Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jan Zrzavý - Heliogravura - cena?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jan Zrzavý - Heliogravura - cena?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, mám laickou otázku, jaká může být reálná +- cena heliogravury od JZ, rozměr 15x22, zaskleno, signováno tužkou.
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Záleží, kdo provedl tu signaturu. Jinak 2 nesignované ilustrace se prodaly za necelou stokorunu:
https://aukro.cz/2x-jan-zrzavy-ilustrace-k-h-macha-maj-1-1954-dobovy-hlubotisk-6986959700
Registrovaný uživatel
Ok, doplňující otázka, je vyloučeno, že signatura může být autentická?
Registrovaný uživatel
Musíte jí zvětšit .Pak vám někdo řekne svůj názor.
Registrovaný uživatel
Ok, díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Úplně vyloučit autentickou signaturu nelze, ale je velice nepravděpodobné, že by J.Z. signoval takové knižní tisky. Litografie ilustrací Máje, které vyšly ve velkém formátu, jsou autorem signované:
https://www.sypka.cz/portret-macha/a16/d8416/#!prettyPhoto/0/
Všechny nepravé signace vycházejí ze Zrzavého podpisu vytištěném na titulním listu knihy Jan Zrzavý vzpomíná (jenom 1. vydání bylo počtu 130 000 ks).
Podle mě podpis na Vašem tisku pravý není, spojení písmen "av" je moc školské a buclaté. Ale nejsem žádný písmoznalec, pouze zdravý skeptik. Zrzavého podpis se samozřejmě ke stáří měnil, ale jeho písmo bylo vždy vázáno dost ostře:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za konzultaci, obchod jsem stornoval, jsem též v této oblasti spíše skeptický, já dnes nalezl totožnou grafiku z nějaké dávnější aukce a byla rozměrově stejná, ale bez signatury, navíc se jedná původně o ilustraci z Máchova Máje z roku 1954 a jak jsem na to koukal, tak by to klidně mohl být pouze list z této knihy, dole ustřižená báseň a falešně signováno, to nehodlám riskovat.
« Poslední úpravu provedl(a) ganmiki v 22. 7. 2021, 18:41. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Jan Zrzavý - Heliogravura - cena?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1