Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nebude to hned, ale postupně něco naskenuji
Moderátor
Ako hovorím, má to čas. Ďakujem. 8)
Registrovaný uživatel
Tak jsem jsi konečně koupil svůj vysněný první pražský groš..Chtěl jsem se zeptat,jestli se jedná o vzácnější typ nebo běžnější díky všem..

http://img223.imageshack.us/img223/4821/praskgrowy0.jpg

http://img171.imageshack.us/my.php?image=praskgro2wz4.jpg
Registrovaný uživatel
ražba sice není nejlepší, zato tam máš rubní značku - kroužek, což je myslím dobrá koupě, teda pokud nebyl moooc drahý ;) škoda že má setřelé opisy a nejsou tak vidět všechny značky mezi slovy ....
Moderátor
rubní značka kroužek mezi konci ocasu lva odpovídá ražbám z let 1327 až 1340
obraz lva rovněž odpovídá tomuto období
rubní rozdělovací znaménko bohužel není zřetelné na fotografii ani náznakem
lícní rozdělovací znaménka jsou někde hůře patrná přesto bych si troufal tvrdit že na všech pozicích jsou dva kroužky
mohlo by se tedy jednat - dle Castelinovy chronologie grošů Jana Lucemburského o :
groš Cn. 26 nebo Cn.34
nejedná se o ty úplně nejvzácnější, ten nejběžnější Cn.1 to dle tvaru lva a rubního značky asi taky nebude
Registrovaný uživatel
Koupil jsem ho za 300kč
Registrovaný uživatel
tak tos koupil myslím dobře ;)
Registrovaný uživatel
Musím doporučit koupil jsem ho v dukátu Brno....
Moderátor
slušná cena
Registrovaný uživatel
velice slušná na tu rubní značku
Registrovaný uživatel
.
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 23. 10. 2008, 19:12. »
Moderátor
:| kdyz sem tam byl naposled, nebyl tam :|
Registrovaný uživatel
Já se v tom moc neorientuju.Co ta rubní značka vlastně znamená a kde je?díky
Registrovaný uživatel
za 300 je to skoro zadarmo.
Registrovaný uživatel
To jsem opravdu tak dobře koupil?Na kolik odhadujete jeho hodnotu?
Registrovaný uživatel
rubní značka kroužek je mezi koncema ocasu ;)
Moderátor
http://www.aukro.cz/item471220006_grosze_praskie_3_szt.html
Tak toto v poslednej sekunde dosť naštve... :evil: :'(
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Aspoň som si urobil radosť takouto pochúťkou. Ešte je túžobne očakávaná, keď príde domov k tatkovi, tak nafotím a pošlem sem obrázky. ;) 8)
Registrovaný uživatel
no jo Archy.... nesmíš být lakotný a příště polákům za pěkné zboží pořádně zaplať... :-) :-) :-) :-) :-)
Moderátor
Myslel som že platím dosť. Ja blbec som chcel hodiť teda o dosť viac, ale nechal som sa nachytať - ja blbec. Fakt som si myslel že som za vodou, ako úplný zajac. Druhýkrát si dám pozor. Tie groše ale boli pekné, že?
Registrovaný uživatel
to teda boli :-) :-) ... moc jsem Ti je přál a nešel do nich :-)
Registrovaný uživatel
....... ale jestli Tě to uklidní... tak v neděli jsem na aukru normálně zaspal nádhernou chyboražbu PG Karla IV..... čímž blahopřaji šťastnému vítězi :-)
Moderátor
Tak to sa mi nechce ani veriť. Hoď sem link, apropo, sorry za moju škodoradosť - poznáš ma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
tady je.... měl jsem chuť se nakopat.. víš kam :-) :-) ??? ... http://aukro.cz/item468956088_prazsky_gros_karel_iv_velmi_krasny.html
Moderátor
Myslím že viem kam. ;) Tiež som na ten groš pozeral, aj na ten neprirodzený rozptyl písmen, veľmi zaujímavá a krásna razba. Škoda ho, ale majiteľovi určite urobí radosť. Pozeral som na neho, ale mal som rozrobený tento "biznis" s týmito grošmi Jána. Vieš ako, ja som skôr na toho Honzu. Keby som vedel ako dopadnem ja blbec... :( Apropo, všimol si si ako som korektne poznamenal, že určite novému majiteľovi prinesie radosť? To kvôli tomu, že ten groš utiekol Tebe a nie mne. :mrgreen: :mrgreen: Tomu čo vyhral toho "môjho" Jána, tomu by som prial niečo iné... :evil: :evil: :evil:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1