky) z katalogu (popis i obrázky) ? Začínám mít strach, že když mi ještě katalog nepřišel, tak se zase ztratil v poště :-(
Registrovaný uživatel
Katalog mi přišel včera, takže ještě může dorazit, aukce je až 15.11. Bohužel nemám skener, pokud by katalog nepřišel, mohu ho vzít do Olomouce.
Moderátor
Denarius: "Nesetkali". Počujem to prvýkrát. Nevylučujem to, ale naozaj som o tom ešte nepočul. Ale o čom všetko ja som ešte nepočul... ;) Však patason... ani o krížiku namiesto perly koruny a predsa existuje. Aj keď, stále mám silné pochybnosti, som predsa pravý skeptik!!! :roll: :twisted:
Registrovaný uživatel
Pokusil jsem se ofotit reprodukci z katalogu ale moc to nevyšlo.
http://img197.imagevenue.com/img.php?image=49356_PICT1192_122_105lo.JPG
Moderátor
Veľmi zaujímavá záležitosť. Podľa tvaru leva by som hádal skôr stredné obdobie vlády Jána Luxemburského, rubná značka veľmi letmo vyzerá na "prstýnek", alebo "devítka" hore - dole. Ešte som sa s tým nestretol, lepšie foto by bodlo. :|
Registrovaný uživatel
Ještě jeden pokus, ale reprodukce v katalogu není dobrá.
http://img167.imagevenue.com/img.php?image=65091_PICT1193_122_811lo.JPG
Moderátor
No Denarius, musíme na to inak. Choď na aukciu, mincu za pár desiatok litrov kúp, nafoť a potom daj obrázok. Bude to lepšie... :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Jeden grošík JL mám a ten mi pro zastoupení nominálu stačí ;)
Ale je fakt že může jít vysoko, začíná na 5t.
Moderátor
zkusil sem to trosku upravit, ale stejne neni videt o moc vic...

scanovani tisku v teto kvalite je dost problematicke... ta informace uz proste neni v tom "originalu", sebelepsi scan to nevyresi. Jediny figl - velke rozliseni, pak rozmazat a zmensit... ale informace to neprida, jen to vypada lip.

Moderátor
Ako hovorím... chce to ten originál. ;)
Registrovaný uživatel
Díky Olivere. Vypadá to líp než v katalogu!
Registrovaný uživatel
tady je trošku upraven - fotka ale zase tak zlá není - po stžení do PC, otevření v obyč. windows prohlížeči a zmenšení zobrazení na cca 20% je slušně vidět.

Moderátor
Podľa mňa je to pes Baskervillský.
Registrovaný uživatel
grošík pěkný, varianta známá - viz. sborník Peníze v proměnách času II, Ostrava 2000, s.107 - 116... Přemýšlím, kolik tam poslat limit...:-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1