Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » japonsko

Vykupminci.cz
Numisargo

japonsko

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den
prosím pěkně, existuje na známkách Japonska nové ery letopočet, respektive, pokud ano, lze nějak rozumně nakoukat? Ptám se, jestli je vubec reálné tyto známky roztřídit?
Moderátor
Na některých je, na některých není; třídění je o trpělivosti.
Dá se říct, že letopočet je pouze na standardních příležitostných známkách (což je menšina). Není na známkách výplatních, regionálních a ani na známkách vydávaných v aršících nebo soutiskových PL.
Před nějakým časem jsem známky Japonska třídil a bylo to docela dobrodružství. Ale našel jsem si systém a pak to celkem šlo.
Registrovaný uživatel
děkuji
Registrovaný uživatel
Pro rychlou identifikaci doporučím mobilní aplikaci Stamp Identifier. Měl by být jak na iOS tak na Android. Známka se vyfotí a aplikace jí rozpozná na databasi Colnect. Také jsem ve sbírce našel pár Japonských známek a bez této aplikace bych je nikdy neidentifikoval ;)
Registrovaný uživatel
děkuji
Registrovaný uživatel
poprosím o názor, radu
Na známce č.1 japonska je razítko na zadní straně. Proč?

A druhý dotaz další známka s obrazem jako zn. zn. č. 27, ale v jiné barvě a v hodnotě 46.
Domnívám se, že jde pouze jen o nějaký výstřížek, ale zajímalo by mne, zda-li obdobná známka existovala.
Marek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » japonsko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1