Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaké je tohle podle vás rozdělovací znaménko? Je mezi grossi a prag..

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Trojlístok so stopkou.
Registrovaný uživatel
JJ ale který typ od Smolíka nebo Castelina ho má?
Moderátor
poslední typy Janových grošů - dle Castelina většina grošů skupiny VII. a VIII. (tzn. Castelin 37 a výše) má trojlítek se stopkou jako rubní rozdělovací znaménko
Registrovaný uživatel
Souhlas, podle ostatních znamének to je 47. A teď, je to ten trojlístek, který má Smolík u Sm 12?
Moderátor
Ano je to trojlístek jako má Smolík u Sm 12
tedy Sm 12 = Cn 40

ale pozor zdá se, že Smolíkovi se tento symbol místy mísí s lilií viz např. Sm13 - Cn 21

pro srovnání je dobrou literaturou Hásková Pražské groše (1300-1526) Chaurova sbírka
Registrovaný uživatel
Tak jsem se po delší době dostal v klidu ke grošům a počítači. Tak pofrajeřím novým přírůstkem. Je to ten, který jsem výše určil jako Castelin 47.
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
doufám, že je určený dobře
Moderátor
otázka asi na patasona - ten JL byl Cn 32 ? Díky
Moderátor
Po delsi dobe odmlky (musel jsem vam dat trosku oddech) bych chtel poprosit, zda by se nepovedlo, alespon trosku, urcit tento gros Jana Lucemburskeho. Vim, ze je dost spatnej, ale treba se to tady trosku rozproudi...:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obávám se, že určit nepůjde. Jediné rozeznatelné znaménka jsou zrovna ty, které jsou u poloviny typů :(
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem az tak je hrozny...
Registrovaný uživatel
Ale třeba je někdo určí ;)

u tohohle je ale velká škoda té dírky
http://www.aukro.cz/item381001346_jan_lucembursky_prazsky_gros_vzacna_var_.html
Registrovaný uživatel
Dírka nedírka:-) Jo, je to škoda a kazí to trochu radost, ale sám do sbírky beru i grošíky poškozené, pokud je to varianta, kterou ještě nemám... třeba je pak časem vyměním za exemplář bez vad na kráse... ale ten pocit z úspěšného kroku v kompletaci řady variant trumfne chmury z vady na kráse:-) Aspoň u mě jo;-)
(PS: lobbing... pst!!!;-))))))))) )
Registrovaný uživatel
jacx napsal
otázka asi na patasona - ten JL byl Cn 32 ? Díky

kterej?
Moderátor
lidicky, vsichni myslite, ze ten gros o par prispevku vyse je neurcitelnej?
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Po delsi dobe odmlky (musel jsem vam dat trosku oddech) bych chtel poprosit, zda by se nepovedlo, alespon trosku, urcit tento gros Jana Lucemburskeho. Vim, ze je dost spatnej, ale treba se to tady trosku rozproudi...:

Obrázek vložený uživatelem


Pokud jde o tenhle, tak ho vidím téměř jednoznačně na Cast.: I. 1 8)
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem tak super, diky :)
Moderátor
patason tady ten z aukra kde jsme neuspěli ani jeden :
http://www.aukro.cz/item377539247_prazsky_gros_jan_lucembursky.html
Registrovaný uživatel
jacx napsal
patason tady ten z aukra kde jsme neuspěli ani jeden :
http://www.aukro.cz/item377539247_prazsky_gros_jan_lucembursky.html

No, tak toho Castelin nezná. Myslím si... pokud jsem z obrázku vyčetl, že má
na líci: IOhANneS (kroužek) PRIMVS / + DeI (trojlístek bez stopky) GRATIA (kroužek) ReX (trojlístek bez stopky) BOeMIE
a na rubu: *+* GROSSI (čtyři kroužky spojené do křížku) PRAGENSES
Nejblíže má k Cast.: V./30, ale zcela 100% to nesedí. Byl to zajímavej grošík, nijak exkluzivně zachovalej, myslel jsem, že 3121,- na něj bude stačit... no nestačilo:-( Grošíky začínají být pomalu nesbíratelné, asi je střelím, dokud je cena vysoko:-)))
Moderátor
Díky Patason - myslíš, že cena půjde ještě někdy dolů ?
Registrovaný uživatel
Možná kdyby vypukla válka nebo nějaká hospodářská krize, když by lidi neměli zbytečný peníze, aby je mohli vrážet do mincí, ale to my na ně už taky mít nebudem:-) Spíš si myslím, že to ještě půjde chvíli nahoru. Trochu kontraproduktivní je, že poměrně intenzivní diskuzí a činností i publikacemi na témata grošového období se zvyšuje zájem a současně i poptávka po grošových mincích. Osobně si myslím, že PG byly dlouho nedoceněné... poměr, v jakém se ukazovaly třeba na aukcích v kontrastu s jinými ražbami a jakých dosahovaly cen byl neodpovídající. Teď se zvyšuje zájem o tyto mince a tedy roste i cena, která se dostává tam, kde by z logiky věci asi měla být... :? :| :(
Registrovaný uživatel
Tenhle je mooc pěkný a ta kytička je k sežrání ;)
http://www.aukro.cz/item408789707_prazsky_gros_jan_lucembursky_v_super_stavu_.html
Registrovaný uživatel
:) moc pěknej kousek, cena bude taky zajímavá...
Registrovaný uživatel
Tak to každopádně ;)
Registrovaný uživatel
llibor: no fuj ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1