Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Lucemburský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156 157 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Vzhledem k tomu, že z fotek (a zřejmě ani z mincí samotných) nelze určit rubní rozdělovací znaménko ani znaménko na líci mezi slovy GRATIA a REX, tak dle tvaru lva a ostaních znaků lze konstatovat jen, že se jedná nejspíše o groše ze skupin Castelin VI. - VIII. (spíše pak VII. nebo VIII.). Více vzhledem k zachovalosti nelze.
Registrovaný uživatel
Ano, stavy jsou horší.

Děkuji moc! Píšu si.
Registrovaný uživatel
Když už jsem v tom nahrávání fotek na forum, přispěju i sem. Sice nedoražená koruna, ale ta značka na rubu mi za to stojí :)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pak tu mám mého miláčka s nádhernou patinou. Která na fotce ale nevynikne :)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tento sice stav nic moc, ale zase zajímavý s kytičkou, často se nevidí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A poslední příspěvek ať úplně nespamuju, další kytička. Přeji všem koho baví grošovina, ale nejen těm hezký večer :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásné kousky - asi je už určené máte, tak to píšu zbytečně, ale třeba pro ostatní:
Castelin IV. 25; V. n6 (Chaura 52/Vorlová 12); VI. 36; IV. 24.

Ten V. n6 - líc s kroužky - nebývá úplně běžný. U posledního kousku se mi zdá, že je možná patrná předělávka rubní raznice - rozdělovací znaménko z kroužků na hranatou kytičku, ale je to jen tušení stínů při téhle kvalitě fotky.
Škoda, že vložené obrázky jsou ve formátu, který nelze rozkliknout (řešilo se to tu před časem v sekci prodej mincí - problém v koncovce jpeg vs jpg).
Registrovaný uživatel
Vidíte to místo typu píšu plané řeči, díky za podnět, ani mě nenapadlo že by ty příspěvky měly větší hodnotu :) Děkuji.
Zítra se zkusím na fotky podívat a převést je, ať se o tom můžeme pobavit + zkusím detailněji vyfotit tu značku :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,chtěl sem minci prodat kamarádovi za 3000kč,netuším jestli to neni moc at ho nešidím,budu rád za radu nemám žádného odborníka na mince tak sen se odhodlal napsat sem.Nerad bych dělal zle na stránkách,pokud je to nevhodné at to prosím admin smaže,děkuju.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je nedorazený, skorodovaný a s nepravidelným strížkom. Ak je to kamarát, tak podľa mňa za 2 litre budete spokojní obidvaja.
Registrovaný uživatel
Možno nie nepravidelný ale zvlnený alebo prehnutý. Tiež je to najbežnejší typ.
Registrovaný uživatel
sigur,děkuju moc řeknu mu to at je to fér,ještě jednů děkuju.
Registrovaný uživatel
Alebo ešte chvíľu počkaj a možno sa vyjadria aj ďalší.
Registrovaný uživatel
myslím ,že i 500 je hodně, tuhle ošklivku bych za 2 litry rozhodně nebral
Registrovaný uživatel
Vivec,děkuju moc,ukážu mu chat at je v obraze a pak záleží na něm.
Registrovaný uživatel
prosím znalce o přesné určení a ocenění těchto PG. předem děkuji za ochotu.:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nahoře jsou oba Castelin VIII.47, dole to vypadá na Castelin II.10.
Ocenění je vždy ošidnější - groše VIII.47 jsou z nejběžnějších, ten levý a stavem horší za stokoruny, ten vpravo je docela slušný - ten by se mohl dostat o řád výš. Varianta II.10 je méně běžná, ale nikoliv rarita, cenou +/- (možná trochu plus) okolo toho lepšího VIII. 47.
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 24. 7. 2023, 11:15. »
Registrovaný uživatel
jacx napsal
Nahoře jsou oba Castelin VIII.47, dole to vypadá na Castelin II.10.
Ocenění je vždy ošidnější - groše VIII.47 jsou z nejběžnějších, ten levý a stavem horší za stokoruny, ten vpravo je docela slušný - ten by se mohl dostat o řád výš. Varianta II.10 je méně běžná, ale nikoliv rarita, cenou +/- (možná trochu plus) okolo toho lepšího VIII. 47.

děkuji moc za určení ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím vespolek!
Po hoooodně dlouhé době se vracím ke své dávné lásce "grošovině" :-) a pomalu na fóru doháním informace posledních let.
Pro určení vložím méně běžný grošík Jana Lucemburského se zajímavou rubní značkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opravdu pěkný kousek, i když nedoražený... Pěkné znaménko za uchem, ale zaráží mě ty 3 kroužky před REX, řekl bych že to vzniklo dvourázem, ale ať koukám, jak koukám, dvourázem tam podle mě není.
Moderátor
Vítej zpět.
Skutečně ménè běžný :-) Podle mě dosud nezaznamenaná kombinace rozdělovacích znamének na líci, kombinace "dvojkřížkového" líce a "jednokřížkového" rubu + ta zřejmě zajímavá rubní značka.
Mohl bych tě poprosit o lepší foto do mailu? Díky.
Registrovaný uživatel
Cast. II./7, rzn. H. 1a, záhady dvojrázem:-)
Moderátor
To je samozřejmě nejjednodušší z možných vysvětlení. I proto jsem prosil o lepší fotky.
Moderátor
k "dvojrazu" muze dojit i pri vyrobe raznice (pak ale musi byt patrny v podstate na vsech exemplarich z dane raznice). Honza to ma u Jana dost nakoukane, tak uvidime, jak to rozsekne
Registrovaný uživatel
Zdravím,
mám ho určený jako Cast. II/7 . Na fotky si musíme počkat, grošík je na cestě...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 152 153 154 155 156 157 >

Sběratel.com » Pražské groše » Jan Lucemburský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1